در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی – بخش اول, مجله اینترنتی چارگوشه

در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی – بخش اول

در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی

نوع رفتار هر فرد در یک محیط باعث شناخت اطرافیان نسبت به شخصیت حقیقی افراد می شود. این نوع شناخت از ماندگار ترین نوع شناخت ها است ممکن است جایگزین شخصیتی شود که قبلا طبق گفته و شنیده ها در ذهن مخاطب نقش بسته باشد.

ممکن است شما یک مدیر در یک شرکت و یا صاحب یک کسب و کار محلی باشید که کارمندانی دارید و رفتار شما تعیین کننده پیشبرد اهداف شرکت خواهد شد، اینحاست که نوع رفتار شما در موقعیت های مختلف بسیار تعیین کننده خواهد شد.

شاید شما با شیوه‌ای که برای مواجهه با موقعیت ها انتخاب میکنید نوع دیپلماسی مدیریت شما را نشان دهد. اما چگونه در محیط کار با سیاست رفتار کنیم؟ با چارگوشه همراه باشید.

 

موثر ارتباط برقرار کنید

 

۱- کلمات خود را با دقت انتخاب کنید.

به یاد داشته باشید که اگرچه نیت شما ممکن است خوب باشد، اما استفاده از کلمات نا مناسب باعث می شود که نیت شما کاملا برعکس نشان داده شود. قبل از صحبت در مورد یک موضوع حساس، از خود بپرسید که آیا آنچه را که می خواهید بگویید واقعی است، مفید است و مناسب است. به جای اینکه حدس بزنید دیگران چه فکر می کنند یا چه احساسی دارند، از عبارات «من» برای توصیف افکار خود استفاده کنید.

در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی – بخش اول, مجله اینترنتی چارگوشه

به عنوان مثال:

همیشه اظهارات خود را از نقطه نظر و دیدگاه خود بیان کنید.
از دفاعی بودن یا سرزنش دیگران خودداری کنید.
اگر باید با کسی در مورد موضوعی، جدی صحبت کنید حرف های خود را از قبل تمرین کنید.

 

۲- سبک ارتباطی خود را بر اساس شرایط سازگار کنید.

همیشه مخاطبان خود را قبل از انتقال پیامی بشناسید. این کمک میکند که پیامی را که میخواهید به درستی و بدون هیچه سوء برداشتی به طرف مقابل انتقال بدهدی. در بعضی اوقات شیوه انتقال هم تعیین کننده است به این صورت که گاهی ایمیل بهترین تاثیر را دارد و گاهی هم ملاقات حضوری.

به عنوان مثال ، شاید شما باید به کارمندان خود بگویید که کمبود بودجه وجود دارد. در گذشته ممکن است از شما برای ارائه اطلاعات حساس از ایمیل استفاده کرده اید، اما متوجه شده اید که باعث سردرگمی مخاطبان می شود. پس تصمیم میگیرید با یک جلسه حضوری این اطلاعات را به ا«ها بگویید.

در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی – بخش اول, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۳- از ایده های جدید استقبال کنید.

به جای اینکه همیشه به تنهایی تصمیم بگیرید، به نظرات دیگران گوش دهید. اگر نظرات دیگران را بشنوید و در مورد آن بحث و گفت و گو کنید آنها از رفتار خوشحال می شوند و در آینده نظرات بیشتری برای بهبود شرایط ارائه می دهند. وقت بگذارید تا نظرات دیگران را در بررسی کنید، اما وقتی احساس می کنید بهترین انتخاب را کرده اید، از تصمیم خود دفاع کنید و عقب نشینید.

به عنوان مثال به همکاران خود بگویید: “از صداقتت متشکرم. من آنچه را که شما در مورد (مراقبت های بهداشت جهانی) گفتید ، مورد توجه قرار می دهم و تحقیقات بیشتری خواهم کرد. ”

 

۴- در گفتار و رفتار خود استوار باشید.

وقتی با دیگران صحبت می کنید پرخاشگر نشوید اما استوار و مقاوم باشید. آهسته و آگاهانه صحبت کنید. با پاها و بازوها خسته نشده بنشینید و هنگام صحبت کردن ارتباط چشمی داشته باشید.

وقتی چیزی را نمی دانید باید اعلام کنید. به عنوان مثال، بگویید “من در مورد آن موضوع اطمینان ندارم و جواب را الان نمی دانم ، اما حتماً بیشتر درباره آن بررسی خواهم کرد.”

در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی – بخش اول, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۵- از زبان غیر مستقیم استفاده کنید.

به جای اینکه بیش از حد مستقیم به افکار و احساسات خود بپردازید ، کمی کنایه (اما نه به معنای منفی آن) اضافه کنید. به جای اینکه به مردم بگویید چه کاری انجام دهند، پیشنهاد دهید. یک فرد با سیاست از دستورات دادن خود داری میکند، به جای آن راه هایی را برای الهام بخشیدن به دیگران پیدا میکند. هدف شما باید همکاری با تیم خود و تشویق آنها برای انجام هر چه بهتر باشد.

 

۶- به رفتارهای خود توجه کنید.

داشتن رفتار خوب برای داشتن دیپلماسی مهم است. منتظر نوبت خود باشید تا صحبت کنید و هرگز دیگران را قطع نکنید. دلگرم کننده باشید و از توهین کردن جدا خودداری کنید. صدای خود را در سطح طبیعی و خنثی نگه دارید و از فریاد زدن خودداری کنید.

در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ و رابطه آن با رفتار های سازمانی – بخش اول, مجله اینترنتی چارگوشه

 

۷- احساسات خود را کنترل کنید.

شاید مجبور باشید با افرادی کار کنید که واقعاً آنها را دوست ندارید یا کارهای آنها را توهین آمیز می دانید. با این حال، با سیاست بودن فقط برای کسانی نیست که با آنها دوست هستید. با تکنیک های تنفس عمیق تمرین کنید تا دیگران هنگامی که شما را تحت فشار قرار می دهند آرامش خود را حفظ کنید. اگر احساس می کنید می خواهید گریه کنید یا فریاد بزنید، لحظه ای از آنها فاصله بگیرید تابه یک فضای مناسب برسید مانند سرویس بهداشتی.

سعی کنید یک برنامه مراقبه مانند Insight Timer را برای کمک به مدیریت احساسات خود استفاده کنید. از طرف دیگر توجه خود را به این مورد متمرکز کنید که احساس پای شما روی کف چگونه است؟

ما را در ادامه مقاله “در محیط کاری چگونه با سیاست باشیم؟ بخش دوم” همراهی کنید.

منبع: وبسایت wikihow

مطلب پیشنهادی

اثر پیگمالیون (Pygmalion effect) در مدیریت و کسب وکار, مجله اینترنتی چارگوشه

اثر پیگمالیون (Pygmalion effect) در مدیریت و کسب وکار

اثر پیگمالیون (Pygmalion effect) در مدیریت و کسب وکار از مجسمه ساز عاشق تا اصول …