زودانزالی چیست و چه باید کرد

زود انزالی چیست و چه باید کرد؟

انزال زودرس یا زودانزالی یکی از اختلالات جنسی می‌باشد. هنگامی که مرد، قبل از آنکه شریک جنسی‌اش ارضا شود، دچار انزال شده و از او اسپرم خارج شود، گفته می‌شود مرد دچار انزال زودرس است. گاهی انزال زودرس طبیعی بوده و بر اثر پرهیز طولانی از مسایل جنسی به وجود می‌آید. انزال زودرس دائمی، مشکلی جدی بوده و به عدم رضایت خود شخص یا شریک جنسی‌اش منجر می‌شود.

انزال زودرس (PE) برای مردان میتواند خسته کننده و حتی شرم آور باشد و به رابطه زناشویی صدمه بزند. زن ها به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای رسیدن به اورگاسم و اوج لذت جنسی نیاز دارند ولی مردان معولا زودتر تحریک میشوند ۳ تا ۵ دقیقه زمان متوسط و معقولی برای داشتن رابطه جنسی است. مردانی که در یک دقیقه و حتی کمتر به انزال میرسند و قبل از اینکه لذت کافی را از نزدیکی ببرند مجبور میشوند از اینکار دست بکشند دچار انزال زودرس هستند و باید برای درمان زود انزالی اقدام کنند. راههایی وجود دارند که به شما کمک میکند بیشتر بتوانید در اتاق خواب باقی بمانید. در ادامه با ما همراه باشید.

زودانزالی چیست و چه باید کرد

زودانزالی

چه چیزی باعث زود انزالی در مردان میشود؟

واقعا علت زود انزالی مشخص نیست اما میتواند ارتباطی با شیمی مغز داشته باشد. مردانی که مغز آنها دارای سطوح پایین سروتونین شیمیایی است تمایل دارند زمان کوتاهتری برای انزال داشته باشند.

عوامل احساسی که باعث زود انزالی در مردان میشوند:

♠ استرس (stress)

♠ افسردگی و به اصطلاح دپرس بودن (Depression)

♠ اضطراب

♠ احساس گناه داشتن

♠ مشکلات ارتباطی

گاهی اوقات داشتن انزال طبیعی برای مردان مبتلا به اختلال نعوظ (ED) مشکل است. زمانی که آلت تناسلی به اندازه کافی برای نزدیکی سفت و سخت نمیشود. مردانی که نگران این هستند که ممکن است نعوظ خود را از دست بدهند احتمال دارد یک الگوی عجله برای انزال داشته باشند. این می تواند یک عادت سخت برای شکستن باشد.

درمان اختلال نعوظ میتواند زود انزالی را از بین ببرد. گزینه های بسیاری وجود دارند از جمله داروهایی مانند سیلدنافیل سیترات (ویاگرا) ، تادالافیل (سیالیس) و یا دستگاه وکیوم ، همه اینها به مردان کمک میکنند تا نعوظ خود را حفظ کنند.

زودانزالی چیست و چه باید کرد

زودانزالی و  مراجعه به پزشک

مراجعه به پزشک برای درمان زود انزالی

اگر زود انزالی (PE) به شما یا شریک زندگی تان آسیب برساند، یک قرار ملاقات قرار دهید. احتمالا دکتر از شما سوال خواهد کرد که آیا شما همیشه این مشکل را دارید یا اینکه این چیز جدیدی است. او ممکن است درباره زندگی جنسی شما یا روابط شما سوال کند. احتمالا یک معاینه فیزیکی نیز دریافت خواهید کرد. اگر هر دو مشکل انزال زودرس و مشکل ایجاد یا حفظ نعوظ دارید، پزشک ممکن است دستورالعمل های خود را برای بررسی سطح هورمون مردانه (تستوسترون) یا سایر آزمایشات خون ارائه دهد.

