شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

 خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت

امروزه عصر ارتباطات است و تمام جهان با هم در ارتباط هستند. بدین منظور بیشتر افراد انگلیسی را به عنوان زبان دوم به خوبی صحبت می کنند و می نویسند تا با افراد دیگر در کشورهای مختلف ارتباط برقرار کنند. بعضی از افراد دوست دارند که دست خط انگلیسی شان خوب باشد یا خوشنویسی انگلیسی را به عنوان یک هنر زیبا انتخاب می کنند و دنبال می کنند. در این مقاله ما به معرفی خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت پرداخته ایم، با چهار گوشه همراه باشید.

تاریخچه خوشنویسی کاپرپلیت  :

خوشنویسی کاپرپلیت از معدود سبک های خوشنویسی پیوسته می باشد که تاریخ ابداع آن به قرن ۱۶ میلادی در اروپا برمی گردد. نام اول این شیوه از خوشنویسی English Round Hand بوده است، اما اسم فعلی آن برگرفته از زمانی است که چاپ گوتنبرگ ابداع گردیده می باشد در آن زمان بدلیل مشکلاتی که در صنعت چاپ داشتند برای ساخت کلیشه های این خط از مفتول های مسی(به خاطر فرم های پیچ دار حروف) برای ساخت حروف کاپرپلیت استفاده می نمودند و آنها را در صفحات قرار می دادند، و نام به صفحه مسی و یا همان Copprplate نام گذاری گردید. این سبک خوشنویسی را بدونه شک می توان یکی از خارق العاده ترین سبکهای خوشنویسی در تمامی سبکهای خوشنویسی دنیا دانست قابلیت های استثنایی ابزار این سبک از خوشنویسی آنقدر زیاد هست که هر بیننده ای را در هنگام نوشتن محصور خود می کند. سبک خوشنویسی کاپرپلیت بدلیل استفادها از حروف a تا z تمامی کشور های اروپایی و امریکایی از آن استفاده می کنند و این گسترش باعث بوجود آمدن سبک های متفاوت در آن شده است.

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

آموزش خوشنویسی انگلیسی

خوشنویسی به سبک کاپرپلیت چیست ؟

کاپرپلیت یکی از زیباترین شیوه های خوشنویسی لاتین می باشد، که چشم هر بیننده را مسحور می کند، در این روش حروف دارای ضخامت و نازکی هستند و همین موضوع باعث می شود سرعت تحریر آن آهسته تر از کرسیو باشد. در این روش هم، حروف بصورت پیوسته نوشته می شوند، به نمونه تصویر نگاه کنید.

 • معنای لغوی کاپرپلیت بشقاب مسی است و دلیل این نامگذاری آن است که در گذشته دور این خط را روی صفحات مسی می نوشته اند.
 • در دسترس بودن ابزار کار و سهولت کار از ویژگی های ممتاز تحریر باخودکار هست، فقط خودکار و زیردستی نرم برای شروع تمرین کافی ست، حتی بدون زیردستی نرم هم می توانید اصول آن را اجرا کنید.
 • کاربرد این سبک بیشتر در تحریر کارت های تبریک و جملات کوتاه و یا متن های نمایشی است و حتی اصول قوت و ضعف این سبک می تواند صورت زیباتری به امضای شما هم بدهد.
 • از قابلیتهای مهم این سبک علاوه بر خاصیت پیوسته نویسی می توان به اجرای خوشنویسی در دانگ های مختلف بدونه اینکه نیاز به تعویض نوک داشته باشیم.
 • اگر بخواهیم به نقاط ضعف آن اشاره نماییم می توانیم به اجرای مخدود خوشنویسی در دانگ های خیلی بزرگ می باشد.

آموزشگاه خوشنویسی مینروا در شهر قزوین با استاد با تجربه آماده ثبت نام شما عزیزان است.

