شخصیت نوع D چیست؟

 

شخصت نوع D یکی از رایج ترین تــیپ های شـخصـیتــی است. افراد این تــیپ، بیش از بقیه در معرض افسردگی و بیماری های قلبی و سیستم ایمنی هستند.

برای آن که بتوانیم تشخیص دهیم تا چه اندازه شخصیت نوع D هستیم، باید به سوالات زیر پاسخ دهیم:

– آیا بیش از آن که فردی برون گرا باشم، به عدم نشان دادن احساسات خود به دیگران تمایل دارم؟

– آیا ملاقات با افراد جدید برایم دشوار است؟

– آیا در موقعیت های تنش زا به سرعت عصبانی می شوم و صبر خود را از دست می دهم؟

– آیا تا جای امکان از قرار گیری در موقعیت های اجتماعی دوری می کنم؟

– آیا در اغلب اوقات مکالماتی منفی با خود دارم؟

– آیا دائما با عواطفی نظیر ناراحتی یا تحریک پذیری درگیر هستم؟

– آیا مرتب نگران هستم؟ 

هر چه پاسخ های مثبت بیشتر باشد، احتمال بیشتری دارد که شخصیت نوع D داشته باشید.

شخصیت نوع D چیست؟

تــیپ شـخصـیتــی نوع D چه ویژگی هایی دارد؟

آیا تمایل به داشتن احساس غم دارید، درون گرایید، احساسات خود را از دیگران پنهان می کنید و تمایل دارید به دیدن نیمه خالی لیوان دارید؟ شما ممکن است تــیپ شـخصـیتــی نوع D باشید.

 انواع تــیپ شـخصـیتــی انواع تــیپ شـخصـیتــی در اصل توسط متخصصین قلب در دهه 1950 شناسایی شد تا بیمارانی که ممکن است در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به بیماری های قلبی باشند، شناسایی شوند. به این دلیل که روند تحقیق سال ها به طول انجامید، انواع تــیپ شـخصـیتــی بیشتری شناسایی شد و در نظر گرفتن حروف خاص، نمادی برای یک دسته ویژگی های شـخصـیتــی بود. شما ممکن است قبلا تــیپ شـخصـیتــی نوع A را شنیده باشید که شامل ویژگی هایی نظیر رقابت جویی، روحیه تهاجمی و سطح بالایی از جاه طلبی ها می باشد. افرادی که دارای شخصیت نوع A هستند بیشتر در معرض ابتلا به عوارض قلبی مانند فشار خون بالا و بیماری ه…

سلامت جسمانی افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D کار سختی برای خنثی کردن، پوشش دادن و پنهان کردن احساسات پیچیده خود دارند که اغلب باعث عوارض جسمانی می شود و خطر ابتلا به بیماری هایی مانند بیماری عروق کرونر ، نقص عملکرد ایمنی و التهاب مزمن را افزایش می دهد. تحقیقات همچنان در این زمینه توسعه پیدا می کنند تا پزشکان و سایر درمان گران، میزان خطر بیماری و زمینه های مراقبت مورد نیاز را شناسایی کند. سختی کشیدن برای سرکوب یا پنهان کردن احساسات خود می تواند موجب بیماری های مربوط به اضطراب شدید در افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D، مانند افزایش ضربان قلب، افزایش فشار خون و افزایش قند خون شود.

 روابط تــیپ شـخصـیتــی نوع D از آنجایی که ویژگی های شـخصـیتــی تــیپ شـخصـیتــی نوع D با نگرانی، ناراحتی و نگرانی افزایش می یابند و این افراد برای شرکت در تعاملات اجتماعی با چالش روبرو هستند، روابط می توانند برای این افراد نوعی مبارزه باشد. اجتماع گریزی، توانایی فرد برای برقراری ارتباط با دیگران در هر سطح از روابط، خواه افرادی که با آنها ارتباط رسمی دارند مانند همکاران و خواه افرادی که با آنها روابط دوستی نزدیکتری دارند مانند دوستان صمیمی و آشنایان را با محدودیت روبرو می سازد. وقتی افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D متوجه می شوند که می توانند با کسی ارتباط برقرار کنند ممکن است توسعه و حفظ رابطه سخت باشد زیرا ویژگی های منفی آنها بر رابطه تاثیر می گذارد.

شخصیت نوع D چیست؟

آنها را می توان به عنوان افراد بدبین، غم انگیز، و به طور بالقوه غیر قابل ارتباط با همکاران، دوستان و اعضای خانواده شناخت. مدرسه و کار افرادی که دارای ویژگی های شـخصـیتــی تــیپ شـخصـیتــی نوع D می توانند در محیط مدرسه یا کار چالش های زیادی داشته باشند. با ایجاد انعطاف پذیری بیشتر اجتماعی، این افراد می توانند برقراری ارتباط با دیگران را توسعه دهند. این تمایل به اجتناب از تعاملات اجتماعی و یا مقاومت در برابر آن می تواند به چالش کشیدن احساس تعلق و منافع مشترک با دیگران تبدیل شود و همچنین باعث می شود افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D احساس ناراحتی بیشتری در مواجهه با وظایف یا پروژه های گروهی که نیاز به همکاری با دیگران دارد، داشته باشند.

