روش های افزایش میل جنسی در خانم ها

روش های افزایش میل جنسی در خانم ها

میلی جنسی در همه افراد به صورت یکسان نیست و این امر در میان زنان بیشترین نمود را دارد. امروزه بعضی عوامل خارجی و داخلی بیشترین تاثیر را در میزان میل جنسی در خانم ها دارد. کمبود میل جنسی در بانوان باعث برخی نارضایتی در زوج ها می شود که اگر به آن رسیدگی نشود باعث بروز برخی مشکلات بزرگتر میشود.

ما در چارگوشه روش های خانگی و ساده ای را برای شما گرد آورده ایم تا مشکل گشای شما باشد. با چاگوشه همراه باشید.

روش های روانشناختی برای افزایش میل حنسی زنان

به اندازه کافی بخوابید

خواب شبانه کافی می‌تواند میل جنسی زنان را افزایش دهد. تحقیقات نشان داده‌اند میل جنسی زنان در اثر خواب مناسب و کافی می‌تواند تا 14% افزایش یابد.

برای افزایش میل جنسی زنان باهم ورزش کنید

ورزش علاوه بر کاهش استرس، بدن را برای رابطه جنسی آماده می‌کند. ورزش کردن باعث می‌شود سیستم عصبی به لمس حساسیت بیشتری نشان دهد. باهم ورزش کردن علاوه بر تاثیر جسمانی موجب افزایش صمیمیت شما می‌شود و در نهایت رابطه جنسی رضایت‌بخش‌تری را منجر می‌شود. باهم ورزش کنید، برقصید، پیاده‌روی یا دوچرخه‌سواری کنید.

برای افزایش میل جنسی زنان کارهای خانه را باهم انجام دهید

یکی از دلایل کاهش میل جنسی زنان می‌تواند خستگی جسمی باشد. برای مقابله با این مسئله می‌توانید وظایف خانه را با همسرتان تقسیم کنید. زنان سطح علاقه و صمیمیتشان زمانی که همسرشان در کارهای خانه کمک می‌کنند افزایش می‌یابد. افزایش صمیمیت و کاهش خستگی جسمی هر دو منجر به افزایش میل جنسی می‌شود.

برای افزایش میل جنسی زنان مدتی رابطه جنسی نداشته باشید

تحقیقات نشان داده‌اند که ایجاد وقفه‌های کوتاه مدت از هرگونه تماس جنسی می‌تواند به هردو طرف رابطه کمک کند تا به دنبال کشف تجربه‌های جدید و فعال شدن میل جنسیشان شود.

کودکتان را از اتاق بیرون ببرید

حضور کودک خردسال شما در اتاق خواب می‌تواند احساسات جنسی شما را تحت تاثیر قرار داده و مانع تحریک جنسی شما شود.

در مورد احساسات جنسی خود با همسرتان صحبت کنید

سعی کنید بدن خودتان را بیشتر بشناسید و بدانید که چه چیزهایی شما را بیشتر تحریک می‌کند. در مورد فانتزی‌های جنسی و حرکات و حالات مورد علاقه‌تان با همسرتان صحبت کنید. لیستی از حالات مورد علاقه، فانتزی‌ها و دانش خود درباره بدنتان را تهیه کنید و درمورد آن با همسرتان گفت و گو کنید و به سوالات یکدیگر پاسخ دهید. بالا رفتن اطلاعات شما درباره سلیقه جنسی طرف مقابل به رضایت جنسی شما کمک می‌کند.

از روان‌کننده‌ها استفاده کنید

خشکی واژن می‌تواند موجب دردناک شدن دخول و سختی رابطه شود و میل شما را به رابطه کاهش دهد. استفاده از روان‌کننده‌ها در حین رابطه مانع عوارض خشکی واژن شده و رابطه لذت‌بخش‌تری را برای شما ایجاد می‌کند.

روش های افزایش میل جنسی در خانم ها

روش رژیم غذایی برای افزایش میل جنسی بانوان

مصرف برخی از مواد خوراکی که در زیر آورده ایم سبب افزایش میل جنسی می شود.

 • قطره ویتاگنوس (Vitaxnus) یا گیاه پنج انگشت
 • تره، پیاز و شاهی
 • روغن فندق
 • مارچوبه
 • موز
 • انجیر
 • کرفس
 • سیر
 • مغزها و دانه های روغنی
 • میوه هایی مانند هلو – پرتقال – انگور و میوه های دارای ویتامین سی ، توت ها و میوه های جنگلی
 • گیاه گزنه
 • دارچین برای تحریک میل جنسی خانم ها
 • فلفل

 

آفرودیزیاک

به مجموعه مواردی که باعث افزایش میل جنسی میشود اطلاق میگردد که بر گرفته از نام خدای یونانی آفرودیت خدای عشق و شهوت و زیبایی است.

جنسینگ (gending)

این گیاه که در انواع مختلف آسیایی و امریکایی ..در بازار موجود میباشد گفته شده در تسریع جریان خون و تسهیل در امر گردش خون در ارگان‌های بدن از جمله ارگان های جنسی کمک میکند و از این جهت در افزایش میل جنسی میتواند تاثیر گذار باشد. 

کوبب (فلفل دمدار گیاهی)

یا اصطلاحا فلفل دمدار گیاهی است که بسیار به فلفل سیاه شبیه بوده لیکن زائده ای دم مانند داشته و نزد اعراب استفاده بسیار از آن میشده (به عربی به آن کباب می گویند) به گونه ای که در داستانهای هزار و یک شب از کباب به عنوان داروی افزایش دهنده میل جنسی یاد شده است . بنابر این نام Kababa   از کباب عربی گرفته شده است و استفاده خارجی از آن تا اندازه ای مورد توجه اعراب بوده که نام حب العروس به آن داده بودند.

