روز روانشناس و مشاور  چه روزی است؟

روز روانشناس و مشاور  چه روزی است؟

 

نهم اردیبهشت ماه هر مصادف با ۲۸ آوریل میلادی، روز جهانی روانشناسی (PSCYHOLOGY DAY) است و خیلی ها این روز را به همدیگر تبریک می گویند. این روز، در تقویم رسمی کشور درج نشده است و سازمان نظام روانشناسی و مشاوره ایران، همه سال آن را تجلیل می کند.

هرساله در این روز  در سرتاسر جهان، مراسم هایی در رستای معرفی هرچه بهتر این شاخه از علم برگزار می شود. تاریخ روانشناسی به عنوان دانش مطالعهٔ رفتار و ذهن انسان به یونان باستان باز می گردد. شواهدی نیز بر مطالعهٔ این دانش توسط مصری های باستان وجود دارد. دانش روانشناسی تا سال ۱۸۷۹ بخشی از فلسفه انگاشته می شد تا زمانی که به عنوان دانشی مستقل در آلمان و آمریکا مورد مطالعه قرار گرفت.

با ما در مجله اینترنتی چارگوشه همراه باشید.

 

روز روانشناس و مشاور  چه روزی است؟

روز روانشناس در تقویم ۹۹

 

تاریخ دفیق روز روانشناس در تقویم  سال  ۹۹

۲۹ آوریل سال  ۲۰۲۰ میلادی، مصادف با ۹  اردیبهشت در سال  ۱۳۹۹ روز روانشناس  است.

چرا ۹ اردیبهشت ؟

علت انتخاب این است که در روز، قانون تشکیل سازمان نظام روانشناسی و مشاوره به  تصویب رسید.

 

روز روانشناس و مشاور  چه روزی است؟

روز مشاور مبارک

 

چرا روز روانشناس ؟

روزی برای تجلیل و پاسداشت از خدمات افرادی  که خاضعانه و عاشقانه، پذیرای  صحبت  و درد دل و گفته های مراجعه کنندگان در گروه های مختلف سنی بوده و تلاش می کنند تا با فهم خوب و درست اظهارات اشخاص و درک شرایط و موقعیت آن ها،  آنان را با راهکارهایی جهت بهبود شرایط و اصلاح وضعیت، روبرو کنند.

روانشناس، یعنی کسی که روان را می شناسد و تجزیه و تحلیل می کند، کار بسیار سخت تری از جامعه پزشکان و پرستاران دارد. آن ها با جان آدمی با صدها و هزارا علایم روبرو هستند اما کار روانشناس، علائم قابل لمس ندارد و شاید یک بیمار از زمان مراجعه به روانشناس مجرب تا بهبود کامل، سالها تحت نظر و درمان باشد.

 

روز روانشناس و مشاور  چه روزی است؟روز روانشناس و مشاوره

 

روز روانشناس و مشاور باعث شد تا با این کار به اهمیت و نقش موثر روانشناسی در زندگی افراد بیش از پیش تاکید شود از اینرو در ایران نیز، ۹ اردیبهشت، ۲۸ آوریل، به عنوان روز روانشناس و مشاور درنظر گرفته شده است که یک روز جهانی می باشد.

روز روانشناس و مشاور را به کلیه روانشناسان و مشاوران عزیز تبریک عرض کرده و توفیقات روزافزون را برای آنان آرزومند است.

 

ممنون از همراهیتان با ما در مجله اینترنتی چارگوشه

مطلب پیشنهادی

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟   ما ادم ها  ها بر اساس سرشتمان  طوری افریده …