طرز تهیه بولانی افغانستانی

مواد لازم برای خمیر بولانی

 

آرد                    ۳و نیم پیمانه

نمک                 ۱ ق.چ

آب ولرم             به مقدار لازم

مایه خمیر          ۱ ق.چ

ماست              ۱ پیمانه

 

مواد داخل بولانی

 

سیب زمینی                             ۴عدد متوسط

تره                                         ۱ بسته کوچک

پیازچه                                     ۱ بسته کوچک

پیاز                                         ۲ عدد متوسط

نمک                                        به مقدار کافی

و فلفل سیاه و قرمز                    به مقدار کافی

روغن برای سرخ کردن بولانی

 

طرز تهیه بولانی افغانستانی

طرز تهیه بولانی تره افغانستانی

طرزتهیه:

در ظرفی ابتدا آرد، نمک و مایه خمیر را باهم مخلوط میکنیم. مقداری ماست به آن اضافه میکنیم و مواد را مخلوط کرده و ورز می دهیم. برای اینکه خمیری یکدست داشته باشیم کم کم اضافه می کنیم تا خمیرمان یکدست شود و به دست نچسبد. خمیر را استراحت میدهیم تا حاضر شود.

طرز تهیه مواد میانی بولانی:

ابتدا تره، پیازچه و پیاز را شسته و خرد می نماییم. پیازها را در ظرفی می ریزیم مقداری تفت می دهیم زردچوبه را اضافه میکنیم و دوباره تفت می دهیم تا طلایی شود. پیازچه را نیز با مقداری کم روغن تفت می دهیم. سیب زمینی ها را آبپز می کنیم و خوب له میکنیم. در ظرفی تره،پیازچه،پیاز،سیب زمینی ،نمک و فلفل را با هم خوب مخلوط میکنیم.

 

طرز تهیه بولانی افغانستانی

بولانی سیب زمینی و تره افغانستانی

 

وقتی خمیر آماده شد، چونه های متوسطی از آن میگیریم خمیر را به صورت دایره پهن میکنیم مواد میانی را وسط خمیر قرار میدهیم و با پشت قاشق روی خمیر پهن میکنیم و خمیر را می بندیم. لبه هارا  خوب محکم میکنیم تا مواد داخل بولانی هنگام سرخ شدن از خمیر خارج نشوند. وقتی خمیر را بستید مقداری روی خمیر فشار دهید تا حباب هوا داخل آن نباشد و مقداری کمی روغن در تابه ای ریخته و بولانی را دورن آن سرخ میکنیم. بعد از اینکه بولانی ها حاضر شدن با چاشنی هایی که دوست دارید می توانید آن را میل نمایید. در آینده طرز تهیه چند چاشنی را در چارگوشه با هم یاد میگیریم.

 

طرز تهیه بولانی افغانستانی

طرز تهبه بولانی سیب زمینی

 

نکته : خمیر بیش از اندازه نباید استراحت کند ، چون بافت آن از بین میرود و شکل پذیر نخواهد بود. در تهیه خمیر از روغن استفاده نکنید، خمیر خوب فرم نمیگیرد و باعث میشود مقداری بیشتری روغن در هنگام سرخ شدن به خود جذب کند. بجای استفاده از بیکینگ پودر ماست را به خمیر اضافه کردیم. شما می توانید از بیکینگ پودر استفاده کنید. تره و پیازچه را حتما بعد از شستن اجازه دهید تا کاملا خشک شوند. می توانید پیاز و پیازچه را حذف کنید اینجا جهت بهبود طعم اضافه شده است. مقدار مواد لازم ذکر نشده است، هر اندازه که خودتان میل هستید مصرف کنید .

 

طرز تهیه بولانی افغانستانی

انواع بولانی افغانستانی

مطلب پیشنهادی

پخت نان فانتزی خانگی

پخت نان فانتزی خانگی نان فانتزی مواد لازم برای تهیه نان خانگی:   خمیر مایه  …