سوالاتی که قبل از شروع به یادگیری خوشنویسی انگلیسی باید از خودتون بپرسید:

قبل از این که در هر کلاس و دوره ای ثبت نام کنید باید تشخیص بدین چه سبکی به دردتون میخوره و برای شما مناسب تره. قبل از هر تصمیمی کافیه که این سوالات رو از خودتون بپرسین :

 • چه سبکی رو برای شروع بهتره انتخاب کنم؟
 • به خوشنویسی با خودکار بیشتر علاقه دارم یا به خوشنویسی با قلم؟
 • آیا صرفا میخوام دست خطم بهتر بشه یا این که بتونم تابلو های هنری خلق کنم؟
 • به چه هدفی میخوام خوشنویسی رو آموزش ببینم؟

سبک های خوشنویسی انگلیسی بسیار متنوع است:

همون طور که اطلاع دارین انگلیسی و لاتین رو به سبک های بسیار متنوعی میشه خوشنویسی کرد و اگه شناخت خوبی از هر یک از این سبک ها نداشته باشیم نمیتونیم نقطه شروع خوبی رو برای خودمون انتخاب کنیم. اما در بین این همه سبک متنوع قصد دارم در مورد سبکی هایی صحبت کنم که برای شروع میتونن انتخاب مناسبی باشن.

انتخاب مناسب ترین سبک برای شروع:

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

آموزش هند رایتینگ

گروه اول: قصد دارید دست خط انگلیسی روز مره تون رو بهتر و زیباتر کنید:

بسیاری از هنرجویان و افرادی که در کلاس های خوشنویسی انگلیسی شرکت میکنن قصد دارن دست خط خودشون رو زیباتر کنند. ممکنه شما دستخط انگلیسی خوبی نداشته باشید و در عین حال داشتن یک دست خط خوب براتون خیلی ضروری باشه. این گروه به دنبال خلق آثار هنری نیستند و اصلا با دنیای هنر سر و کاری ندارن. تنها میخوان بهتر، خوانا تر و زیباتر بنویسن. کاربرد خوشنویسی برای این گروه خیلی بیشتر از هنر خوشنویسی براشون اهمیت داره و به احتمال زیاد بیشتر از گروه دوم با زبان انگلیسی سروکار دارن.

بهترین سبک خوشنویسی برای گروه اول:

با توجه به ویژگی هایی که در پاراگراف قبل ذکر شد به راحتی میشه گفت:

سبک پیوسته نویسی انگلیسی بهترین سبک برای گروه اوله.

پیوسته نویسی (دستخط زنجیره ای) یک سبک بسیار مناسب برای شروع خوشنویسیه. اصولی که هنرجویان در پیوسته نویسی آموزش می بینند باعث میشه با دنیای خوشنویسی انگلیسی تا حد زیادی آشنا بشن و پس از تمرین و تکرار و تسلط به پیوسته نویسی این توانایی رو دارن که یک دستخط بسیار زیبا و خوانایی داشته باشن.

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

انواع خوشنویسی انگلیسی

گروه اول چه افرادی هستند؟

به طور خلاصه پیوسته نویسی انگلیسی برای این افراد بسیار مناسب است. صد البته علاقه مندان بسیار زیادی هستند که ممکنه در این دسته بندی قرار نداشته باشن اما باز هم پیوسته نویسی براشون بهترین انتخاب باشه. اما در هر صورت اگه

 • مدرس زبان انگلیسی هستین و وایت برد نویسی براتون اهمیت داره.
 • یک پزشک هستین و علاقه دارین نسخه ها رو با یک دستخط بسیار زیبا بنویسین.
 • دستخط فارسی زیبایی دارین و دلتون میخواد دستخط انگلیسی خوبی هم داشته باشین.
 • در یک موسسه آموزش زبان انگلیسی شرکت کردین و علاقه دارین در کنار درستون، دست خط انگلیسی بسیار زیبایی داشته باشین.
 • دانشجوی رشته زبان هستین و اگه زبان نوشتاری انگلیسی رو با یک خط زیبا بنویسید براتون یک امتیاز خوبی محسوب میشه.
 • و یا به هر دلیلی به نظرتون خوش خط بودن برای شما کاربردی و مهمه و یا به هر دلیل دوست دارید دست خط خیلی زیبایی داشته باشین

اگر شما هم با زبان انگلیسی زیاد سر و کار دارین خیلی خوبه که خط انگلیسی خیلی زیبایی هم داشته باشین. پیوسته نویسی این امکان رو برای شما فراهم میکنه که به راحتی و با کمترین زمان و هزینه به بهترین نتیجه برسین.

