دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر

دنیای ما، دارای وسعت زیادی است که در هر گوشه از آن اتفاقات زیادی رخ می دهد. بعضی از این اتفاقات در راستای دید ما نیست. در مجله اینترنتی چارگوشه دانستنی های حیرت آوری را می شنوید.

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

جلیغه ضد گلوله، برف پاک کن شیشه خودرو و پرینتر لیزری همگی اختراعات زنان میباشند.

اگر به جزایر آزور سفر کرده باشید و در آنجا چای سبز سفارش داده باشید ، با چیزی عجیب روبرو می شوید. این چای ها در وهله اول سبز می باشند و کم کم به خاکستری می گرایند و بعد از مدت کوتاهی این چایی حالتی غلیظ پیدا می کند و کاملا بنفش می شود . از این موضوع تعجب نکنید. علت آن به دلیل آب دریای خاص در این منطقه می باشد .

فلامینگو ها روی یک پا می ایستند.علت آن به دلیل رد و بدل کردن گرما می باشد. فلامینگو ها معمولا گرمای بدن خود را بیش از بقیه پرندگان از دست می دهند و بنابراین ایستادن روی یک پا باعث می شود که احساس گرمای بیشتری داشته باشند زیرا گرما بین دو پا تقسیم نمی شود . همچنین هیچ سختی هنگام انجام این کار به آن ها وارد نمی شود .

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

یکی از چیز های جالبی که ممکن است تا به حال شنیده باشید این است که اسم قاره ها با همان حرفی که آغاز میشود، پایان نیز میابد.

میانگین وزن برای یک انسان ۷۶ تا ۸۳ کیلوگرم (۱۶۸ – ۱۸۳ پوند) برای مردان و ۵۴ تا ۶۴ کیلوگرم (۱۲۰ – ۱۴۰ پوند) برای زنان است. باید بدانید که وزن بر اساس موقعیت جغرافیایی می‌تواند تغییر کند. علاوه بر این‌ها به، بیماری اضافه وزن و کسری وزن نیز بستگی دارد.

ترسناک ترین مومیایی ها، گوانخواتو هستند. حالت چهره ی آن ها نشان از ترس است. که نشان می دهد آن ها یا به صورت زنده دفن شده اند و یا بر اثر شکنجه کشته شده اند.

بدن انسان به وسیله‌ پوشش شگفت انگیزی محافظت می‌شود این پوشش پوست بدن است که در هر ساعت ۳۰ میلیون میکروب روی آن می‌نشیند و ۲۹ میلیون آن کشته می‌شود و پس از ۲ ساعت از این ۳۰ میلیون فقط هفت هزار تا باقی می‌ماند.

آیا می دانید حنجره زرافه دارای تار صوتی نیست و او گنگ است.

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

جالبه بدانیم در پایتخت بوتان هیچگونه چراغ راهنمایی و رانندگی ای وجود ندارد. البته این مسأله مشکلی برای بوتانی ها ایجاد نمی کند.

آیا می دانید نقره می تواند 650 نوع میکروب را از بین ببرد ومواد ضد عفونی قوی است.

کبد یا جگر تنها عضو داخلی بدن است که اگر با عمل جراحی قسمتی از آن برداشته شود دوباره رشد می‌کند.

پوستی که آرنج را پوشانده است هر 10 روز یک بار عوض می شود.

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

کروکودیل ها بسیار باهوش تر از آن هستند که تصور می کنید. آن ها برای اینکه بتوانند به عمق آب بروند، سنگ قورت می دهند.

خرس های قطبی بزرگسال فقط پوست و چربی شکار خود را می خوردند. آن ها گوشت آن را برای توله های خود یا دیگر حیوانات گرسنه می گذارند.

در مجموع اقیانوس های دنیا، حدود ۲۰۰ مرتبه طلای بیشتر از آن چه انسان تاکنون کشف کرده وجود دارد.

پیش از اختراع پاک کن، بشر برای پاک کردن جوهر و مداد از پودر سوخاری استفاده می کرد.

سوسک هرکول فقط ۱۰۰ گرم وزن دارد اما قادر است اشیا را تا حداکثر ۸ کیلوگرم بلند کند. به همین خاطر، لقب قوی ترین موجود زنده دنیا لقب گرفته است.

نخستین رستوران سلف سرویس جهان در نیویورک راه اندازی شده بود و فقط آقایان حق ورود داشتند. آن ها باید ایستاده غذای خود را میل می کردند.

در نیوهمشایر پلاک هایی برای ماشین چاپ شده بود که روی آن نوشته بود: «یا آزاد زندگی کن یا بمیر!» این پلاک ها توسط مجرمین ایالتی تولید می شد.

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

پرندگان می توانند رنگ های بیشتری را ببینند بلکه رنگ هایی را می بینند که برای انسان نامرئی است.