 به دلیل ماهیت محتاط آنها، افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D ممکن است افرادی قانون گریز یا غیر اجتماعی به نظر برسند. با شناختن افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D اغلب به عنوان افرادی همراه با احساسات ناخوشایند و خودآزار و منفی باف، این نکته قابل فهم است که آنها همچنین می توانند با برنامه ریزی و دستیابی به اهداف شخصی خود مبارزه کنند.  چه در محل کار و چه در مدرسه، استرس این افراد می تواند روی تکالیف یا پروژه ها تأثیر تاثیرگذار باشد. در این حالت عاطفی، آنها ممکن است تمایل به پیش بینی نتایج منفی داشته باشند یا به راحتی می توانند دلایل این را بدانند که چرا چیزی خوب نیست.

گام های مورد نیاز شما اگر تــیپ شـخصـیتــی نوع D هستید اگرچه روش های مبارزه با نگرانی بیش از حد شناسایی شده اند، اما افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D می توانند روش هایی را برای کمک به خودشان برای زندگی کامل تر و لذت بخش یاد بگیرند. این نه تنها ممکن است باعث تغییر تجربیات و عواطف احساسی آنها شود، بلکه وضعیت جسمانی آنها نیز فرصتی برای بهبود دارد. یادگیری راه های جدید برای مقابله با استرس، افزایش امید و خوش بینی و غلبه بر اجتماع گریزی می تواند عوامل کلیدی در کمک به افراد D نوع در زندگیشان باشد.

شخصیت نوع D چیست؟

 

 گام های مفید که تــیپ شـخصـیتــی نوع D می تواند برای بهبود کیفیت زندگی خود ایجاد کند، شامل موارد زیر است:

  • گفتار مثبت: شناسایی و به چالش کشیدن الگوهای قدیمی گفتار منفی می تواند به افراد کمک کند که بدانند چگونه این تصمیم گیری، رفتارها و روابط خود را تحت تاثیر قرار داده است. اختصاص زمان برای کشف و درک صحیح سخنان مثبت قرار یک بازی تعویض کننده برای افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع DD می باشد.
  • مقررات هیجانی: برخورد با غم و اندوه، استرس و نگرانی می تواند یک چالش برای انواع تــیپ شـخصـیتــی نوع D می باشد. درک این که چگونه این احساسات کار می کنند و چگونگی کمک برای تغییر آنها می تواند تصمیم گیری سالمتر و ناراحتی کمتری را در پی داشته باشد.
  • به عنوان مثال، آنها ممکن است فکر کنند”وقتی احساس ناراحتی میکنم، به چه چیز نیاز دارم؟” مهارت های مقابله ای سالم: استفاده از رفتارهای جدید و سالم برای کمک به مقابله با لحظات پریشانی می تواند مفید باشد. از آنجایی که بسیاری از افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D در محدود کردن و پنهان سازی احساسات خود بسیار خوب هستند، یادگیری الگوهای احساسی بیشتر می تواند به آنها کمک کند که به راحتی حرکت کنند و به سمت شیوه های سالم تر بروند.
  • مهارت های بین فردی: گریز و فرار نشانه ای از انواع شـخصـیتــی تــیپ شـخصـیتــی نوع D است، بنابراین یادگیری چگونگی غلبه بر چالش های اجتماعی نکته ای کلیدی است. پیدا کردن راه هایی برای ارتباط با دیگران، پیدا کردن منافع مشترک و یادگیری چگونگی جلوگیری از موانع عاطفی کوچک می تواند کمک کننده باشد. این می تواند چیزی ساده مانند گفتن: “سلام” به شخص جدید، و یا یادگیری چگونگی…

شخصیت نوع D چیست؟

اگر شخص تــیپ شـخصـیتــی نوع D تمایل به عقب نشینی و انزوا داشته باشد این احساس بر سلامت جسمی او تأثیر می گذارد، بنابراین فرصتی را برای دعوت آنها برای رفتن به ورزشگاه همراه با خودتان، پیاده روی و فعالیت های سرگرم کننده اختصاص بدهید. هر چیزی که به آنها اجازه حرکت کردن و ارتباط با دیگران را بدهد، می تواند برای آنها مفید باشد. ارائه یک فضای امن احساسی برای ارتباط با تــیپ شـخصـیتــی نوع D مفید است. ترس از طرد شدن و مورد قضاوت واقع شدن، می تواند باعث شود که آنها نتوانند در جامعه قرار گیرند و به افراد، حتی نزدیکان و خانواده هایشان، اعتماد داشته باشند و آسیب پذیر باشند.

نشان دادن علاقه به رفاه عاطفی آنها و اطمینان از اینکه تا زمان آماده شدنشان شما با آنها در ارتباط هستید، کلیدی است برای کمک به افراد تــیپ شـخصـیتــی نوع D که یاد بگیرند چگونه در هنگام ناراحتی با دیگران ارتباط برقرار …