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

آموزش خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت در قزوین

چرا پیوسته نویسی انگلیسی بهترین سبک برای گروه اول محسوب میشه؟

پیوسته نویسی (هندرایتینگ) بهترین و اساسی ترین سبک برای شروع خوشنویسی انگلیسیه. چرا که:

کاملا اصولیه. اصولی بودن پیوسته نویسی باعث میشه که هنرجو با اصول اولیه خوشنویسی آشنا بشه و با استفاده از این اصول بقیه سبک های خوشنویسی رو خیلی راحت تر میتونه یاد بگیره
به راحتی قابل یادگیریه. مشخصا برای افراد مبتدی و هنرجویان تازه وارد سبکی رو پیشنهاد میکنیم که بشه هم سریع و هم راحت آموزش دید.

نیاز به ابزار خیلی خیلی کمی داره. تنها با داشتن یک خودکار و چند کاغذ می تونید به راحتی پیوسته نویسی رو آموزش ببینید و دستخط خودتون رو زیباتر کنید.
خیلی کاربردیه. داشتن یک دستخط خوب واقعا یک مهارتیه که همه بهش افتخار میکنن. شما در هر جایی میتونید این مهارت رو به نمایش بذارید. در یک کلام “همیشه همراه شماست”.

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

قلم کاپرپلیت

گروه دوم: هنر خوشنویسی براتون کاربرد هنری داره:

ممکنه که شما به خوشنویس انگلیسی علاقه مند باشید و هر طور شده قصد دارید به در این زمینه پیشرفت کنید، به تسلط کامل برسید و حتی در آینده از این راه کسب درامد کنید. در این صورت شما در گروه دوم قرار دارید. برای شما هنر خوشنویسی صرفا برای بهبود دستخط نیست بلکه خیلی بیشتر از این ها براتون اهمیت داره.

سبک های هنری خوشنویسی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و برای گروه دوم بر خلاف گروه اول انتخاب های بسیار زیادی وجود داره. سبک های کاپرپلیت، گوتیک، ایتالیک، براش کالیگرافی، اسپنسریان و … تماما زیبا و قابل یادگیری هستند.

آموزشگاه خوشنویسی مینروا در شهر قزوین واقع در پاساژ مهر و ماه با استاد با تجربه و کاردان آماده ثبت نام شما عزیزان است.

ویژگی های یک سبک مناسب برای شروه خوشنویسی انگلیسی:

بسیاری از سبک های خوشنویسی با این که زیبا به نظر میرسند اما ممکنه برای شروع مناسب شما نباشن. بهترین سبک برای شروع خوشنویسی انگلیسی باید یک سری ویژگی ها رو داشته باشه :

 • اصول و قواعد داشته باشه.
 • برای همه به راحتی قابل یادگیری باشه.
 • شباهت نسبتا خوبی به دیگر سبک های خوشنویسی داشته باشه.
 • ابزار یادگیری در دسترس باشه.

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

آموزشگاه خوشنویسی انگلیسی در قزوین

بهترین سبک خوشنویسی برای گروه دوم:

با توجه به ویژگی هایی که در پاراگراف بالا ذکر شد میشه گفت: سبک کاپرپلیت بهترین و مناسب ترین سبک برای گروه دومه،این سبک تمام ویژگی های یک سبک مناسب برای شروع رو داره. ا

گروه دوم چه افرادی هستند؟

به طور خلاصه اگه شما:

 • استاد و یا هنرجوی خوشنویسی فارسی هستین و خیلی دلتون می خواد خوشنویسی انگلیسی رو هم آموزش ببینید.
 • در یک زمینه هنری فعالیت دارید و می تونید خوشنویسی انگلیسی رو با هنرتون تلفیق کنید (مثل تذهیب، سیاه قلم، آبرنگ و …)
 • دانشجوی هنر یا گرافیک هستین و تسلط به خوشنویسی انگلیسی براتون میتونه یک امتیاز خوبی باشه.
 • قصد دارین در زمینه تایپوگرافی یا طراحی فونت فعالیت کنید و فکر می کنید داشتن مهارت در خوشنویسی انگلیسی خیلی به کارتون میاد.
 • دانشجو و یا مدرس زبان هستین و خیلی علاقه دارین زبان نوشتاری انگلیسی رو به زیبایی خوشنویسی کنید.
 • قصد دارید از طریق آموزش خوشنویسی انگلیسی به کسب درامد بپردازید.
 • و یا این که به هر دلیلی دوست دارین وارد دنیای خوشنویسی بشین و از هنر خودتون لذت ببرید.