در برخی موارد، پزشک ممکن است به شما توصیه کند که به یک متخصص ارولوژی یا متخصص بهداشت روانی مراجعه کنید که متخصص اختلالات جنسی باشد. گزینه های درمان مشترک برای انزال زودرس شامل تکنیک های رفتاری، بی حسی موضعی، داروها و مشاوره می باشد. به خاطر داشته باشید که پیدا کردن یک درمان یا ترکیبی از درمان هایی که برای شما کار می کنند، ممکن است طول بکشد. رفتار درمانی بعلاوه قرص تاخیری ممکن است موثر ترین دوره باشد.

 

شناخت عوامل تاثیر گذار در زودانزالی

اطبای سنتی و بسیاری از روانشناسان تا به حال عوامل بسیاری را در ایجاد این مشکل کشف کرده اند که به آنها اشاره ای خواهیم داشت.

استفاده از غذاهای ناسالم : مصرف غذاهای بی محتوی مانند انوع فست فود باعث زود انزالی در مردان و پرخاشگری و احساس ترس و وحشت در خانم ها می شود.

زودانزالی چیست و چه باید کرد

خرما برای درمان زودانزالی

عدم آگاهی از جنس مخالف : بی شک یکی از مهمترین مسائل زندگی زناشویی شناخت احساسات و خواست طرفین از یک رابطه است، بهتر دیدم تا با ذکر مثالی این موضوع را بیشتر روشن کنم. ابتدایی ترین لازمه تحریک جنسی خانم ها احساس آرامش و توجه به احساسات آنها از ساعاتی قبل از رابطه است، داشتن صبر و حوصله در انجام  معاشقه و بوسیدن ، ماساژ قبل از شروع رابطه یکی دیگر از مهمترین مسائلی هستند که باید به آن توجه داشت، با توجه به توضیحاتی که داده شد هر چه بیشتر به احساسات طرف مقابل توجه داشته باشید باعث شناخت بیشتر خواهد شد که در بدست آوردن موفقیت کامیابی در زندگی و مسائل زناشویی پیش خواهید رفت.

کم خوابی : کم خوابی و اختلالات جریان خواب یکی از شایعترین مواردی است که مسائل جنسی را تحت تاثیر قرار می دهد که بسیاری از افراد به سادگی با آن کنار می آیند، بی خوابی خود تحت تاثیر عوامل بسیاری از جمله : نداشتن برنامه غذایی صحیح ، تحمل تنش و استرس در محیط کار و زندگی ، وجود بیماری ها و اختلالات طبی و روانی، سوء مصرف مواد و دخانیات اینها گوشه ای از مشکلاتی است که شخص را دچار بی خوابی می کند. باید گفت بی خوابی خود مادر بسیاری از مشکلات و بیماریهاست که باید با شناخت عوامل تشکیل دهنده و با استفاده از مشاوره های روانی و پزشکی راه حل مناسبی را انتخاب و این مشکل را از بین برد.

فاصله زیاد بین روابط جنسی: یکی از مهمترین عوامل انزال زودرس فاصله طولانی بین هر نزدیکی است، وقتی که احساسات جنسی بین زوجین متراکم میشود ،  معمولا کنترل یک باره آنها سخت میشود و منجر به انزال زودرس میشود.

تجربه جنسی کم : اگر شما هم از دسته افرادی هستید که تا به حال رابطه ی جنسی نداشته اید و از این موضوع نیز نگران هستید که باید چه کنم ؟ در پاسخ به این سئوال باید گفت که شاید نیمی از افرادی که در جامعه با آنها در تماس هستیم با این مسئله روبرو هستند و این به معنی بیماری نیست! بلکه با پذیرش این مسئله و حفظ آرامش خود این مسئله را برای همیشه از بین برد، در ادامه مطلب شما را با روشهایی آشنا خواهیم کرد که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

زمان استاندارد انزال در مردان 

زمان استانداردی برای رسیدن به انزال در نظر گرفته نشده است. برای این که شخصی را دچار انزال زودس بدانیم یا نه، باید گفت که مدت زمان توافق شده برای روابط جنسی وجود ندارد، ولی بسیاری از متخصصان بر این نظر هستند مدت زمان لازم برای به ارگاسم رسیدن مردان بین ۵ الی ۱۰ دقیقه میباشد که بسته به سن و شرایط جسمانی اشخاص متغیر است و بصورت میانگین یک شخص جوان ۵ دقیقه طول میکشد تا به ارگاسم برسد

