سفر لذت بخش: چطور سفری پر از خوشی داشته باشیم؟

سفر لذت بخش: چطور سفری پر از خوشی داشته باشیم؟

حرف از خوشگذرانی شد پس بدون هیچ معطلی به سراغ راه و روش هایی که می توانند ما را در سفر خوشحال کنه و خوش بگذرانیم می رویم. با ما در مجله چارگوشه همراه باشید تا بیشتر خوش بگذرانیم.

 

۱- وب سایتهای محلی خوب را پیدا کنید.

هر شهر به احتمال زیاد یک وبسایت دارد که معمولاً توسط شورای محلی یا دفتر گردشگری شهر اداره می شود. وب سایت هایی که توسط هیئت گردشگری اداره می شوند، اغلب به روز هستند و حاوی تقویم رویدادهای آینده هستند.

سفر لذت بخش: چطور سفری پر از خوشی داشته باشیم؟

وب سایت های رسمی شهر همیشه جای مناسبی برای حمع آوری اطلاعات از وقایع پیش رو در آن شهر است. در این سایت ها ممکن است اطلاعاتی را بیابید که به شما در برنامه ریزی سفرتان بیشتر کمک کند و یا با افراد محلی که سرویس های خاص را به مسافران ارائه می کند آشنا شوید. حتما به این نوع وبیسایت ها سر بزنید.

 

۲- تقویم وقایع شهر را مطالعه کنید.

بررسی کنید که آیا رویدادی فرهنگی یا تفریحی همزمان با تاریخ بازدید شما از آن شهر وجود دارد یا خیر. یک توصیه را از ما بشنوید اونم اینه که رویداد های فرهنگی و جشنواره ها را در اولویت خود قرار بدید و بر اساس آن ادامه سفرتان را بچینید. قطعا از کار پشیمان نخواهید شد.

سفر لذت بخش: چطور سفری پر از خوشی داشته باشیم؟

 

۳- لیست تهیه کنید.

برای خوشگذرانی بیشتر حتما از کارهایی که قراره در مسافرت انجام بدید یک لیست تهیه کنید. این به شما کمک میکنه که خیلی راحت تر به بقیه کارهایتان برسید. لیست مکان های دیدنی، لیست خرید از مغازه های محلی، لیست کارها و هر لیستی که دوست دارید داشته باشید.

 

۴- از نقشه استفاه کنید.

البته اگر از یک شهر کوچک و یا روستا دیدن میکنید نقشه را کنار بگذارید و با محلی ها همراه شوبد ولی اگر در یک شهر بزرگ هستید حتما از نقشه استفاده کنید. این تجریه شخصی هست که این روش بهتر جواب می دهد.

سفر لذت بخش: چطور سفری پر از خوشی داشته باشیم؟

 

۵- یادداشت های خود را مقایسه کنید.

حتما می پرسید یعنی چه که یادداشت هایمان را جک کنیم. باید بگویم که همیشه همه چیز طبق برنامه پیش نمی رود بنابراین شما آنچه را که در سفر انجام داده اید با آنچه را که قبل از سفر برنامه ریزی کرده بودید مقایسه کنید و سعی کنید کم و کاستی را جبران کنید. اگر هم از برنامه خارج شدید سعی کنید در ادامه مسیر به آنچه که برنامه ریزی کرده بودید برگردید.

سفر لذت بخش: چطور سفری پر از خوشی داشته باشیم؟

شاید فکر کنید که با این کار خوش هایتان از بین می رود اما این بخش جدایی ناپذیر از پوسه سفر است و نمی توانیم آن را کنار بگذاریم. برای داشتن سفر لذت بخش علاوه بر خوشگذرانی باید به فاکتور های دیگه هم توجه کرد که در پایین این مقاله آورده شده است.

مطلب پیشنهادی

سفر لذت بخش: چگونه در مسافرت رفتار مناسب داشته باشیم؟

سفر لذت بخش: چگونه در مسافرت رفتار مناسب داشته باشیم؟ این موضوع اکثرا در سفر‌های …