روز جهانی بهداشت۲۰۲۰

روز جهانی بهداشت۲۰۲۰

 

هر سال روز  ۷ آوریل (۱۸ فروردین )   روز جهانی بهداشت در  همه ی کشور ها می باشد و مردم ان را گرامی میدارند.

در سال ۱۹۴۶  در کنفرانس سانفرانسیسکو یک کنفرانس بین المللی بهداشت تشکیل شد.   که اساس نامه آن در هفتم آوریل سال ۱۹۴۸، در نیویورک تنظیم و تصویب شد و در ژوئن همان سال اولین مجمع عمومی سازمان بهداشت جهانی در ژنو با حضور نمایندگان ۶۱ کشور جهان تشکیل شد. سازمان بهداشت جهانی که در شهر ژنو پایتخت سوئیس قرار دارد از موسسات عضو وابسته به سازمان ملل است.

اما بهداشت چیست؟ چه اهمیتی دارد؟ و چرا یک روز در جهان به این نام وجود دارد؟

با ما در مجله اینترنتی چارگوشه همراه باشید.

 

 

روز جهانی بهداشت۲۰۲۰

 

روز جهانی بهداشت

بهداشت چیست؟

بهداشت در واقع زیر بنای فعالیت های اقتصادی و پیشرفت های اجتماعی یک ملت است و سلامت جامعه در گرو رعایت اصول بهداشتی می باشد و جامعه سالم و تندرست می تواند از منافع خود دفاع، و حقوق خود را کسب کند. بهداشت عبارت است از علم و هنر پیشگیری از بیماری ها، طولانی کردن عمر و بالا بردن سطح سلامت و توانایی بشر که اگر تک تک افراد جامعه سالم باشند، می توان در مجموع، یک جامعه سالم و توانا به وجود آورد.

  • در قانون اساسی بر مسأله بهداشت تاکید زیادی شده است. در اصول سوم، بیست و نهم و چهل و سوم قانون اساسی بر ضرورت تأمین بهداشت و فراهم نمودن امکانات بهداشتی و درمان بیماری ها، و گسترش خدمات درمانی تأکید شده است.

 

روز جهانی بهداشت۲۰۲۰

شعار روز جهانی بهداشت

اهداف بهداشتی:

مسائل بهداشتی بسیار گسترده است و با توجه به پیشرفت  علم، هر روز نکات بهداشتی ریزتر و دقیق تر و اهداف بهداشتی، گسترده تر می شوند. به طور خلاصه اهداف بهداشتی را می توان به صورت زیر بیان کرد:

  1. سالم سازی محیط زیست
  2. کنترل بیماری های واگیردار
  3. آموزش بهداشت عمومی
  4. ایجاد خدمات پزشکی و پرستاری برای تشخیص و درمان بیماری ها
  5. ایجاد و توسعه، یک سیستم اجتماعی که در آن هر فرد از وسایل و امکانات لازم برای سالم ماندن برخوردار باشد تا افراد از حق مسلم خود یعنی سلامت و زندگی طولانی بهره مند و در مواقع بیماری بتوانند از آن خدمات بهره مند شوند.

 

روز جهانی بهداشت۲۰۲۰

Happy health day

هدف از نامگذاری  روز جهانی بهداشت چیست؟

رسالت روز سلامتی یا روز جهانی بهداشت بالا بردن آگاهی عموم مردم جهان، درباره موضوع خاص بهداشتی است که سازمان بهداشت جهانی (WHO) آن را در رأس اولویت‌ های بهداشتی سال قرار داده است. این روز به عنوان نقطه شروع اجرای برنامه‌ های بهداشتی بلند مدتی است که می‌ بایست مدت‌ ها قبل از ۷ آوریل، فعالیت‌ های آن انجام شده و منابع آن فراهم گردد.

 

روز جهانی بهداشت۲۰۲۰

روز بهداشت جهانی۹۹

جایگاه بهداشت در جامعه:

اگر در جامعه افراد نکته های بهداشتی را رعایت کنند، بهداشت جامعه تامین میشود. بنابراین هر فردی در این کار سهمی دارد؛ انسان ها باید کوشش کنند تا از آلوده ساختن محیط زیست خود مانند هوا، آب، زمین و… جلوگیری نمایند و از گسترش بیماری های واگیردار با رعایت اصول بهداشتی جلوگیری به عمل آورند.

در این شرایط این موضوع دقیقا در مورد ویروس کرونا که با ان درگیر هستیم نیز صدق میکند.

پس با رعایت بهداشت فردی برای خاتمه دادن به ان بکوشیم.

ممنون از همراهیتان با ما در مچله اینترنتی چارگوشه

مطلب پیشنهادی

اس ام اس تبریک تولد بهمن  ماه

اس ام اس تبریک تولد بهمن  ماه   بهمن ماهی که باشی میشی یه آدم …