دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021

در این مقاله میخواهیم به سبک های چیدمان آشپزخانه با چسم انداز طراحی آشپزخانه مدرن در زندگی مدرن بپردازیم. سبک های امروزی بیشتر با در نظر گرفتن آشپزخانه به عنوان قلب خانه به پویایی خانواده و در نتیجه ایجاد یک سبک جدید حرکت روان و سیال بین بخش های مختلف عملکردی در خانه شکل گرفته است.

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

طراحان مدرن به دنبال طرح سبکی  باز در طراحی داخلی خانه و ایجاد چینش متناسب که منجر به ایجاد آشپزخانه ای منظم و مرتب،  شامل بخش غذاخوری در نزدیکی نشیمن در منزل هستند، شیوه ای که مناسب برای سبک زندگی چند بعدی و چند عملکردی باشد چیزی که کمبود آن در زندگی بیش از حد پر مشغله امروزی بیش از پیش احساس می شود در واقع این موضوع با تلفیق بخش ها سبب ایجاد فضای مدرنی برای آماده سازی غذا و صرف مواد غذایی در کنار فعالیت های اجتماعی و سبب ارج نهادن به تعاملات خانوادگی و نزدیکی افراد خانواده می شود.

چشم انداز طراحی آشپزخانه مدرن

در چسم انداز سبک های سال آینده استفاده از درب های کشویی، سازه و فریم های پنهان و قابل جابجایی با سطوح چند عملکردی راهکاری نوین برای رسیدن به یک طرح آشپزخانه منظم و روشن می باشد، اما فراموش نکنید چسم انداز ساده گرایی درخطوط و ساختارها به معنی منع استفاده از متریال های لوکس و با ارزش نیست بلکه کاملا برعکس سبک های جدید با چسم انداز کارکردگرایی، کیفیت را بسیار اساسی دانسته و طراحان مدرن متریال های گرانبها را برای بیان و ایجاد نقاط کانونی در دکوراسیون آشپزخانه به کار می برند.

متریال های طبیعی مانند سنگ مرمر، گرانیت، چوب طبیعی و تم های فلزات پر زرق و برق مانند برنج و مس بخشی از انتخاب طراحان برای آشپزخانه های سبک  هستند. جزئیات شیشه و سنگ نیز در پروژه های معاصر برای اتمام کار کاربرد دارند.

نسبت دادن نقش مرکزی به آشپزخانه، تسهیم فضایی و اتصال آن با بقیه مناطق اجتماعی خانه به این معنی است که آشپزخانه در ترکیب بندی نهایی در منزل بسیار دارای اهمیت می باشد.

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

توجه به معیارهای زیبایی شناختی آشپزخانه و ایجاد جلوه ای زیبا و هنرمندانه سبک متفاوتی در دکوراسیون ایجاد می نماید اما برای انتخاب  و طراحی توسط طراحان وضعیت کمی پیچیده تر است، زیرا آن ها علاوه بر زیبایی به راحتی و آسایش برای حرکت و کار و تناسب برای  فعالیت های مختلف آشپزی نیز توجه می کنند.

بنابراین، ایده ها و متریال های طراحی آشپزخانه معاصر باید زیبایی را با توجه به دوام و عملکرد و انتخاب سنجیده متریال ها ترکیب کند. سبک های قابل ملاحظه ی سال 2021-2020 برای طراحی دکوراسیون در آشپزخانه و الگوی اصلی دکوراسیون این فصل به قرار زیر است:

کاربرد فلزات

در این فصل از طراحی، سنگ، گرانیت، سنگ مرمر به کار رفته در فضا در ترکیب با بافت های چوبی در پوسته به کار برده می شود و تم های فلزی یا در فریم، خطوط پایه در قفسه ها یا هود آشپزخانه و یا در روشنایی ها کاربرد دارند.

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

نورپردازی در ردیف بالایی قفسه ها درآشپزخانه

استفاده از  قفسه های معلق فلزی و یا  استفاده از کف و ویترین شیشه ای کاری است که طراحان مدرن برای ورود نور کافی به همه قفسه ها برای دید به ظروف و اجزای کابینت انجام می دهند و ردیف های بالای کابینت ها را با نور روشن می نمایند.

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

در آشپزخانه های مدرن همه کابینت ها روی یک دیوار وبه صورت غیر قابل رویت  تمام ظروف داخل آن ها قرار میگیرند اما این یکی از راه های خلاقانه برای فرار از سبک کلاسیک و دکوراسیونی خسته کننده است زیرا روشنایی داخلی و کف شیشه ای نه تنها کاربردی است، بلکه جلوه ای لوکس به دکور می دهد و سبب می شود که نور کم و احساس راحتی و سبکی مدرن به ترکیب کلی فضا اضافه شود.

تعبیه فر ها در کابینت آشپزخانه به عنوان نقطه کانونی

این موضوع نه تنها کاربردی بلکه انتخابی شیک و مدرن برای طراحی آشپزخانه محسوب می شود. ترکیبی از کابینت های دیواری به صورت یک طاقچه تو خالی در وسط روش طراحی رایج و محبوبی است، اما به فرم های دیگر نیز امکانپذیر است زیرا می تواند فر و گرم کن ها را در آشپزخانه، از سینک، گاز یا بخش آماده سازی به شیوه ای مرتب و ظریف مجزا

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

انتخاب رنگ های سبک  برای آشپزخانه

طیف های رنگ های پاستلی، سبز، طیف رنگ های سبز آبی-از اقیانوسی تا سبز نقاشی های گرافیتی و سبز در ترکیب با خاکستری  و برخی رنگ های گرمتر مانند مرجانی تم های رنگی سبک  برای آشپزخانه محسوب می شوند.

دکوراسیون آشپزخانه های سال های 2020 و 2021, مجله اینترنتی چارگوشه

متریال های پر کاربرد این فصل

استفاده از سنگ و سنگ مرمر جزء رایج ترین سطوح و بسیار محبوب برای دکوراسیون آشپزخانه محسوب می شوند که در ترکیب با چوب و لمینت تک رنگ، ظاهری ظریف و شیک ایجاد می کند.

فصل جدید 2020-2021 به دنبال نگاهی مدرن و دراماتیک با سطوح خنثی و مات است، جایی که سنگ گرانیت و سنگ مرمر های نفیس و یا سنگ مرمر با رگه های با طیف رنگ مشابه به کار می رود.

با توضیحات فوق خبر خوب این است که طراحان مدرن نمی خواهند از ترکیب رنگ های تیره به ویژه در ترکیب با متریال های طبیعی پرهیز کنند پس می توانید از رنگ پرده تیره، چوب نسکافه ای، سایه های خاکستری، بژ خاکستری مایل به قهوه ای استفاده کنید و آشپزخانه ای به روز، گرم و دعوت کننده داشته باشید.

استفاده از فلزات نه تنها فلزات گرانبها و مس بلکه فلزات کلاسیک کروم و فولاد ضد زنگ نیز کاربرد و دکوراسیونی هنری و صنعتی را به دکور آشپزخانه مدرن می دهند.

فلزات نه تنها به عنوان تم ها و نقاط تاکیری و در بخش های ظریف از لامپ، لوازم و اتصالات به کار می روند بلکه فلز به عنوان بخش سازنده مبلمان، کابینت ها و کانترها در پروژه های طراحی آشپزخانه فصل جدید وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

لیست کارهای خانه تکانی عید, مجله اینترنتی چارگوشه

لیست کارهای خانه تکانی عید

لیست کارهای خانه تکانی عید کارهای مربوط به خانه تکانی قبل از عید را بهتر …