بهترین نان ، نانهای سبوس دار است مانند نان سنگک.

با نگاه کردن به گوش حیوانات می توانیم به تخم گذار بودن یا بچه زا بودن آنها پی ببریم. بدین صورت که تخم گذاران گوششان ناپیدا و بچه زایان گوششان نمایان است. تنها یک اسثتنا وجود دارد آن هم نوعی افعی است که بچه زاست اما گوشش دقیق پیدا نیست.

وقتی یک نوزاد در حال گریه است با صدای ش… ش… شما آرام می شود. به این دلیل است که صدای آبی که اطراف نوزاد در شکم مادر است را برایش تداعی می کند. در ضمن این یکی از دلایلی است که چرا صدای ساحل دریا به انسان آرامش می دهد.

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

 

طول قد هر انسان سالم برابر هشت وجب دست خود اوست.

مغز شما وقتی خواب هستید فعالیتش بیشتر از وقتی است که در حال تماشای تلویزیون هستید.

ناخن‌های دست چهار برابر سریعتر از ناخن‌های پا رشد می‌کنند.

آب شیر بعد از یخ زدن ظاهری کدر پیدا می‌کند، اما آب جوشیده بعد از یخ زدن شفاف است.

تحقیقات نشان داده است تستر‌های آرایشی مملوء از تخم قارچ و باکتری استافیلوکوکوس هستند. همه ی این ها برای سلامتی مضر هستند.

دانشمندان آمریکایی پی برده اند نحوه‌ی گوش دادن زن‌ها و مرد‌ها هم با یکدیگر متفاوت است. مردان صدا‌ها را با یک سمت لوب گیجگاهی مغز می‌شنوند و درحالی که زنان برای این کار از هر دو سمت آن استفاده می‌کنند.

تحقیقات نشان می‌دهد زنان مو قرمز در مقایسه با افرادی که رنگ موی دیگری دارند، به داروی بیهوشی / بی حسی بیشتری نیاز دارند.

بانک‌ها معمولا با گرو گرفتن خانه یا ماشین، وام می‌دهند. با این حال، از دهه‌ی ۵۰ قرن بیستم، بعضی بانک‌ها در ایتالیا با گرو گرفتن پنیر‌های پارمسان، به تولیدکنندگان پنیر وام می‌دهند. معمولاً دو تا سه سال زمان می‌برد تا این پنیر‌ها کاملاً جا بیفتند. بنابراین بانک‌ها پنیر‌ها را در این مدت در انبار مخصوص نگهداری می‌کنند و اگر وام تا زمان مقرر بازگردانده نشود، بانک‌ها این پنیر‌ها را می‌فروشند.

در دهه‌ی ۸۰ میلادی یک کمپانی آمریکایی به نام AnimaLens به کشاورزان لنز‌های چشمی قرمز رنگی برای مرغ‌ها ارائه کرد. این لنز ها از پرخاشگری آن‌ها کم و تخم گذاری آن‌ها را بیشتر می‌کرد.

در اوایل قرن بیستم بود که سر و کله‌ی دستگاه‌های فلورسکوپ پیدا شد که مخصوص تشخیص کفش مناسب بودند. این دستگاه از پا‌ها عکس‌های ایکس ری تهیه می‌کرد. و خریداران کفش‌های خود را با توجه به این تصاویر انتخاب می‌کردند.

کانادا یک واژه هندی به معنی روستای بزرگ می باشد.

دانستنی های جدید و خواندنی برای 7 میلیارد و 817 میلیون نفر, مجله اینترنتی چارگوشه

عمرسنجاقکها تنها ۲۴ ساعت است.

در هر ۵ ثانیه یک کامپیوتر در سطح جهان به ویروس آلوده می شود.

مزه سیب ، پیاز و سیب زمینی یکسان می باشد و تنها بواسطه بوی آنهاست که طعم های متفاوتی می یابند.

دندان های حلزون سخت ترین جسم در دنیا می باشد! قدرت این دندان ها به قدری زیاد است که می توانند سنگ ها را نیز خورد کنند.

خیلی از مسائل هستند که ما به آن ها توجه نمیکنیم. آن ها ممکن است کاملا شگفت انگیز یا حتی ترسناک باشند و البته شاید تا آخر عمرمان هم به آن ها اهمیت ندهیم ولی آن ها همیشه هستند و در آینده نیز باقی می مانند.

 

ممنون از اینکه ما را همراهی می کنید.

مطلب پیشنهادی

معنی ایموجی قلب در حال رشد ???? (Growing Heart), مجله اینترنتی چارگوشه

معنی ایموجی قلب در حال رشد ???? (Growing Heart)

معنی ایموجی قلب در حال رشد ???? (Growing Heart) با استفاده روز افزون از ایموجی …