طرزتهیه شیرینی دادلی بدون فر

شیرینی دادلی یا تاتلی

دادلی یک نوع شیرینی ترک می باشد، که با مواد ساده ای قابل تهیه است. دادلی به زبان ترکی یعنی خوشمزه. این شیرینی از خمیر نرم و لطیفی درست میشود. بعد از پخت با هر مربا یا مارمالادی که دوست دارید میتوانید آن را تزیین کنید.

دادلی گزینه ی بسیار خوبی برای پذیرایی در عید میباشد؛ چرا که اندازه کوچکی دارد و مواد تهیه آن هم قابل دسترس همگان است. با چهار گوشه همراه باشید تا طریقه درست کردن دادلی را باهم تجربه کنیم.

طرزتهیه شیرینی دادلی بدون فر

مواد لازم:

آرد شیرینی                   ۱۳۰ گرم ، یک پیمانه
آرد نخودچی                   ۳۰ گرم یک سوم پیمانه و کمی بیشتر
کره                              ۵۰ گرم (به دمای محیط رسیده باشد)
روغن جامد                    ۴۰ گرم، نصف یک چهارم پیمانه

پودر قند                        ۵۰ گرم ، یک سوم پیمانه
وانیل                              نوک ق چ
زرده تخم مرغ                 ۱ عدد
بریلو،مربا یا شکلات برای تزیین یا هر چیز دیگر که خودتان

طرزتهیه شیرینی دادلی بدون فر

طرز تهیه:

داخل یک ظرف ابتدا کره، روغن جامد و پودر قند را می ریزیم. مواد را مخلوط میکنیم و آن قدر هم میزنیم تا رنگ آن تغییر کند. هم زدن را تا جایی ادامه می دهیم که رنگ آن روشن شود و حالت پوکی و سبکی پیدا کند.

زرده تخم مرغ و وانیل را به مواد مان اضافه میکنیم.مواد را به مدت ۲تا۱ هم میزنیم. آرد نخود را کم کم اضافه میکنیم و هم میزنیم تا مواد مخلوط شود. سپس آرد شیرینی را اضافه میکنیم و خوب مواد را باهم مخلوط میکنیم،تا خمیر یکدست شود.

از خمیر به اندازه یک قاشق مربا خوری خمیر برمیداریم. با دست خمیر را گرد میکنیم با انگشت یا ابزار مناسبی که در اختیار دارید،یک حفره کوچک در وسط خمیر ایجاد میکنید.

طرزتهیه شیرینی دادلی بدون فر

خمیر را میتوانید به هر شکلی که دوست دارید فرم دهید. شیرینی را در سینی بچینید. (نیازی به چرب کردن نیست). فر را از قبل گرم کنید. سینی را دورن فر قرار دهید با دمای ۱۷۰ درجه به مدت ۱۵ دقیقه.

پخت شیرینی دادلی بدون فر:

وقتی که خمیر حاضر شد و شیرینی ها را فرم دادید، روی شعله اجاق شعله پخش کن بگذارید. ماهیتابه را روی حرارت قرار دهید.شیرینی ها را دورن تابه بچینید. در ماهیتابه را بگذارید. حدود ۲۰تا۱۵ دقیقه زمان برای پخت لازم دارد تا رنگ قسمت پایینی شیرینی تغییر کند.

شیرینی ها را بعد از پخت اجازه دهید خنک شوند. بعد از آن میتوانید حفره ای که از قبل در وسط شیرینی ایجاد کرده اید را با موادی که دوست دارید پر کنید. برای تزیین شیرینی میتوانید از مربا، شکلات یا ژله بریلو استفاده کنید.

طرزتهیه شیرینی دادلی بدون فر

سخن آخر

برای تزیین از هرچیزی که خودتان مایل هستید میتوانید استفاده کنید محدودیت خاصی ندارد. تزیین آن به سلیقه و ذوق شما بستگی دارد. شما می توانید شیرینی ها قالب بزنید. با انواع مغزها و آجیل آن را تزیین کنید. برای درست کردن هر نوعی از شیرینی اندازه ها و نسبت ها مهم هستند، چون در کیفیت خمیر و پخت بسیار تاثیرگذار است. از ترازو یا ظرف های مندرج استفاده کنید. در نبود وسیله ی اندازه گیری مناسب از پیمانه استفاده کنید.

نوش جان

مطالب مرتبط:

طرز تهیه قرابیه شکلاتی ترک بدون استفاده از فر

طرز تهیه باقلوا رولی ترک بدون استفاده از فر با روشی ساده

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر

طرز تهیه کوکی لاهیجان بدون استفاده از فر کوکی بدون فر کوکی شیرینی خوشمزه ای …