رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

فیزیک جدیدترین رشته بدنسازی است و درهمین مدت کم توانسته جای خود را در بین سایر رشته های این ورزش باز کند و طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کند. اما این سوال پیش می آید که این رشته چیست و آینده آن چه خواهد شد؟ آیا رقیبی برای سایر رشته های بدنسازی به حساب می آید یا خیر. امروزه این ورزش با فیتنس هم شناخته می شود. با چارگوشه همراه باشید تا با این رشته جدید و جذاب بیشتر آشنا شویم.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

رشته نوپای فیزیک

دسته بندی مسابقات فیزیک بر اساس قد صورت می‌گیرد و معیار داورها برای امتیاز دادن تناقض بین عرض سرشانه ها و عرض کمر است، یعنی هرچه یک شرکت کننده از عرض سرشانه بیشتر و عرض کمر کمتری برخورد باشد از امتیاز و شانس بیشتری برخوردار است و اینکـه عضـلات نباید خیلی زیاد بزرگ و گرد باشند چراکـه در این صورت شرکت کننده مردود می شود.

همچنین داوران برای مدل مو، چهره و انتخاب شلوارک، گرفتن فیگور و نرمی و انعطاف بدن و ارتباط با داور و نداشتن کات زیاد و فیبر عضـلانی امتیاز خاصی قائل می شوند. معولا افرادی کـه دارای تیپ بدنی آندومورف هستند نمی توانند در این رشته موفق باشند.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

فیزیک نیازمند ژنتیک متناسب با آن است

بطور کلی می توان گفت رشته فیزیک اندامی زیبا و متناسب کـه عاری از هرگونه استروئید و پپتیدی باشد را بـه شما هدیه خواهد داد. شاید بتوان گفت امروزه ورزش بدنـسـازی فاصله بسیار زیادی را با سال های آغازین ابداع این رشته وزشی گرفته است. امروزه اغلب بدنسازان حرفه ای بدن هایی بسیار درشت و نامتناسب دارند کـه تمامی آن بـه وسیله تزریق هورمون ها و استروئید ها ساخته شده است. فیزیک را می توان ناجی بدنـسـازی و تناسب اندام نامید! پس ما هم این ورزش را بـه شما توصیه می کنیم.

یکی‌ از دلایل اصلی‌ این علاقه وافر ایجاد یک شاخه جدید در رقابت‌های بدن سازی و فیتنس بـه نام فیزیک مردان است.بسیاری از افراد خواهان شرکت در بخش فیزیک مسابقات هستند زیرا کـه تمرکز این رشته روی تناسب، تقارن و تفکیک عضـلانی است در حالی‌ کـه تمرکز روی افزایش بیش از حد حجم عضـلات در این رشته مشاهده نمی‌شود.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

فیزیک رشته ای چشم نواز

در مقابل بدن سازان هستند کـه علاوه بر تمرکز روی تناسب و تقارن بدن آنها همچنین بـه دنبال بیشترین افزایش حجم عضـلات خود نیز هستند.با در نظر گرفتن اسطوره‌های بدن سازی بسیاری از مردم اینگونه گمان می کنند کـه آنها بیش از حد زیاده روی کرده‌اند و چنین حجمی از عضـلات بیش از حد است.این موضوع هم خود یکی‌ از دلایلی است کـه افراد بیشتری بـه سمت رشته فیزیک تمایل پیدا می کنند زیرا کـه حجم عضـلات در این رشته طبیعی تر و رضایت بخش تر است.همین امر باعث شده است کـه هر ساله شرکت کنندگان رشته فیزیک در مسابقات بیشتر از همیشه شوند.

تفاوت بین فیزیک و بدن سازی

اما هنگامی کـه بحث تمرینات و رژیم غذایی باشد این دو چه تفاوت هایی با هم دارند؟ اول اینکـه بدن سازان سنتی‌ یک بازه زمانی‌ بـه نام “ فصل خارج از مسابقات “ دارند کـه در این زمان آنها بـه بـهبود وضعیت بدنی خود می‌پردازند. در این دوره بدن سازان از کالری‌های اضافه برای ساختن بیشترین میزان عضـله‌ استفاده می کنند اگرچه در این دوره چربی‌ بدن آنها نیز بیشتر شده و ظاهری پف کرده و نرم تر پیدا می کنند.