اگر چه اکثریت مردان دوست دارند که مدت زمان بیشتری طول بکشد تا به ارگاسم برسند. به طور کلی افرادی که خیلی زود و در عرض یک دقیقه و یا حتی کم تر به ارگاسم می رسند و توانایی به ارگاسم رساندن همسر خویش را ندارند، به انزال زودرس دچار هستند و یا افرادی که کنترلی بر روی انزال خویش ندارند.

تکنیک ها و تمرین های خاص برای درمان زود انزالی

برای درمان زودانزالی تکنیک ها و تمرین های خاص وجود دارد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره می‌شود:

• روش شروع و توقف
این روش به بهبود کنترل مرد بر روی انزال کمک می کند. چه مرد و چه شریک جنسی او در زمانی که احساس به ارگاسم دارند میتوانند تحریکات جنسی را متوقف کنند و هنگامی که احساس ارگاسم فروکش کرد این تحریکات از سر گرفته شود.
• روش فشاری
مانند همیشه شروع به رابطه جنسی نمایید، تا زمانیکه احساس کنید، درحال ارضا هستید. از رابطه جنسی دست بکشید و از همسرتان بخواهید، کلاهک آلت شما را فشار دهد، و این فشار را تا زمانیکه احساس انزال از شما رفع شود، نگه دارد. بعد از اینکه فشار برداشته شد، حدود ۳۰ ثانیه صبر کنید و سپس دوباره شروع به رابطه جنسی نمایید.
ممکن است به دلیل فشار وارد کردن به آلت جنسی، آلت به نعوظ کامل نرسد، اما مشکلی نیست و بعد از مدتی تحریک بیشتر آلت دوباره به نعوظ کامل می‌رسد. این مراحل را تا هر چند بار که بخواهید می‌توانید تکرار کنید. با تکرار این تکنیک تا آنجایی که لازم است شما به حالتی می‌رسید که دیگر احساس می‌کنید می‌توانید، انزالتان را خودتان کنترل کنید.
تحقیقات نشان داده است که تمرینات کگل که موجب قوی شدن عضلات کف لگن می شود به مردان مبتلا به زود انزالی کمک کننده است. گاهی اوقات زود انزالی بدون درمان خاصی از بین می رود، اما اگر زود انزالی به صورت پی در پی اتفاق افتد حتما به پزشک مراجعه کنید.
زودانزالی چیست و چه باید کرد
تمرین کگل
• تمرین کگل
بواسطه این تکنیک شما ماهیچه‌های لگن خود را تقویت می کنید. تقویت ماهیچه های لگن باعث می شود تا شما کنترل بیشتری بر روی انزال خود داشته باشید. در تحقیقی که در سال ۲۰۱۲ انجام شد، نشان داد که مردانی که تنها پس از ۳۱ ثانیه به انزال می رسیدند، پس از ۱۲ هفته انجام تکنیک کگل توانستند به مدت ۱۴۶ ثانیه انزال خود را به تاخیر بیندازند.
برای اینکه ماهیچه لگن خود را پیدا کنید، در هنگام ادرار کردن سعی کنید با انقباض عضلات لگن، خروج ادرار را متوقف کرده و سپس دوباره رها کنید. حال که عضله لگن را پیدا کردید، آن را منقبض کرده و سپس رها کنید. این کار را روزی ۳ بار و هر بار ۱۰ مرتبه انجام دهید. اندک اندک تعداد دفعات را به ۲۰ مرتبه و مدت زمان انقباض را به ۱۰ ثانیه افزایش دهید. این تمرین را در هر موقعیتی می توانید انجام دهید.

 

مطلب پیشنهادی

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟

قرص اختلال نعوظ چیست و چه عوارضی دارد؟ برای درمان اختلالات مربوط به نعوظ در …