رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

رشد سریع مو با ماسک های خانگی

رشد سریع مو با ماسک های خانگی

 

بسیاری از ما همیشه به دنبال راهی برای رشد سریع موهایمان هستیم. روش های متعددی وجود دارد که با استفاده از  آنها می توان به رشد موها سرعت بخشید. یکی از این روش ها استفاده از انواع ماسک برای رشد سریع مو می باشد که ما نیز قصد داریم در این مطالب به آن بپردازیم.

مطمئنا برای شما نیز پیش آمده است که بعد از کوتاه کردن موهایتان، از کرده خود پشیمان شوید و به دنبال روش هایی برای رشد سریع موهای سرتان باشید.البته همانطور که می دانید موهای سر باید طی یک چرخه منظم رشد کنند، اما روش هایی وجود دارد که با به کارگری آنها می توان به رشد موها سرعت بخشید. یکی از این روش ها استفاده از انواع ماسک برای رشد سریع مو می باشد که ما نیز قصد داریم در این مطالب به آن بپردازیم.

رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

ماسک مو با تخم مرغ

برای تهیه این ماسک مو موثر و مفید، یک عدد زرده تخم مرغ را با یک قاشق عسل و دو قاشق روغن کرچک مخلوط نمایید و ابتدا ریشه موها و سپس تمام سطح موها را با این روغن بپوشانید و ماساژ دهید. سپس سر را به کلاه پلاستیکی بپوشانید و حدود ۳ ساعت صبر کنید و سپس سر را آبکشی نمایید. برای نتیجه گیری از این ماسک عسل و تخم مرغ بهتر است آن را هفته ای دوبار و به مدت دو ماه استفاده نمایید.

رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

ماسک سس مایونز برای رشد مو

ماسک سس مایونز یکی از ماسک های قوی و موثر در رشد مو می باشد، بدین منظور موهای سر را کمی مرطوب نمایید و سپس تمامی موها را به سس مایونز آغشته نمایید و کلاه پلاستیکی روی سر قرار دهید و بعد از گذشت بیست تا بیست و پنج دقیقه موها را بشویید. این ماسک برای افرادی که موهای خشک دارند هفته ایی یکبار و کسانی که دارا موی چرب هستند، ماهی یکبار مورد استفاده قرار می گیرد.

رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

ماسک مو با آب سیب زمینی

برای تهیه این ماسک سیب زمینی موثر و قوی برای رشد مو، ابتدا آب یک عدد سیب زمینی متوسط را بگیرید و سپس آن را با یک قاشق عسل و یک عدد زرده تخم مرغ مخلوط نمایید و تمام موها را با آن ماساژ دهید و در نهایت موها را با کلاه یا نایلون بپوشانید. بعد از گذشت نیم ساعت موها را آبکشی نمایید. این نوع ماسک را می توان بهترین ماسک برای رشد سریع مو دانست که بعد از چند بار استفاده شاهد نتایج بی نظیر آن خواهید بود.
رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

ماسک‌ مو با موز

ماسک موی تهیه‌شده از موز نیز یکی ازعالی‌ترین ماسک‌های مو برای تقویت رشد مو است که خواسته شما را برای داشتن موی ضخیم، بلند و براق پاسخ می‌دهد. با این درمان ساخته‌شده از میوه‌ای مغذی محبوب مانند موز، شما کاملا مغلوب تاثیر شگفت‌انگیزی که روی موهای‌تان دارد خواهیدشد. ولی اول، باید بدانید موز غنی از تعداد بالایی از ویتامین‌ها مانند آ، ای، ث و پتاسیم است. چنین عناصر مفیدی بهشکلی بهینه برای به وجود آوردن موی شاداب کار می‌روند و البته این فقط در صورتی‌است که بدانید چگونه از آن به شکلی موثر استفاده کنید. می‌دانید موی شما برایحفظ سلامت خود به ویتامین و مواد معدنی نیاز دارد، به همین دلیل شما باید برای داشتن موهایی بلند و قوی که می‌خواهید از موز استفاده کنید.

  • ابتدا همه چیزی که نیاز دارید گذاشتن یک موز رسیده در غذاساز است
  • سپس اجازه دهید که غذاساز، موز را هم‌بزند تا یک خمیر نرم درست کند
  • شما فقط باید این نوع ماسک را بر روی موی خود گذاشته و برای ۲۰ دقیقه بگذارید‌بماند
  • سپس، ماسک را با با آب و شامپوی ملایم بشویید
  • برای به‌دست‌آوردن سریع بهترین نتیجه، بهتراست این درمان را یک بار درهفته انجام دهید.

 

 

رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

ماسک‌ مو با رزماری

در درمان مشکل نازکی و ریزش موی خود به‌منظور دست یافتن به موی ضخیم و بلند، ممکن‌نیست درمان گیاهی وجود نداشته باشد. گیاه معروفی که توسط خیلی از افراد مبتلا به مشکل مو استفاده‌شده‌است رزماری است. در واقع، ماسک موی رزماری یکی از بهترین ماسک‌های مو برای تقویت رشد مو است که می‌توانید استفاده‌کنید، بنابراین می‌توانید استفاده از این گیاه را برای ساخت یک ماسک مو مدنظرقراردهید. رزماری به خاطر توانایی‌اش در حل مشکل نازک شدن موی‌تان و همچنین بهبود قدرت پوست موی شما، دارد به پرکاربردترین درمان برای همه تبدیل‌می‌شود.

 

رشد سریع مو با ماسک های خانگی, مجله اینترنتی چارگوشه

 

ماسک روغن زیتون و لیمو ترش

روغن زیتون و لیموترش را به نسبت مساوی داخل ظرف ریخته و به خوبی مخلوط نمایید. حال موهای سر را به این مخلوط آغشته نموده و خوب ماساژ دهید، سپس از کلاه مخصوص رنگ یا کلاه پلاستیکی استفاده نمایید و بعد از گذشت یک ربع موهای خود را بشویید.

مطلب پیشنهادی

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر, مجله اینترنتی چارگوشه

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر

کهیر چیست؟ چگونه به آن مبتلا می‌شویم؟ راه‌های پیشگیری و مقابله با کهیر در سری …