زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

 

زنان خیـانـت کار چه نشانه هایی دارنــد؟

زنان خیلی احساسی هستنــد. وقتی به احساسشان جواب نــدهیم و آنها هم به این موضوع پی ببرنــد که پاسخ مناسبی به نیازهای عاطفی شان داده نمی شونــد به دنبال کسب آن در دیگر جا و روش های دیگر می رونــد. حاصل آن چیزی نیست به جز پدیده ای به نام خیـانـت. البته همه زنان این گونه نیستنــد، تنها عده ای این کار را می کننــد و زنان باهوش به دنبال راه حل می رود تا بتوانــد آن شور و هیجان را به زنــدگی شان دوباره بر گرداننــد.

دلایل خیـانـت زنان

اختلالات روانی

طیفی از اختلالات روانی وجود دارد که باعث می شود افراد به دنبال روابط موازی و ارتباطات مختلف برونــد. اختلال افسردگی دو قطبی یکی از مهم ترین این اختلالات اســت. این اختلال درواقع دو فاز مختلف دارد. یکی فاز افسردگی و دیگری شیدایی. زمانی که فرد در فاز شیدایی افسردگی خود باشــد میل بالایی به ارتباطات مختلف دارد و در کنترل کردن تکانه های خشم و جنسی خود ناتوان می‌شود.

اختلالات شخصیتی

طیفی دیگر از بیماری های روانی وجود دارنــد که به دلیل اهمیت و شیوع زیاد در جامعه از آن‌ها به عنوان دسته ای جداگانه یاد می‌کنیم. افرادی که اختلالات شخصیتی مثل اختلال شخصیت مرزی دارنــد نیز اقدام به روابط متعدد اما با هدف دیگری دارنــد. آن ها برای نگه داشتن افراد مختلف در کنار خود و همچنین دستیابی به احساس امنیت وارد روابط متعدد همزمان می‌شونــد.

زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

نارضایتی و کم عمق بودن ارتباط عاطفی

در این حالت نیز زنان می تواننــد وارد روابط با شریکی جدید شونــد اما معمولا این روابط بیشتر به صورت غیرجنسی بوده و حالت وابستگی عاطفی دارد. زمانی که زنان در ارتباط با شریک خود احساس طرد شــدن را دارنــد، در با فرد دیگری از این ارتباط صحبت می کننــد. اگر فرد مقابل از جنس مخالف باشــد می توانــد حالت های احساسی متقابلی را فعال کرده و ارتباط صمیمی تر شود. در این حالت معمولا دو نفر زمان بیشتری را با هم سپری کرده و احساس طردشــدگی در زن از بین می رود اما همزمان نیز زن نسبت به رابطه قبلی خود سردتر می شود.

نقش فقر و موقعیت کاری در خیـانـت زنان

 متاسفانه با بالاتر رفتن فقر و مسائلی شبیه به آن نیز شاهد گسترش خیـانـت هستیم. دیده می شود بعضی از زنان به دلیل مشکلات مالی و یا ارتقا پیدا کردن در محل کار اقدام به برقراری رابطه جنسی می کننــد. در ابتدای امر اکثر این زنان می پنــدارنــد که با دادن سرویس جنسی می تواننــد شغل خود را نگه داشته و یا موقعیت خود را در شرایط کار بهتر کننــد اما پس از مدتی دچار احساساتی از قبیل گناه و خشم شــده و نمی تواننــد محیط کار را تحمل کننــد.

زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

نشانه های خیـانـت زنان

دیر به خانه آمدن

هر ازگاه برای هر کسی پیش می‌آید که لازم باشــد تا دیروقت کار کنــد و کارهای عقب مانــده را جبران کنــد. اما اگر این دیر آمدن‌ها بیش از حد تکرار شود یا غیرمنتظره باشــد، نگران کننــده می‌شود. آیا همسرتان اجازه نمی‌دهد که دنبال او به محل کار بروید؟ آیا همکارانش ماننــد او تا دیروقت کار نمی‌کننــد و وقتی از همسرتان در این باره می‌پرسید، می‌گوید که او باید اضافه کاری بایستد؟ این تاخیرها علامت جدی خیـانـت اســت.

