دریاچه سراگاه تالش

 

تالش یکی از شهرهای غربی اســـتان گیلان اســـت که دارای جاذبه های گردشـگری بسیاری اســـت. در این مطـلب سـری به یکی از روستاهای بسیار زیبای این شهرسـتان می‌زنیم که دارای دریاچه ای دیدنی اســـت.

دریاچه سراگاه تالش

 

روستای سراگاه

روستای سراگاه در بخـش مرکزی شـهرستان تالش و در 7 کیلومتری شمال غرب تالش قرار دارد . این روسـتای زیبا در دهسـتان ساحلی جوکندان قرار دارد. روستای های گیلان به دلیل داشـتن طبیعتی بکر و دیدنی همواره گردشـگران را به سمت خود جذب میکنند. اما ابتدا با توضیـحی کوتاه درباره روستای سـراگاه شروع می‌کنیم.

دریاچه سراگاه تالش

 

دریاچه سراگاه

دریاچه سراگاه یا سه راه گاه یک دریاچه مصنـوعی اســـت که در بخش شـمالی روستای سراگاه قرار دارد. عمر این دریاچه در حدود 40 سـال اســـت. این دریاچه در میان جنگل های منطقه تالش و در کنار زمین های کشـت برنج و سایر محصولات کشـاورزی اهالی روـستا واقع شده و همین امر زیبایی آن را دوچندان کرده اســـت.دریاچه سراگاه تالش

نکته جالب توجه آن که از این دریاچه برای پرورش ماهـی نیز اســـتفاده می شـود و فروش ماهی به نوعی منبع اصلی در آمد مردم روسـتا به شمار می آید. وجود ماهی در این دریاچه باعـث شده تا در طول گذر زمان مرغ های ماهـی خوار به سـمت دریاچه بیایند؛ مهمانانی که تماشـای آن ها خالی از لطف نیسـت.

آب این دریاچه از از طریق رودها و چشـمه هایی که در بسـتر این دریاچه وجـود دارند تامین می‌شـود. برخورد آب با سنـگ های موجود در سـاحل این سد خاکی باعث ایجاد صـدایی بسیار دلنواز می‌شود. بازتاب ابرها یا بازتاب سـتاره و ماه در شب بدون ابر بر روی آب دریاچه هر بینده ای را مدهـوش می‌کند.

دریاچه سراگاه تالش

اطراف این دریاچه را جنگل های انبوه منطقه تالـش فرا گرفته که در آن درختان میوه هم‌چون آلوچه، زرد آلو ، ازگیل وحشی ، تمشک و … وجود دارد. این درخت های انبوه بر زیبایی منطقه افزوده و فضای بسیار مناسبی برای پیمایش های سبک طبیعت گردی به وجود آورده اند. دریاچه سـراگاه دارای طبیعتی بکر اســـت. اطراف دریاچه کوه‌های پوشـیده از درختان انبوه، شـالیزارهای برنج و باغ‌هـای کیـوی قرار گرفـته اســـت.

دریاچه سراگاه تالش

 

فصل مناسب

شما در تمام ایام سال می توانید به این منطقه زیبا،بکر و دیدنی سفر کنید و در هر فصل نمایی متفاوت از زیبایی های بی بدیل این منطقه را مشاهده کنید. اما اگر به دنبال سفری بی دردسر هستید یا تجهیزات کافی در اختیار ندارید فصل های بهار و تابستان را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

پیشنهاد ما

برای اقامت در این مکان می توانید از خانه های محـلی اطراف دریاچه پرس و جو کنیـد. اما با کمی هـیجان و امکانات توصیه می‌کنیـم شـب مانی در چادر را امتـحان کنید. از آنجـایی که از دریاچه برای پرورش ماهـی اســـتفاده می‌شود توصیـه می‌کـنیم که از شـنا کردن در آن پرهیـز نمایـید.

 

مطلب پیشنهادی

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble)

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble) امروز تصمیم گرفتیم …