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

آموزش خط کاپرپلیت در آموزشگاه مینروا

چرا کاپرپلیت بهترین سبک برای گروه دومه؟

 1. کاملا اصولیه: اصولی بودن یک سبک خیلی میتونه برای هنرجویان مبتدی تاثیر خوبی داشته باشه. به همین دلیل هم برای گروه اول سبک پیوسته نویسی رو توصیه می کنم. چون که اصول و قواعد داره. هنرجویان از همون ابتدا متوجه نظم و ساختار خوشنویسی میشن. هر چه قدم خودتون رو از ابتدا محکم تر بردارین مطمئن باشین سریع تر به نتایج فوق العاده میرسین.
 2. به راحتی میشه یاد گرفت: اگر در تمرین مداومت و صبر داشته باشین به راحتی می تونید به تسلط بالایی در کاپرپلیت دست پیدا کنید.
 3. بسیار زیباست: سبک کاپرپلیت از زیبایی فوق العاده ای برخورداره. همه این سبک رو میشناسن و از همه مهم تر هنگام خوشنویسی این سبک از هنر خودتان بسیار لذت خواهید برد. با تکنیک های فلوریشینگ هم میتونید به متن و کارتون رو تزیین کنید. به نظر بنده زیباترین سبک خوشنویسی انگلیسی سبک کاپرپلیته. خودم که عاشقشم!
 4. از محبوبیت خیلی زیادی برخورداره: خیلی مهمه که برای شروع سبکی انتخاب بشه که اکثر هنرجویان و خوشنویسان باهاش آشنایی دارن. کاپرپلیت واقعا یکی از سبک های مورد علاقه هنرمندان و هنرجویان است.
 5. اساتید کاپرپلیت در ایران بیشتر از سایر سبک ها است: بهتره که برای شروع یادگیری خوشنویسی انگلیسی سبکی رو انتخاب کنید که منابع بیشتری رو برای یادگیری داشته باشه. اساتید، کتاب ها، کلاس و دوره های آموزشی برای سبک کاپرپلیت بیشتر از بقیه سبک هاست.

سبک کاپرپلیت به دیگر سبک های خوشنویسی و یا حتی با دیگر سبک های هنری به راحتی قابل ترکیب است. در مجموع کاپرپلیت در عین این که حروفش فرم بسیار زیبایی دارن می تونه بهترین سبک برای شروع به یادگیری خوشنویسی انگلیسی باشه. کاپرپلیت هم برای هنرجویان مبتدی و هم برای هنرجویان و اساتید با تجربه فوق العاده است.

 

شیوه خوشنویسی انگلیسی کاپرپلیت, مجله اینترنتی چارگوشه

آموزش خوشنویسی کاپرپلیت

کاپرپلیت و پیوسته نویسی دو سبک پایه برای شروع خوشنویسی انگلیسی:

همون طور که قبلا بیان شد نقطه شروع خیلی خیلی اهمیت داره و اگر سبک مناسب رو برای شروع به درستی انتخاب نکنید ممکنه پیشرفت خوبی در این زمینه نداشته باشید. به نظر شما چرا در خوشنویسی فارسی طبق چارت آموزشی انجمن خوشنویسیان ایران در ابتدا هنرجویان می بایست از نستعلیق شروع به یادگیری کنند؟ همون طور که خط تحریر و نستعلیق دو سبک اساسی برای شروع یادگیری از سوی اساتید انجمن خوشنویسی ایران پیشنهاد می شوند دو سبک پیوسته نویسی و کاپرپلیت نیز در زمینه خوشنویسی انگلیسی به عنوان دو سبک پایه برای شروع می باشند.

 

نتیجه گیری:

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد شما میتوانید سبک متناسب با خود را انتخاب کنید. اگر هدفتون از خوشنویسی انگلیسی جنبه روزمرگی داره بهتر است پیوسته نویسی انگلیسی را انتخاب کنید. اما اگر هدفتون بیشتر جنبه هنری دارد یا میخواهید از این طریق کسب در آمد کنید کاپرپلیت برای شما بهتر است. آموزشگاه خوشنویسی مینروا با استاد باتجربه و کاردان آماده ثبت نام شما عزیزان است، از طریق لینک زیر می توانید برای ثبت نام اقدام کنید.

https://forms.gle/r3WRWT8mKbLeK1Z49

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب در حال رشد ???? (Growing Heart), مجله اینترنتی چارگوشه

معنی ایموجی قلب در حال رشد ???? (Growing Heart)

معنی ایموجی قلب در حال رشد ???? (Growing Heart) با استفاده روز افزون از ایموجی …