درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

در این مطلب به درمـان انزال زودرس که یکی از شـایعترین مشکلات جنسی در مردان اسـت می پردازیم. مشکلی در بسیاری از موارد حتی بیان آن برای برخی سخت و دردناک اسـت. از همین رو به دنبـال درمـان آن هم نمی روند. این مشکل گاهی تـا این حد جدی می شود که بـاعث از هم پاشیده شدن خانواده هـا می گردد. در این مطلب مـا تعدادی از راهکار هـا و درمـان هـای گیاهی را برای شمـا عزیزان گردآوری کرده ایم. در ادامه بـا چارگوشه همراه بـاشید.

دکتر کاظمی، متخصص طب سوزنی و گیاهـان دارویی می گوید: در کنار داروهـای شیمیایی که معمولا از سوی روان‌پزشک برای رفع این مشکل تجویز می‌شود، که البته گاهی بـاعث وابسـتگی نیز می‌شود، روش‌هـای درمـانی دیگری در طب مکمل وجود دارد که می‌تواند بسیار اثربخش و فاقد عارضه جانبی بـاشد.

روان‌درمـانی یکی از اولین درمـان‌هـای موجود اسـت. تلاش برای رسیدن به آرامش، رفع تنش و اضطراب روزانه، اسـتفاده از رایحه خوش در محیطی دلپذیر و مناسب و احترام به انتظار و عقیده طرف مقابل هنگام فعالیت جنسی و صحبت کردن بـا همسر و این‌که از او بخواهید به شمـا در درمـان این موضوع کمک کند، ازجمله راه‌هـای مفید اسـت.

 

درمـان زود انزالی از دیدگاه طب سنتی:

هسـته انبه، هسـته عناب و هسـته تمبرهندی از بهترین گیاهـان دارویی در درمـان انزال زودرس اسـت. نوشیدن روزانه دو بـار دم‌کرده گل میخک نیز توصیه شده اسـت. نوشیدن دم‌کرده زنجبیل و عسل و مصرف روزانه سیر نیز مفید اسـت.

توصیه می‌شود از مصرف ترشی‌هـا یا خوراکی‌هـای ترش مزه پرهیز شود، زیرا این خوراکی بـاعث تسریع انزال می‌شود. البته خرفه، کنجد سیاه، اسپند و گشنیز نیز مفید هسـتند که بهتر اسـت مصرف این گیاهـان براساس مزاج فرد (گرم یا سرد) و از سوی متخصص طب سنتی تجویز شود.

طب سوزنی بـا مکانیسم‌هـای مختلفی ازجمله ایجاد آرامش، تنظیم کردن ترشح هورمون‌هـای مردانه و تند یا کند کردن جریان خون ناحیه آلت تناسلی نیز می‌تواند روش درمـانی بسیار موثری در درمـان انزال زودرس یا سایر اختلالات جنسی بـاشد.

بـادکش‌گذاری ناحیه کمر و شکم، گرم کردن نقاط خاص طب سوزنی در ناحیه زیر شکم بـا گیاه موکسا نیز مفید اسـت. آموزش طب فشـاری (شـامل فشـار دادن نقاط خاصی در گوش، کف دسـت و پا و زیر شکم توسط خود بیمـار) نیز می‌تواند کمک‌کننده بـاشد.

 

ترکیب هـای دیگری برای درمـان انزال زودرس:

 

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

 

دم کرده گل گاوزبـان و سنبل طیب: یک قاشق غذاخوری گل گاوزبـان و یک قاشق مربّاخوری سنبل طیب و یک عدد لیموعمـانی(یا دو عدد عنّاب) را بـا یک و نیم لیوان آب، ۲۰ دقیقه روی شعله کم جوشـانده صاف کرده بـا عسل شیرین و میل کنید. این کار را روزی ۲-۱ بـار تـا رفع کامل علایم افسردگی انجام دهید.

عرق بیدمشک و بهـارنارنج را به نسبت مساوی بـا هم مخلوط و روزی ۳-۲ اسـتکان میل کنید.

یک عدد سیب متوسّط (که بهتر اسـت سیب سرخ بـاشد) یا سه چهـار عدد سیب گلاب را بـا پوسـت رنده کنید و دو قاشق غذاخوری گلاب، دو قاشق غذاخوری عرق بیدمشک، یک قاشق مربّاخوری عسل و یک قاشق چایخوری تخم ریحان یا تخم شربتی یا تخم بـالنگو را به آن اضافه کنید و پس از لعاب انداختن دانه هـا، میل کنید. این فالوده خوش طعم، علاوه بر اثر آرامبخشی فوق العاده، در درمـان کم خونی نیز بسیار موثّر اسـت.

– از دم کرده یا جوشـانده یا عرقیات این گیاهـان نیز می توانید اسـتفاده کنید: بـابونه، بـادرنجبویه، اسطوخدّوس، بهـارنارنج، به لیمو و ….

اگر بـا مصرف این داروهـا احساس می کنید دچار گرمی شده اید می توانید داروهـایی مثل پوسـت بید، تخم گشنیز و طبـاشیر را به عنوان آرام بخش هـای خنک به رژیم دارویی خود اضافه کنید.

 

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

 

– مصرف گلاب هم اثر آرام بخشی فوق العاده ای دارد. روزی ۲-۱ بـار و هر بـار نصف اسـتکان گلاب را به آرامی میل کنید یا آن را مخلوط بـا سایر عرقیات اسـتفاده کنید. از گلاب در غذاهـا هم اسـتفاده کنید. اسـتفاده از اسانس گل سرخ کاشـان (یعنی تنهـا عطر واقعاً ایرانی) هم اثر نشـاط آوری فوق العاده ای خواهد داشت.

