رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۱۳۹۹

هر ساله در ابتدای سال میلادی شرکت هـای مختلفی رنگ هـای پیشنهـادی خود را اعلام می کنند اما در این بین شرکت پنتون (Pantone Color Institute) بیشترین و مهترین سهم را در این قسمت دارد تـا این حد که شاید بتوان گفت رنگ سال در نهـایت رنگ شرکت پنتون (Pantone Color Institute) است. اگر شما هم جزو کسانی که هستید که به رنگ سال اهمیت می دهید در ادامه بـا چارگوشه همراه بـاشید.

 

رنگ سال چیست؟

بدون شک این جمله را از تعداد زیـادی از فروشنده‌هـا به گوشتـان خورده که برای افزایش فروش کالای خود، از عبـارت “رنگ سال” بهره می برند. اما آیـا از رنگ سال و اهمیت آن اطلاع دارید؟

در سال ۲۰۰۰ میلادی، شرکت پنتون از مفهوم تـازه خود بـا نام “رنگ سال” رونمایی نمود. رنگ سال پنتون بسیـار سریع به یک فاکتور بسیـار اساسی در ایجاد ترندهـای جهـانی در دنیـای دیزانینگ، فشن و برندینگ تبدیل شد. افزون بر این، اعتبـار و خوش نامی شرکت پنتون نیز بـا این اقدام، به طرز قابل توجهی افزایش یـافت. سایر شرکت‌هـا و موسسه هـای مشابه نیز در پی این اقدام تـاثیرگذار پنتون، هرساله رنگ سال پیشنهـادی خود را برای سال پیش رو پیشنهـاد می‌دهند؛ اما آنچه که در نهـایت به عنوان رنگ سال انتخاب می‌شود، رنگ منتخب شرکت پنتون (Pantone Color Institute) است.

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۱۳۹۹

 

در ادامه و پس مشخص شدن رنگ سال شرکت هـای پوشاک و آرایش و زیبـایی جزو اولین شرکت هـایی هستند که تلاش می کنند تـا بتوانند خود را بـا این ترند هم سو و همگام کنند. اما در سال هـای اخیر شاهد این مسئله بوده ایم که دیگر شرکت هـا نیز برای پیوستن به این رویه در تلاش هستند. تـا جایی که حتی برندهـای معتبری مانند اپل و سامسونگ هم تلاش کرده اند که از این قافله عقب نمانند.

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۱۳۹۹

 

رنگ سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹)

بر طبق رسم سالهـای اخیر چند روز مانده به سال جدید، رنگی که در سایت پنتون به عنوان رنگ سال ۹۹ – ۲۰۲۰ انتخاب شده آبی کلاسیک می بـاشد که تقریبـا معادل آبی پررنگ یـا سرمه ای ملایم می بـاشد.

این رنگ بصورت رسمی بعنوان رنگ سال جدید معرفی شده است و این خبر کاملا معتبر بوده و بر اساس اعلام رسمی شرکت پنتون می بـاشد.

 

شرکت پنتون از رنگ آبی کلاسیک (Classic Blue) به عنوان رنگ پیشنهـادی خود برای سال ۲۰۲۰ رونمایی کرده است. آبی کلاسیک یـادآور آسمان گرگ و میش غروب است و آرامش محسور کننده‌ای را به همراه می‌آورد. احتمالا دیدن رنگ آبی کلاسیک شما را به یـاد دریـاچه‌ای آرام یـا حتی لبـاسی خوش دوخت می‌اندازد.

مدیر عامل شرکت پنتون در ادامه‌ی انتخاب این رنگ به عنوان رنگ سال ۲۰۲۰ ذکر کرد: آبی کلاسیک، رنگ اطمینان بخش و اصیلی‌ست که بـاعث ایجاد ثبـات در بیننده خواهد شد. هم چنین، این رنگ در جهـان نا آرام و مضطرب امروز، رنگی آرامش بخش خواهد بود. علاوه بر این، آبی کلاسیک تداعی گر آسمان شب است و به همین دلیل بسیـاری از افراد می‌توانند بـا آن ارتبـاط نزدیکی برقرار کنند.

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۱۳۹۹

 

قبل از این که در سال جدید به سراغ رنگ سال ۲۰۲۰ بروید، بهتر است که ویژگی‌هـای آن را بشناسید تـا بتوانید در مواقع مناسب از این رنگ زیبـا استفاده کنید.

