روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)

بـا رسیدن فصل پاییز و زمستان هوای خنک از شر گرمای هوای طاقت فرسای تابـستان راحت می شویم. اما بــه این معنی نیست کــه هیچ مشکلی نخواهیم داشت. فصل های سرد هم مشکلات خاص خود را دارند. اینجاســـت کــه اهمیت دمنوش ها آشکار می شود. کــه در این میان دمنوش زنجبیل (Ginger) خودنمایی می کند. اما بــه این معنی نیست کــه در غیر از هوای سرد نتوان از آن اســتفاده کرد. در تمام فصول می توان ازین دمنوش ها اســتفاده کرد ولی در هوای خنک لذت دو چندانی را تجربــه خواهید کرد.

۱. طرز تهـیه‌ چای زنجـبیل آسان

مواد لازم (برای یک نفر):

یک یا دو برش از ریشه‌ی زنجبیل
یک فنجان آب‌جوش
عسل (اختیاری)
نحوه‌ی درست‌کردن:

ریشه‌ی زنجبیل را داخل فنجان بگذارید؛
آب‌جوش را اضافه کنید و ۵ تا ۱۰ دقیقه صبر کنید و اجازه دهید تا دم بکـشد؛
برای پیداکردن طعم بــهتر، اگر مایلید بــه آن عسـل اضافه کنید.

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)

۲. طرز تهیـه‌ چای زنجبیل هـمراه بـا زردچوبــه

مواد لازم (برای یک نفر):

یک یا دو برش از ریشه‌ی زنجبیل
یک فنجان آب‌جوش
مقداری پودر زردچوبــه
مقداری فلفل سیاه
عسل (اختیاری)
نحوه‌ی درست‌کردن:

ریشه‌ی زنجبیل را داخل فنجان بگذارید؛
آب‌جوش، زردچوبــه و فلفل سیاه را اضافه کنید. خوب بــهم بزنید و اجازه دهید ۵ تا ۱۰ دقیقه دم بکشد؛
اگر مایلید برای طعم‌دارکردن داخل آن عسل بریزید.

 

۳. طـرز تهیـه‌ چای زنجبـیل رنده‌ شـده

مواد لازم (برای یک نفر):

یک قاشق‌چای‌خوری ریشه‌ی زنجبـیل رنده‌شـده یا ریز خردشـده
یک فنجان آب‌جوش
عسـل (اختیاری)
نحوه‌ی درسـت‌کردن:

برای طرز تهیه چای زنجبیل کافی اســـت ابتدا ریشه‌ی زنجبـیل را درون صـافیِ قوری یا لیوان دمنوش قرار دهیـد و صافی را مستقیما داخل فنجان یا لیوان بگذارید (می‌توانید بــه جای اســتفاده از صافی قوری یا لیوان، بعد از دم‌کشیدن چای، آن را از صافی رد کنـید تا زنجبیـل‌های رنده‌شـده جدا شوند)؛
آب‌جوش را اضافه کنیـد و ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان دهـید تا دم بکشـد؛
صافی زنجبیل را بردارید؛
درصورت تمایل، عسـل اضافه کنیـد.

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)
۴. درسـت‌کردن چای زنجـبیل روی گاز

مواد لازم (برای ۴ نفر):

۵ سانتیمتر ریشه‌ی زنجبیلِ تازه
۴ فنجان آب
عسل برای طعم‌دارکردن (اختیاری)
نحوه‌ی درست‌کردن:

پوست زنجبیل را بکنیـد و آن را بــه ورقه‌های نازک برش‌ دهید؛
آب را در یک شیرجوش بریزید و بگـذارید بــه جوش آید. بعد از بــه جوش آمدن آب زنجـبیل را اضافه کنید؛
درب شـیرجوش را بگـذارید و گاز را خامـوش کنـید. ۵ تا ۱۰ دقیقه زمان دهـید تا دم بکشـد؛
برش‌های زنجبیـل را جدا کنید و دم‌نوش را در لیوان دلـخواه‌تان بریزید. برای طعـم‌دار کردن عـسل اضافه کنید؛
هم‌بزنید و از نوشیـدنش لذت ببـرید.

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)
۵. طرز تهـیه‌ چای زنجـبیل بـا لیمـو

چای زنجبیل را بــه روش دلخواه درست کنید و بــه آن آب‌ لیمو ترش اضافه کنید.