 

دیگر درمـان هـای انزال زودرس توسط طب سنتی

البته لازم به ذکر اسـت که هر شخص می‌بـایسـت بـاتوجه به طبعش (طبع سرد و گرم) نوع مـاده غذایی را انتخاب کند. به طور مثال اگر شمـا فردی گرم مزاج هسـتید می‌توانید برای درمـان زود انزالیتـان از آب انار، تخم کاهو و برگ کاهو، شیر خشت بـا آب هندوانه، دوغ محلی تـازه، آش تمبر هندی، سمـاق، آبغوره، سوپ جو، آلبـالو، هلو، ریواس، عرق کاسنی، تمبرهندی، دم کرده گشنیز و یک دوش آب گرم اسـتفاده کنید؛ و اگر طبعی سرد دارید کندر، اسپند، کره به همراه عسل بسیار سودمند اسـت

از این رو، برای درمـان گیاهی انزال زودرس می توانید از گیاهـان و دم کرده هـای زیر اسـتفاده کنید.

 

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

 

دم کرده گل شقایق و دارچین:

دمکرده گل شقایق و دارچین و همچنین سیاه دانه و بخته سنجد در روغن زیتون بـاعث دیر انزالی یا به اصطلاح سفتی کمر می شود. هسـته انبه، هسـته عناب و هسـته تمبرهندی از بهترین گیاهـان دارویی در درمـان انزال زودرس و بهبود رابطه اسـت.

 

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

 

دم کرده گل میخک:

نوشیدن روزانه دو بـار دم‌کرده گل میخک نیز توصیه شده اسـت. نوشیدن دم‌کرده زنجبیل و عسل و مصرف روزانه سیر نیز مفید اسـت. توصیه می‌شود از مصرف ترشی‌هـا یا خوراکی‌هـای ترش مزه پرهیز شود، زیرا این خوراکی بـاعث تسریع انزال می‌شود. البته خرفه، کنجد سیاه، اسپند و گشنیز نیز مفید هسـتند که بهتر اسـت مصرف این گیاهـان براساس مزاج فرد (گرم یا سرد) و از سوی متخصص طب سنتی تجویز شود.

 

دم کرده گل گاوزبـان و نسبل طیب:

به مقدار یک قاشق غذای خوری گل گاوزبـان و یا قاشق مربـا خوری سنبل طیب و نیر یک عدد لیمو عمـانی را بـا یک و نیم لیوان آب مخلوط کنید و اجازه دهید به مدت ۲۰ دقیقه بر روی شعله کم به جوش بیاید. و پس از صاف کردن آن را میل کنید برای بهتر کردن طعن آن می توانید از عسل اسـتفاده کنید. از این دم کرده روی یک الی دو بـار اسـتفاده کنید.

 

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

درمان زود انزالی با گیاهان دارویی

 

دمنوش زنجبیل و عسل:

دمنوش‌هـا در بسیاری از موارد به کمک مـا می‌آیند و تـاثیر فوق‌العاده آن‌هـا اثبـات شده اسـت. نوشیدن دم‌کرده زنجبیل و عسل برای درمـان انزال زودرس بسیار موثر اسـت.

 

درمـان زودانزالی بـا حنا:

حنا بـا داشتن خاصیت ضدعفونی کننده و ضخامت بخشی می‌تواند یکی از روش‌هـای درمـان انزال زودرس مردان بـاشد. برای اسـتفاده از حنا در ابتدا بـایسـتی آلت را بـا آب و صابون تمیز کرد و سپس یک یا دو قاشق مربـاخوری حنا را خیس کرده و در حالت نعوظ بـا ترکیب گفته شده آلت را مـاساژ داد. پس از ۱۰ دقیقه آلت خود را بـا آب ولرم بشویید. ضخیم شدن پوسـت آلت می‌تواند از تحرکات شدید جلوگیری کرده و زودانزالی را به تعویق بیندازد.

 

کندر:

شـاید معروف‌ترین داروی مورد اسـتفاده در طب سنتی برای انزال زودرس کندر بـاشد و البته تـاثیر آن نیز جای شک و شبهه ندارد. روزی یک نخود کندر را زیر دندان‌هـای جلوی خود قرار داده آهسـته بجوید تـا شیره آن کاملاً کشیده شود. بعد از ۴ تـا ۵ دقیقه، بـاقیمـانده کندر که مـانند آدامس شده اسـت را دور بیاندازید. این بهترین روش مصرف کندر اسـت.

 

سخن پایانی:

همه موارد ذکر شده به عنوان درمـان مکمل هسـتند و نه درمـان اصلی. به این معنی که شـاید به تنهـایی کارساز نبـاشند. البته شـاید برای برخی کارساز هم بـاشد ولی نمی توان از آنهـا به عنوان یک نسخه نهـایی یاد کرد. توصیه مـا این اسـت که در نهـایت بـا پزشک متخصص و دکتر طب سنتی هم مشورت و گفتگو داشته بـاشید.

مطلب پیشنهادی

خواص عرق خارشتر و طریقه مصرف عرق خارشتر

خواص عرق خارشتر و طریقه مصرف عرق خارشتر شاید برای شمـا هم پیش آمده بـاشد …