سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر

چگونه یک نقشه از شهر ها و مکان های دیدنی مقصد سفرمان را تهیه کنیم؟

سفر همیشه برای انسان ها خوشایند است بخصوص در قرن بیست و یک که جابجایی با وسایل حمل و نقل سریع بسیار آسان و راحت شده است. در مقاله کارهایی که سفر را لذت بخش میکند به یک سری عوامل اشاره کرده ایم که چطور می شود سفری آرام و لذت بخش داشته باشیم.

یکی از لازمه های هر سفر داشتن برنامه سفر است. اینکه بدانیم به کجا برویم؟ چطور برویم؟ کی برویم؟ چه مدت آنجا بمانیم؟ چقدر هزینه کنیم؟ همه اینها سوالاتی هستند که می شود با یه برنامه ریزی کامل و جامع به آنها پاسخ مناسب داد. مزیت برنامه داشتن در سفرهایمان این است که دیگه دچار آشفتگی و استرس نخواهیم شد چون میدانیم که برنامه بعدی چیست و چه کار باید کرد.

با مجله چارگوشه همراه باشید تا بیشتر در مورد نوستن برنامه سفر بدانید.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۱- چند ماه قبل از تاریخ عزیمت لیستی از مکانهایی که می خواهید از آنها بازدید کنید تهیه کنید.

اولین قدم در مرحله برنامه ریزی، تهیه لیست گسترده ای از شهر ها و مناطقی است که دوست دارید از آنها دیدن کنید. از آنجا که برنامه ریزی مدت زمان زیادی طول خواهد کشید، بین شروع روند برنامه ریزی و تاریخ عزیمت نهایی خود یت تقریباحدود چند ماه یا چند هفته بسته به مدت زمان سفرتان دارد، برای برنامه ریزی وقت بگذارید.

در مورد این این سفر و برنامه ریزی که انجام مدهید با همه همراهان سفر خود صحبت کنید و در مورد مکانهایی که همیشه می خواستید به از آنها دیدن کنید با همراهان خود به اشتراک بگذارید. لیستی از مکانهایی که می خواهید در طول سفرتان از آنها بازدید کنید تهیه کنید.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۲- در مورد شهر های مقصدتان از دیگران مشاوره بگیرید.

اگر به سفر خارجه می روید باید بگویم که متأسفانه، بعضی از نقاط جهان برای سفر امن نیستند. برخی از آنها مناطق جنگی فعال هستند، برخی دچار اپیدمی و برخی دیگر دچار نوعی ناآرامی هستند.

شما با گرفتن مشاوره مقصد سفرتان را بهتر میشناسید و از عواملی که ممکن است در مصدتان برای شما اتفاق بیوفتد مطلع شوید. شما همیشه میتوانید با بررسی های گوناگون لیست سفرتان را تغییر بدهید یا به آینده موکول کنید.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۳- برنامه سفر را برای هر مکانی که بازدید می کنید، مخصوص آنجا تهیه کنید.

وقتی می دانید از کدام کشورها و شهرها بازدید می کنید، لیستی از کارهای که میتوانید در مقصد سفرتان انجام بدهدی تهیه کنید مانند کلوپ ها، رستوران ها ، مکان های تاریخی ، موزه ها و سایر جاذبه های که ممکن است برای شما جالب و جذاب باشند. برنامه سفر خود را طوری برنامه ریزی کنید که بتوانید از بیشترین زمان خود در هر منطقه استفاده کنید.

به یاد داشته باشید که لازم نیست هر دقیقه سفر را برنامه ریزی کنید. یک برنامه کلی از آنچه قصد دارید انجام بدهید تهیه کنید و به شما این اطمینان را میدهم که این راهی عالی برای لذت بردن شما از سفر و حتی بیشتر است.

برخی از فعالیتها ممکن است ب یک راهنمای تور نیاز داشته باشد. حتماً اینها را از قبل رزرو کنید. هزینه های هر فعالیت را نیز بررسی کنیدو در بودجه خود تعیین کنید.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۴- پروازها را ۳ – ۶ ماه از قبل از حرکت، رزرو کنید.

ممکنه برای یکی از سفرهایتان نیاز داشته باشید که پرواز کنید در این صورت باید ۳ – ۶ ماه قبل از تاریخ حرکتتان به دنبال تهیه بلیط هواپیما باشید تا بهترین پیشنهادات و قیمت ها را پیدا کنید. از قبل همه چیز را رزرو کنید تا تمام کارهایتان قبل از سفر مرتب شود.