۶. طرز تهیـه‌ چای سـبز زنجبـیلی

یک روش ساده برای طرز تهیه چای زنجبـیل بـا چای سبز یا هر چایی دیگر (چای سفید، چای اولانگ (یک نوع چای چینی) و چای سیاه) این اســت کــه ابتدا چای زنجبیل را درست کنید، سـپس چای سبز را بــه این دمنـوش داغ اضافه کنید و یک تا دو دقیـقه صبر کنید تا دم بکشد.

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)

احتیاط

یک فنجان چای زنجبـیلی می‌تواند جایگزنی خوشمزه و انرژی‌زا برای یک فنجان قهوه بـاشد؛ ولی احتیاط کنید کــه در نوشیدن آن زیاده‌روی نکنید و اعتدال داشته بـاشید. برای بعضی افراد حد مجازِ مصرف این دمنـوش، یک یا دو فنجـان در روز اســت.

حداکثر میزان مصرف مجازِ زنجبیل بــه‌طور روزانه، ۴ گرم یا کمتر از یک قاشق‌غذاخوری برای تمام منابع غذایی شـامل چای و غذا اســت. اگر رفلاکس اسید معده یا ناراحتی‌های دیگر دارید یا دارو مصرف می‌کنید، ممکن اســت این حد مجاز برای شما کمتر بـاشـد یا مجبور بـاشید، بــه‌طور کلی از مصرف زنجبیل پرهیز کنید.

بـا اینکــه گفته شده اســت کــه زنجبیل بـاعث تسـهیل گوارش می‌شـود، ولی نوشیدن زیاد این چای می‌تواند بـاعث بروز معده درد و اسهال شود.

اگر از بی خوابی رنج می‌برید و متوجه شـدید کــه این چای شـما را بی‌خواب می‌کند، آن را هنگام شب و قبل از خواب مصرف نکنید.

زنجبیل ممکن اســت سـرعت انعـقاد خون را کاهـش دهد، بنابراین دو هفته قبل یا بعد از جراحی یا بــه همرا مواد و داروهای ضدانعقادی و ضدپلاکت (مثل وارفارین، آسپـیرین، سیر و جینکو) نبـاید مصـرف شود. کسـانی کــه اختلالات خون‌ریزی دارند، نیز بـاید از مصرف آن خودداری کـنند.

زنان بـاردار و شیرده بــاید قبل از مصرف بـا پزشـک خود مشورت کنند.

اگر فشار خون بـالا، سـنگ کیسه صفرا، سـوزش‌ معده، رفلاکـس معده اسـیدی یا دیابت دارید، قبل از مصـرف مداوم آن، بـا پزشـک خود مشـورت کنید.

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)

بــه‌ خاطر داشـته بـاشـید کــه چای زنجتـبیل نمی‌تواند بــه عـنوان جـایگزین، برای مراقـبت و درمان اســــتاندارد بیماری اســـتـفاده شود.

روزانه نبـاید بیشتر از ۴ گرم زنجبیل اسـتفاده کنید. این مقدار هم شـامل قرص ها می شود و هم شـامل چای زنجبیل و غذاها.

حواســتان بـه مقدار زنجبیلی که مصـرف می کنـید بـاشد تا بدانیـد که آیا بیشـتر از ۴ گرم مصرف می کـنید یا نه.

اگر زنجبیل در داروهای دیگر تداخل ایجاد می کند آن را مـصرف نکنـید: برخی داروها هسـتند که نبـاید بـا زنجـبیل مصـرف شـوند چون زنجبـیل روی تاثیر آن داروها تداخل ایجاد می کنـد. از جمله این داروها:

رقیق کننـده های خون مثل وارفارین و آسـپرین.
داروهای دیابت. زیرا زنجـبیل قند خون را کاهـش می دهد.
داروهای فشـار خون بـالا. زیرا احتـمال این خطر وجود دارد که زنجبیـل فشار خون را پایین بیــاورد و ضـربـان قلـب را نامـنظم کند.
اگر هر گونه عوارض جانبی مشاهده کردید دیگر زنجـبیل مصرف نکنیـد: بـه ندرت پیـش می آید که زنجـبـیل عوارض ایــجاد کند. حتی می توانـیـد بـا مصرف زنجبیل بـه همــراه غذا این عــوارض را کـمـتر کنیـد. از جـمله عـوارضی که زنـجبیل مـمـکن اسـت ایجــاد کند شـامل:
ســوزش معده
اســهال
التــهاب دهان
آروغ زدن