همسرتان از بی‌توجهی‌های شما و وقت نگذرانــدن با او شکایت نمی‌کنــد

همسرتان همیشه از این که در کنارش نیستید و برای او وقت نمی‌گذارید، شکایت داشت، اما به تازگی دیگر هیچ گله‌ای نمی‌کنــد. یک دلیل این سکوت ناگهانی می‌توانــد خسته شــدن او از گله‌گذاری و قطع امید کردن از شما باشــد، اما اگر این حالت نباشــد، می‌توانید این سکوت را علامت خیـانـت تفسیر کنید. در چنین حالتی همسرتان سعی می‌کنــد تا به شما نشان دهد که اگر شما برای او وقت نــدارید، او می‌توانــد سر خود را با چیز دیگری گرم کنــد. البته این چیز دیگر لزوماً یک رابطه نامشروع نیست، اما می‌توانــد باشــد.

زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

وقتی از او درباره اینکه چگونه روزش را گذرانــده می‌پرسید، معذب می‌شود

زنان معمولاً دوست دارنــد که همسرشان از او درباره روزی که گذرانــده اســت، بپرسد. اما اگر همسرتان، که زمانی همه چیز را برای شما تعریف می‌کرد، ناگهان مرموز و خوددار شــده اســت و هنگامی که از او درباره برنامه روزمره‌اش می‌پرسید، سعی می‌کنــد که چیزی را از شما مخفی کنــد، احتمالاً این مخفی‌کاری ریشه در خیـانـت دارد.

تغییر در الگوی خرج کردن

روابط احساسی خرج بردار هستنــد. نگاهی به رسید‌های خرید و خرج و مخارج همسرتان بیانــدازید. اگر افزایش چشمگیری در خرج کردن پول می‌بینید، شک کنید که احتمالا این پول برای فرد جدیدی خرج می‌شود.
همچنین می‌توانید مصرف بنزین او را نیز چک کنید. اگر می‌بینید مصرف بنزین او با جا‌هایی که ادعا می‌کنــد می‌رود همخوانی نــدارد، ممکن اســت به شما درباره‌ی مکان‌هایی که می‌رود دروغ گفته باشــد.

توجه بیش از حد به شما

شما احتمالا کم توجهی را از نشانه‌ های خیـانـت زنان می‌دانید، اما دقت کنید که توجه یا تمایل ناگهانی و بیش از حد به شما هم می‌توانــد خبر از اتفاق بدی بدهد. زن خیـانـت کار، ممکن اســت برای فائق آمدن بر احساس گناه خود به شما بیش از پیش توجه کنــد یا مهربان‌تر رفتار کنــد. او با خود فکر می‌کنــد اگر زمانی که با شماســت، وقت و احساس بیشتری را صرف شما کنــد، کمتر نسبت به خیـانـتی که در قبال شما می‌کنــد احساس عذاب وجدان خواهد داشت.

 

تغییر در الگوی اســتفاده از تلفن

فهمیدن این موضوع کمی حساس اســت. چرا که این روز‌ها افراد زمان زیادی را با تلفن همراه خود می‌گذراننــد. اما اگر می‌بینید زمان بیشتری را نسبت به قبل به پیام دادن می‌گذرانــد، هنگام ورود شما به اتاق تلفن را قطع می‌کنــد یا برای جواب دادن به تماس اتاق را ترک می‌کنــد، باید کمی نگران باشید. در این مواقع می‌توانید سوالاتی درباره‌ی مکالمات او با تلفن داشته باشید و از نشانه‌ های خیـانـت زنان می‌توانــد سرباز زدن از پاسخ به سوالات شما باشــد.
علاوه بر این به نکات ریز دیگری نیز باید توجه داشته باشید. مثلا اینکه چنــدبار در روز تلفن همراه او زنگ می‌خورد، با چه تن صدایی صحبت می‌کنــد، چقدر مکالماتش طول می‌کشــد، زبان بدن او هنگام صحبت با تلفن چگونه اســت و غیره.

او به طور دائم پست‌های یک نفر را در رسانه‌های اجتماعی لایک می‌کنــد

آن شخص معمولا از جنس مخالف اســت. در حقیقت، ممکن اســت حتی بیش از یک نفر باشــد! اگر متوجه شــدید که زن‌تان دائم پست‌های چنــد نفر را از جنس مخالف لایک می‌کنــد، احتمالا با شخصی رابطه‌ی پنهانی دارد. ( یا دست کم این‌که دوست دارد چنین رابطه‌ای داشته باشــد). و با وجود این‌که احتمالا به شما می‌گوید که این فرد فقط یک دوست یا همکار اســت،‌ یادتان باشــد که ۸۵ درصد خیـانـت‌ها در محیط کار شروع می‌شونــد!

زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

او به طور دائم شما را به خیـانـت متهم می‌کنــد

یکی از ویژگی‌های شایع در میان آدم‌های خیـانـتکار این اســت که آن‌ها مدام سایرین را به رفتارهای خودشان متهم می‌کننــد. آن‌ها این کار را می‌کننــد تا اوضاع را تحت کنترل خودشان در بیاورنــد. این شیوه «پدیده‌ی چراغ گاز» نام دارد و فرد از آن برای دور کردن تمرکز از روی خودش و متمرکز شــدن روی طرف مقابل اســتفاده می‌کنــد.

اســتفانی ای. سارکیس، دارای درجه‌ی دکترا از وب‌سایت سایکالاجی تودی می‌گوید: کسی که از پدیده‌ی چراغ گاز اســتفاده می‌کنــد در واقع فریبکار و خائن اســت – او مدام برای ملاقات با فرد مورد علاقه‌اش برنامه می‌ریزد. مدام تلاش می‌کنــد که واقعیت را طور دیگری نشان بدهد. و برای این‌که حواس شما را از خودش پرت کنــد،‌ تهمت زدن به شما را شروع می‌کنــد. هدف او این اســت که شما به حدی مشغول دفاع از خودتان شوید که زمان کافی برای توجه به رفتارهای فریبکارانه‌ی او نــداشته باشید!

تغییر در رابطه‌ی جنسی

حتما شما از یک زن خیـانـت کار انتظار دارید که علاقه‌ی کمتری به برقراری رابطه‌ی جنسی نشان دهد. هرچنــد که این اتفاق ممکن اســت در بعضی موارد رخ دهد، اما این هم ممکن اســت که همسر شما برعکس تمایل بیشتری نسبت به این موضوع پیدا کنــد.
این تمایل می‌توانــد راهی برای غلبه بر احساس گناه وی باشــد. یا می‌توانــد به این دلیل باشــد که همسرتان با مرد دیگری فقط یک رابطه‌ی احساسی دارد و نه بیشتر. از طرفی اگر قبلا زنــدگی زناشویی شما از سلامت کافی برخوردار بود، اما ناگهان متوجه شــده‌اید که همسرتان نسبت به شما سرد شــده اســت، احتمالا نیاز جنسی او در جای دیگری و با مرد دیگری رفع می‌شود.

زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

تغییر در ظاهر از نشانه های خیـانـت زنان

هرچه بیشتر از زمان ازدواج می‌گذرد، زن و مرد کمتر به ظاهر خود اهمیت ویژه می‌دهنــد. اگر اخیرا متوجه شــده‌اید که همسرتان به طور ناگهانی شروع به تغییر در ظاهر کرده باید کمی حواســتان را جمع کنید. زنان معمولا می‌خواهنــد در ابتدای هر رابطه بهترین خودشان باشنــد؛ بنابراین اگر نسبت به قبل می‌بینید رسیدگی او به ظاهرش بیشتر شــده نشانه‌ی خوبی نیست.
دقت کنید که ممکن اســت همسرتان این کار را برای شما انجام دهد. اگر او از طرف شما احساس سردی کنــد، ممکن اســت بخواهد برای شما جذاب‌تر جلوه کنــد تا شما به او بیشتر توجه کنید.

زنان خیانت کار چه نشانه هایی دارند؟

پس از دیدن نشانه های خیـانـت زنان چه باید کرد؟

هر مردی با دیدن نشانه های خیـانـت همسرش برافروخته شــده و با انواع احساسات منفی رو به رو می‌‌شود. در این میان کنترل خشم به نظر نشــدنی میاد و بسیاری از افراد در این زمان دست به کارهایی جبران ناپذیری می زننــد. اما شاید اگر علت خیـانـت همسرتان را بیابید، به او حق هم بدهید! با وجود تمام مسائل گفته شــده برای برخورد با خیـانـت زنان کمی تامل کرده و از کمک متخصصان مشاوره خیـانـت اســتفاده نمایید. 

مطلب پیشنهادی

چگونه عشقم را به او ابراز کنم؟

چگونه عـشـقم را به او ابراز کنم؟ ابراز عـلاقـه یکی از کار های دشوار برای …