اما مردان شرکت کننده رشته فیزیک در واقع میتوانند تا این میزان عضـله‌ سازی اضافه را انجام ندهند و در واقع دوره خارج از مسابقات برای این افراد ضروری و لازم نیست. البته مطمئنا آنها نیز بـه دنبال بـهبود فیزیک بدنی خود هستند اما مجبور نیستند کـه بـه میزان ۱۰-۲۰ پوند بالاتر از وزن مسابقات وزن خود را افزایش دهند تا تنها بتوانند یک رژیم پر کالری تر و سنگین تر را استفاده کنند.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

تمرینات و رژیم غذایی در فیزیک

تمرینات فیزیک و بدن سازی

تعداد زیادی از شرکت کنندگان فیزیک هستند کـه دقیقا همانند بدن سازان تمرین می کنند و یا برعکس اما باید گفت کـه آنها با انجام تمرینات مخصوص تر مربوط بـه رشته خود میتوانند مزایای بیشتری را دریافت کنند. ورزشکاران فیزیک میتوانند از زمان‌های کوتاه تر استراحت بین ‌ست ها، سوپر ‌ست ها، جاینت ‌ست‌ها و از این دست تکنیک‌ها سود بیشتری را ببرند زیرا میزان کالری سوزی افزایش یافته و سرعت متابولیسم بـهبود می‌یابد. این سبک از تمرینات معمولا بـه شما اجازه استفاده از حرکات چند مفصلی سنگین را نمی دهد اما این موضوع آنچنان مشکلی‌ ندارد زیرا یک حجم بسیار زیاد در رشته فیزیک مد نظر نیست.

اما از طرف دیگر بدن سازان از زمان‌های بیشتر استراحت بین ‌ست‌ها می توانند سود بیشتری را ببرند زیرا زمان کافی‌ برای ریکاوری عضـلات آنها وجود خواهد داشت و آنها می توانند از وزنه‌های سنگین تر استفاده کنند کـه این امر بـه آنها بدنی حجیم و چگال را تحویل می دهد.اگر بـه دنبال یک نمونه بسیار عالی‌ از فیزیک بدنی حاصل از کار با وزنه‌های بسیار سنگین می‌گردید کافی‌ است رونی کلمن را نگاه کنید.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

رشته آینده دار فیزیک

آینده رشته فیزیک چگونه است؟

اکنون می‌توان گفت کـه رشته فیزیک جای خود را باز کرده است و با اطمینان مینوان گفت کـه باقی‌ خواهد ماند. این رشته توانسته افراد بیشتر و بیشتری را وارد حوزه فیتنس و کار با وزنه کند کـه همین امر تاثیر مثبت بسیار زیادی روی سلامت آنها دارد.امروزه افراد کمتر و کمتری در مسابقات بدن سازی مدرن شرکت می کنند و افراد بیشتر و بیشتری مایل بـه شرکت در مسابقات فیزیک هستند. در یک مسابقه من شاهد حضور ۴۰ شرکت کننده در رشته فیزیک بودم! این موضوع شگفت آور است اما مطمئنا داوران نمی توانند تک تک این میزان شرکت کننده را یک جا قضاوت کنند.

بدن سازی باید توجه بیشتری را معطوف رشته فیزیک کند و تنها بـه هر قیمتی نباید روی افزایش حجم حداکثری تمرکز کرد، این افزایش حجم باید کنترل شده باشد و خود آرنولد نیز در مسابقات آرنولد کلاسیک ۲۰۱۵ این موضوع را متذکر شد. بدن سازان باید دوباره روی بـه ساختن کمر‌های باریک بیاورند تا دوباره شکل ظاهری آنها رضایت بخش تر شود و دوباره شاهد پیشرفت این ورزش باشیم.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازی

تمرینات اختصاصی رشته فیزیک

از طرف دیگر شرکت کنندگان رشته فیزیک نیز نیازمند بـه کارگیری فیگور‌های بیشتری هستند نه اینکـه تنها دست رو کمر گذاشته و از جلو بـه پشت بچرخند. در این رشته نیز باید فیگور‌های کلاسیک وارد شود تا زیبایی بدن بیش از بیش نمایش داده شود. همچنین شلوارک‌های بلند باید کوتاه تر شده تا عضـلات پاها نیز بتوانند دیده شوند. برای مدت زمان زیادی است کـه بـه شرکت کنندگان رشته فیزیک بـه دلیل پاهای لاغر آنها طعنه زده می شود اما بسیاری از آنها اینگونه نیستند. آنها تنها بر اساس شرایط مسابقه نمی توانند پاهای خود را نشان دهند. بنابراین شرکت دادن عضـلات پا نیز باعث تکامل بیشتر این مسابقات می شود.

رشته فیزیک جدیدترین و پر طرفدارترن رشته بدنسازیرشته فیزیک تمرینات خاص خود را داراست

مطلب پیشنهادی

تیپ بدنی مزومورف (mesomorph) رژیم غذایی و برنامه تمرینی

تیپ بدنی مزومورف (mesomorph) رژیم غذایی و برنـامه تمرینی تیپ بدنی مزومورف (mesomorph) دارای اســتخوان …