شکلات

شکلات از میوه درخت کاکائو که در امریکای مرکزی و امریکای جنوبی و مناطق استوایی رشد میکند درست میشود. از اولین باری که کاکائو بوسیله مایا ها مورد استفاده قرار گرفت تا به امروز همواره این اعتقاد وجود داشته که این ماده خاصیت بالا برندگی میل جنسی دارد.

صدف

صدف از دیر باز تصور میشده که خاصیت آفرودیزیاک دارد و در سوابق تاریخی آمده است که امپراطور یونان ماموران خود را به سواحل انگلیس می فرستاده تا صدف جمع کنند تا صبح خود را با صرف چند صدف شروع کند. امروزه دسته ای از محققین معتقدند که به دلیل داشتن ماده شیمیایی دوپامین ( نروترنزمیتری که به افزایش میل جنسی کمک میکند) و نیز داشتن مقدار قابل توجه زینک از ارزش غذایی خاصی بر خوردار است.

Damiana

گیاهی است که در منطقه امریکای مرکزی و امریکای جنوبی روییده ساکنین این مناطق برگه های آنرا به شکل چای دم کرده به منظور رفع سرفه و همچنین یبوست و افسردگی استفاده میکنند. از جمله موارد دیگر استفاده این گیاه تاثیر آفرودیزیاک آن است که گفته شده در رفع ناتوانی جنسی در مردان و سرد مزاجی در زنان گر گرفتگی در زنان یائسه و درد های قاعدگی و…کارآمد میباشد.

Muira Puama

درخت کوچک برزیلی است که سابقه طولانی در افزایش میل جنسی در این منطقه داشته در رفع مشکل ناتوانی جنسی در مرد و نیز افزایش میل جنسی در زن از آن استفاده میشود .

روش های افزایش میل جنسی در خانم ها

ورزش روشی موثر در افزایش میل جنسی

ورزش کردن

ورزش کردن 3 بار در هفته و حدود نیم ساعت در روز موجب کاهش استرس و افزایش سلامتی و افزایش تمایلات جنسی می شود.

استرس را از خود دور کنید

ترشح هورمون کورتیزول به مقدار کم برای بدن مناسب است اما در مقادیر بالا موجب کاهش تمایلات جنسی در بدن می شود . از مواردی که موجب ترشح زیاد این هورمون می شود استرس می باشد پس بهتر است قبل از شروع برقراری رابطه زناشویی با همسر خود، تمرکز و تمام عوامل استرس زا را از خود دور کنید و برای کسب آرامش خود دوش بگیرید یا کتاب بخوانید.

استفاده از عطر در افزایش میل جنسی

بالا بردن میل جنسی با وانیل و دارچین

این یک تصادف نیست که کیک کدوتنبل دارای وانیل و دارچین میباشد، با توجه به اینکه هردوی آن ها مواد تقویت میل جنسی هستند. یک مطالعه نشان داد که ترکیبی از کدوتنبل و عطر سنبل جریان خون در آلت جنسی مردانه تا ۴۰ درصد و در آلت جنسی زنانه تا ۱۱ درصد افزایش مي دهد. کیک کدوتنبل و پیراشکی جریان خون در آلت جنسی مردانه را تا ۲۰ درصد افزایش می دهند.

بالا بردن میل جنسی با شیرین بیان سیاه

احتمالا بیش از هر بو و رایحه دیگری، شیرین بیان به شدت بر پیش برد روابط جنسی فرد مؤنث تأثير می گذارد. در پژوهش های دکتر آلن هیرش، قویترین ترکیبات رایحه ای براي زنان شیرین بیان و خیار بعلاوه مقدار بسیار زيادي و خوبی از شيريني های سنتی میباشد . ترکیبی از پیراشکی و شیرین بیان میتواند تحریک جنسی مردان و زنان را افزایش ميدهد . شیرین بیان ترکیب شده با بوی میوه کولا اعجاز ميکند

بالا بردن میل جنسی با زنبق الواری

در یک مطالعه، این بوی شیرین، کمیاب و حساس سبب روشن شدن حس جنسی 11 درصد مردانی شد که در معرض آن قرار گرفتند. ديگر گل ها که مشهور به داشتن تأثير مواد تقویت غرایز جنسی هستند حاوی گل بنفشه، ارکیده و شمعدانی ميباشند.

بالا بردن میل جنسی با عطر سنبل

گفته ميشود که زنان زيادي در تاریخ بوده اند که از بوی عطر سنبل براي تحریک نمودن مردان خود استفاده می نمودند. گفته ميشود که عطر سنبل باعث ارامش مردان و حس جذاب بودن و نوازش شدن را به آن ها ميدهد.

بالا بردن میل جنسی با گل سرخ یا رز

زنان عاشق این بو هستند. براي بالابردن میل جنسی آنها ، گفته ميشود که مردان روغن با بوی گل سرخ را بر روی سوراخ بینی، کف دست، پشت گوش و بین ریش های خود می مالند.

اما در پایان باید به این نکته باید توجه کرد که در صورتی که احساس می کنید مشکلتان جدی است باید به پزشک مراجعه کنید و زیر نظر پزشک مورد نظر مورد درمان قرار بگیرید. استفاده از روش های فوق برای افرادی می باشد که احساس میکنند مشکل جنسی آنها کمی دچار مشکل شده و می شود با این روش ها حل کرد، است.

مطلب پیشنهادی

چگونه رابطه ی جنسی لذت بخشی داشته باشیم؟

چگونه یک رابطه ی جنسی لذت بخش را شروع کنیم؟ بسیاری از زوج ها عادت …