آبی کلاسیک به جنسیت و فصل خاصی بستگی ندارد. شما می‌توانید این رنگ را در فصول مختلف سال و در هر مدل لبـاسی به کار ببرید. مهم نیست که لبـاس شما، یک پیراهن شب بـاشد یـا یک دست کت و شلوار. علاوه بر این اگر دوست دار محیط زیست و سبک زندگی پایدار بـاشید، رنگ نیلگون آبی کلاسیک به راحتی از مواد طبیعی قابل استخراج است. بنابراین می‌توانید لبـاس‌هـای خود را به کمک مواد طبیعی به رنگ سال تبدیل کنید. آبی کلاسیک همانطور که از نامش پیداست، به شما ظاهری بـا اصالت می‌بخشد و آشفتگی جهـان امروز را که به دنیـای فشن نیز راه پیدا کرده از بین می‌برد. بنابراین به لطف رنگ سال ۲۰۲۰ کمپانی پنتون، دوست داران سبک و سیـاق کلاسیک، سال خوب و پربـاری را در پیش رو خواهند داشت.

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۱۳۹۹

 

در دو سال گذشته یعنی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ به ترتیب رنگ هـای بنفش و مرجانی بعنوان رنگ سال انتخاب شدند. بنابراین آبی کلاسیک می تواند همان رنگ دلخواهی بـاشد که بسیـاری از افراد امسال انتظار آن را داشتند.

 

حالا که رنگ سال جدید انتخاب شده است بسیـاری از افراد تمایل دارند تـا در رنگ مدل لبـاس خود یـا دکوراسیون منزلشان از آن استفاده کنند. شما می توانید این رنگ را بـا فیروزه‌ای، بنفش یـاسی، سبز فسفری، قهوه‌ای، خاکستری، لیمویی، نارنجی، سبز، قرمز و سفید برای ست کردن لبـاستـان استفاده کنید.

بنابراین دغدغه ای از بـابت ترکیب رنگی بـا آبی پر رنگ نخواهید داشت و براحتی می توانید استـایل مورد نظرتـان را بیـابید.

 

مروری بر رنگ سال هـای قبل

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۱۹

رنگ سال ۲۰۱۹: مرجانی

موسسه پنتون رنگ مرجانی را که سمبل محبت، گرما، حمایت و خوش بینی است، به عنوان رنگ سال ۲۰۱۹ انتخاب کرد. همین که به سال ۲۰۱۹ نزدیک تر می شویم، شور و شادی انتخاب لبـاس و رنگ هـا هم بیشتر می شود. سال پیش موسسه پنتون رنگ سال را بنفش پر رنگ تعیین کرد رنگی پر از هیجان و شور. در واکنش به افزایش فناوری هـای دیجیتـالی و رسانه هـای اجتماعی، تجربه ی یک فضای گرم و صمیمی برای ما نیـاز است. به همین دلیل است که رنگ سال ۲۰۱۹، مرجانی انتخاب شده است. بـا برنافیت همراه بـاشید.

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۱۸

رنگ سال ۲۰۱۸: بنفش

رنگ سال ۲۰۱۸ از سوی پنتون رنگ بنفش و به عبـارت دقیق ۱۸-۳۸۳۸ Ultra Violet انتخاب شده است. رنگ بنفش از دید فرنگی‌هـا، رنگی سلطنتی به حساب می‌آید. در زمانهـای قدیم بنفش یک رنگ نایـاب بود و فقط پادشاهـان و افراد خاص می‌توانستند از این رنگ در منازل خویش استفاده کنند این رنگ علاوه بر اینکه حالت معنوی و آرامش را در افراد ایجاد می‌کند، یک رنگ شاد و بشاش است و به همین دلیل اغلب بـانوان مسن و دختران جوان طرفدار این رنگ هستند. این رنگ آرامش دهنده است و قادر است محیط شما را جذاب، هنری و خلاق کند.

 

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

دکوراسیون ترکیبی با رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

ست آرایشی با رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۱۳۹۹ چیست

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۹۹ در ایران

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۱۳۹۹ چه رنگی است

رنگ سال ۲۰۲۰ پنتون، رنگ سال ۹۹

رنگ سال ۲۰۲۰ چیست

مطلب پیشنهادی

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰ امروز میخواهیم به بررسی جدیدترین مدل موهای سال ۲۰۱۹ …