اگر نمی توانید یک پرواز مستقیم داشته باشید، شاید بهتر باشه که مقصدتان را تغییر بدید و یک مکان جدید را تجربه کنید. شاید هم اصلا عاشق آنجا شدید. اگر میخواهید به مدت طولانی سفر کنید حتما بلیط های لازم برای رسیدن به مقصدتان را از قبل تهیه کنید و تا بتوانید ادامه برنامه ریزی سفرتان را بر اساس آن تهیه کنید.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۵- قبل رزرو بلیط هواپیما یا قطار و هتلتان را رزرو کنید.

همراه با رزرو بلیط پرواز یا بلیط قطار خود ، اطمینان حاصل کنید که کلیه اقامتگاه های مقصدتان قابلیت اسکان دادن به شما را دارد. در مقصد خود اقامتگاه مناسبی را پیدا کنید و به محض تصمیم گیری آن را رزرو کنید.

برای اقامت در سفر گزینه های زیادی دارید. هتل ها به شما یک اتاق خصوصی و اقامتگاه اختصاص می دهند. در اینصورت ممکن هست هزینه زیادی را به دوش شما بیافتد پس به جای هتل ها خوابگاه ها گزینه ارزان تری هستند اما از حریم خصوصی کمتری برخوردار هستند.

اگر در منطقه خاصی دوست یا خانواده دارید، ببینید که آیا به شما اجازه می دهند مدتی در کنار آنها بمانید. این می تواند به شما در پس انداز کردن پول بسیار کمک کننده باشد.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۶- حمل و نقل عمومی شهر مورد نظر را بررسی کنید.

ممکن است با خودروی شخصی به مسافرت نروید و بنابراین بهتر است که مسیر های حمل و نقل عموم آن شهر را بررسی کنید تا بهترین مسیر را جهت جابجایی بین مکان های که می خواهید از آنها دیدن کنید پیدا کنید. بسیاری از مکان ها به شبکه مترو نزدیک هستند. برای سفرهای طولانی تر ، ممکن است سوار هواپیما دیگری شوید. بررسی کنید که چگونه می توانید از یک مکان به مکان دیگر برسید و در صورت لزوم همه برنامه ها را رزرو کنید.

برای مسافرت های محلی ، لازم نیست نگران نواسانات قمیت ها باشید. اگر به گواهی نامه شما در شهر مقصد اعتبار دارد می توانید یک ماشین کرایه کنید. اگر ماشین اجاره می کنید، حتماً خود را با تمام قوانین رانندگی محلی آشنا کنید.

 

۷- اطلاعات تماس کنسولگری کشور خود را در هر مکان پیدا کنید.

حتی با برنامه ریزی کامل هم ممکن است یک شرایط اضطراری برای شما در سفر خارج از کشور رخ بدهد. برای یافتن مکانها و اطلاعات تماس برای همه کنسولگری در کشورهایی که به آنها سفر می کنید، به صورت آنلاین جستجو کنید.

کنسولگری ها معمولاً در پایتخت کشورهای خارجی قرار دارند. این امر باعث میشه که شما یک برنامه ریزی برای این نوع مواقع داشته باشید و سعی کنید در اولین فرصت خود را به کنسولگری کشورتان برسانید. کنسولگری ها می توانند در صورت گم شدن یا دزدیده شدن گذرنامه و مدارک مسافرتی مشاوره حقوقی به شما ارائه دهند وشما کمک کنند.

سفر لذت بخش: تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

به یاد داشته باشید که کنسولگری ها و سفارتخانه ها در خدماتی که می توانند به صورت قانونی به شما ارائه دهند ، محدود هستند. آنها نمی توانند به شما پولی بدهند، شغلی برای شما پیدا کنند، اسناد را تمدید کنند یا در اختلافات قانونی مداخله کنند.

 

مطالب مرتبط

ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

چگونه مسیر یابی کنیم؟ راهنمای استفاده از نقشه و قطب نما در سفر

مدیریت منابع مالی در سفر

تیپ های شخصیتی مخصوص مسافرت، همسفر شما کدام تیپ شخصیتی را دارد؟

تهیه نقشه مکان های دیدنی مقصد سفر

چگونه یک سفر لذت بخش داشته باشیم؟ کارهایی که سفر را هیجان انگیز میکند

 

مطلب پیشنهادی

رفتار مناسب در فضاهای عمومی چیست؟ رفتار‌های صحیح بهداشتی در سفر, مجله اینترنتی چارگوشه

رفتار مناسب در فضاهای عمومی چیست؟ رفتار‌های صحیح بهداشتی در سفر

در فضا های عمومی (سرویس های بهداشتی) باید چطور رفتار کنیم؟ همه تجربه منفی از …