روش تهیه دمنوش زنجبیل (Ginger)

خواص زنجبیل:

زنجبیل جزء گیاهان دارویی مهـم بوده و دارای خواص متعـددی از جمله ضد تهوع، مقوی قلب، ضد لخته شدن خون ، ضد بـاکتری، آنتی اکسیدان ، ضد سرفه، ضد سموم کبدی، ضد التهاب، ادرارآور، کاهش اسپـاسم، محرک سیسـتم ایمنی، ضد نفخ، افزایش ترشـحات روده ای معـدی، پایین آورنده ی کلستـرول خون، محـرک گردش خـون مغـزی و محـرک هـضم غذا می بـاشد.

از زنجبیل اســتفاده های متـنوعی می شود. از کاربردهای جدید آن می توان پیشـگیری از: تهوع و اســتفراغ، کم اشتهایی ، بی اشتهایی روانی ، اسپاسم روده، برونشیت، مشکـلات روماتیـسم را نام برد. در صنـعت غذایی هم بـه عنـوان چاشـنی اســتفاده می شود.

در مطالعات آزمایـشگاهی مشخص شـده اســت که زنجـبیل دارای خاصیت ضد سرطانی است. جینجرول، مهم ترین جزء تشـکیل دهنـده ی زنجبیل که مسئول ایجاد طـعم و مزه در این گیاه است، از رشد سلول های سرطانی مخصـوصا سرطـان روده بزرگ در انـسان جلوگـیری می کند.

زنجبـیل بـا افزایـش ترشـح بزاق دهـان و آنزیم های مجرای گوارشـی، بـه هضـم و جـذب مواد غذایی کمک می کند.

زنجبیل بـا بیـرون راندن مخاط خلطی از ریه ها، بـه درمان آسم، برونشـیت و دیگر مشکـلات تنفسی کمک می کند.

زنجبیل نیروبخـش، مقوی معده، بـادشـکن و ضد رقت خون است. درمان کننده یرقان اســت. اگر پودر آن را روی پوست بدن مالش دهند، آن را تحریک و قرمز می کند. تقویت کننده حافظه، بـازکننـده کبد و قاطع بلغم اســت و رطوبـات غلیـظی که در روی جدار روده و معده چسـبیده بـاشد، از بین می برد. زنجبیل را جهت فلج و ضعف اعـصاب تجویز کرده اند. زنجبیل برای درمان اسهال ناشی از مسـمومیت غذایی نیز مفـید اســت. تشنـگی را برطرف می کند. مخلوط زنجبـیل بـا نبــات و کندر را جهت جلوگیری از نفخ مـیوه های نارس تجویز کرده اند. ضمـاد زنـجبیل جهت گری(داءالثعلب) و فرو بردن ورم مفید است. اگر زنجبیل را کوبیـده و روی آبگوشت بپاشند، درد مفاصل را تسـکین می دهد. علاوه بر این مالیدن زنجبیل خشـک و آب تازه ی آن برای معالجه رماتیـسم نافع اســت. برای غدد فوق کلیه مفـید بوده و ترشح هورمون کورتیزول را از این غدد زیاد می کنـد و بیشـتر خواص زنجـبیل بـه همین علت است.

در چین از ریشه و سـاقه ی زنجبیل بـه عنوان آفت کش برای دفع شــته و هاگ های قارچ ها اســـتفاده می شود.

بـا توجه بـه میزان متغیر اسـانس زنجبـیل که ارزش دارویی آن مربوط بـه آن اســت، انواعی از زنجبیـل که بـالاتر از 5/1 درصد اسـانس داشته بـاشند ارزش دارویی دارند. بنابراین در صـورتی که زنجـبیل کهنه بـاشـد و یا بـه صورت پودر برای مدت طولانی مصرف نشـود، کم کم اسـانس(رایحه ی) آن کم شده و ارزش دارویی آن کاهـش می یابد.

از انواع زنجـبیل، انواع هـندی، آفریـقایی و جامائـیکایی دارای ارزش بــالا بوده، و نوع ژاپنـی از ارزش کمـی برخوردار اســـت، طوری که نوع ژاپنـی برای اســـتفاده ی دارویـی توصـیه نمی شـود.

 

مطلب پیشنهادی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

در این مطلب به درمـان انزال زودرس که یکی از شـایعترین مشکلات جنسی در مردان …