روز جهانی مرد(۱۹ نوامبر)

روز جهانی مرد(۱۹ نوامبر)

 

روز ۱۹ نوامبر(۲۸ آبان)   بعنوان روز جهانی مردان نام گذاری شده است. این روز به روایتی از سال ۱۹۹۲ به ابتکار پرفسور توماس آستر نامگذاری شده است و از سال ۱۹۹۹ به شکل فراگیرتر در آمد و هر سال به تعداد کشورهایی که این مناسبت جهانی را برگزار می کنند افزود شد آنچنان که هم اکنون در بیش از ۶۰ کشور جهان روز جهانی مردان برگزار می شود.

 

روز جهانی مرد(۱۹ نوامبر)

مرد من روزت مبارک

چرا روز جهانی مرد؟

هدف از نام گذاری روز جهانی مرد، تمرکز بر سلامت مردها و پسرها، بهبود روابط، ترویج برابری جنسیتی و برجسته ساختن نقش مثبت مرد در جامعه است. این مناسبت، فرصتی است برای مردها تا دستاورد ها و کمک های آنها خصوصا کمک به جامعه، خانواده، ازدواج و مراقبت از فرزندانشان را جشن بگیرند و نشان دهند که همه مردها، آدمهای زورگور و قدرت طلبی که در ذهن اکثریت جنس مخالف وجود دارد نیستند.

روز جهانی مردها فرصتی است برای قدردانی و تشکر از مردهایی که هر روز در محل کار خود، بعنوان یک همسر و پدر، برای خانواده و دوستان و جامعه و کشور خود در حال تلاش و فداکاری هستند و سعی می کنند تا نقش مفیدی برای جامعه و خانواده خود داشته باشند.

روز جهانی مردها چند هدف اصلی را دنبال می کنند که هر ساله در کشورهای برگزار کننده آن سعی می شود تا با برگزاری کنفرانس ها، سمینارها، فعالیت های کلاسی در مدارس، برنامه های رادیو و تلویزیون و… توجه مردم را به سلامت جسمی و روانی مردان، دیدگاه نادرست به جنس مرد، تاثیر مثبت و مشارکت آنها در خانه و خانواده، افزایش و بهبود روابط مردان با همسر و فرزندان و نقش مثبتی که هر مردی عادی می تواند به نوبه خود در جامعه داشته باشد، جلب کند.واقعیت این است که مردها با چالش های زیادی  در زندگی خود روبه رو هستند و جامعه کمتر به ان توجه میکند ،این روز فرصت مناسبی است تا انها را بشناسیم و به انها توجه کنیم.

 

روز جهانی مرد(۱۹ نوامبر)

 

روز جهانی مرد

 

برخی از این چالشها شامل موارد زیر است:

  • احتمال ورود پسران به زندان در جوانی بیش از دختران است.
  • نرخ خودکشی در پسران چهار برابر دختران است.
  • پسران دو برابر بیش از دختران به اختلال نقص توجه ناشی از بیش فعالی (ADHD) مبتلا می‌شوند.
  • پسران بیش از دختران قربانی جرم و جنایت می‌شوند به طوری که پسران ۵ برابر بیش از دختران بر اثر قتل جان خود را از دست می‌دهند.
  • نمرات پسران از دختران کمتر است.
  • میزان ترک تحصیل پسران در مقطع دبیرستان بسیار بالاست.

 

ممنون از همراهیتان با ما در مجله ی اینترنتی چارگوشه

 

مطالب مرتبط:

پیام تبریک روز مرد به همسر خود

مطلب پیشنهادی

اس ام اس تبریک تولد اسفند ماه

اس ام اس تبریک تولد اسفند ماه   تو همان اسفندی ونویدی به بهار گرچه …