دوربین های مداربسته پین هول یا مخفی

دوربـیـن مداربسته پین هول، مینیاتوری یا جاسوسی چیست؟

دوربـیـن مدار بسته ی جاسوسی یا همان pinhole یا مینیاتوری می باشد که یکی از کوچکترین دوربـیـن های مداربسته اســت.  امکان دارد بدنه خود دوربـیـن مداربسته مینیاتوری کوچک نباشد، اما لنز این دوربـیـن ها به اندازه ای کوچک اســت که معمولا می توان از طریق ایجاد سوراخی کوچک، تصاویر را به وسیله این دوربـیـن ها ثبت کرد و بدنه دوربـیـن را پشت سطحی مثل میز، صندلی، گلدان یا تابلو مخـفـی کرد.

دوربین های مداربسته پین هول یا مخفی

کاربردهای دوربـیـن مدار بسته پین هول

دوربـیـن های مینیاتوری معمولا در محیط هایی اســتفاده می شوند که نیاز به مشاهده تصاویر به صورت غیر محسوس وجود داشته باشد. به عنوان مثال اگر در ساختمان مسکونی یا اداری خود، به فعالیت های مشکوکی مظنون هستید، می توانید به آسانی و نصب و راه اندازی دوربـیـن مداربسته مینیاتوری در محل مورد نظر، افراد، رفت و آمدها و فعالیت های آن ها را تحت نظر بگیرید.

تصاویر ثبت شده توسط دوربـیـن مداربسته مینیاتوری مدرک مناسبی برای ارایه به مقامات قضایی هستند. اگر در کنار دوربـیـن مدار بسته مخـفـی، یک دستگاه ضبط صدای مخـفـی نیز تعبیه شود، گفتگوی میان افراد نیز ثبت می شود. بر اساس قوانین جمهوری اسلامی ایران نقض حریم خصوصی ، حبس از سه ماه تا یك سال را در پی خواهد داشت.

دوربین های مداربسته پین هول یا مخفی

علاوه بر کاربرد به عنوان دوربـیـن مدار بسته مخـفـی، این نوع از دوربـیـن مداربسته در مکان های دیگری نیز مورد اســتفاده قرار می گیرد. ممکن اســت طی یک فعالیت صنعتی، امکان دسترسی و مشاهده برخی از قسمت های فرایند وجود نداشته باشد. در این شرایط دوربـیـن مداربسته مینیاتوری به علت اندازه کوچکی که دارد، گزینه مناسبی برای نظارت بر آن قسمت از فرایند می باشد. ویترین مغازه ها، تلفن های تصویری و کنترل رفتار پرستار بچه در غیاب والدین، گزینه های دیگری برای کاربرد این نوع از دوربـیـن مداربسته می باشند.