جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

مناطق جنگلی همیشه از محبوب ترین مکان ها برای اســتراحت و گذراندن لحـظاتی آرامش بخشند. بودن در میان آرامـش وصف ناپذیر طبیعت جنگل همیشه جذابیـت های زیادی برای گردشـگران دارد برای همـینه که جنـگل ها از پرطـرفدارترین جاذبه ها هستند. شـمــال ایران مملوء از جنـگل های انبوه اســت، جنگل هایی تماشایی که جلوه های نفـس گیر طبیـعی از آبـشار و رودخـانه را به نمایش گذاشـته اند و اگر به دنـبال قسمـتی از جاذبه های خـلقت هستـید تـماشای این چـشم اندازهای خارق العاده هوش از سرتان می برد.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

طبیعت گردی سـفری جذاب در آغوش طـبیعت اســت که شما را از زندگی شـهری جدا و مهمان آرامـشی وصف ناپـذیر می کند. شـمــال ایران زیباترین جنـگل ها را در خود جای داده ، جنـگل هایی که بازدید از آن ها ماجـراجویانه و هیجان انگیز اســت.

شهر زیبای گرگان جاذبه های زیادی دارد، جاذبه های تاریخی و طبیعی که تعدادی از آن ها را قـبلا به شما معـرفی کرده ایم اما امروز می خواهیم به سراغ یکی از جنگل های این شهر برویم، جنگـلی معـروف و جـذاب به اسم النگدره که چشم اندازهای نفس گیرش بکر و تماشایی ست. این جنگل با مسـاحتت ۱۸۵ هکتار انواع و اقـسام زیبـایی های طـبیعی را در خود جـای داده و جایی عالی برای گشت و گذار و طبیعت گردی را به وجود آورده اســت. برای تماشای این جنگل باید به مـسیر جاده ناهار خوران در ۵ کیلومتری جنوب غربی گرگان بروید.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

این جنگل در هر فصلی از سال با چشـم اندازهای بی بدیل از شما پذیرایی می کند اما خیلی از گردشگران موافقند که زیبایی و جذابیت آن در فصل پاییز چیز دیگریسـت! در این فصل درختان به هزاران رنگ تبدیل شده اند و هوای ابری و بوی نم باران فضایی خارق العاده و رمانتیک را به وجود آورده اســـت.  با این حـال همه ی فصل های این جنگل زیباســت؛ در بهار پر از عطر و بوی شکوفه ها می شود و در فصل تابستان نسیم های خنـکش به روح و جانتان طراوت می دهد. در زمستان هم یکدست سفید می شود و حتما باید برای رفتن به آن تجهیزات مناسب زمسـتانی داشته باشید.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

پیشنهاد می کنیم به دل این جنگل جذاب بزنید و مقصـدتان را روسـتایی در اعـماق این جنـگل قرار دهـید تا به عـمق زیبایی های منحصربفرد آن پی ببرید. جنگل النگدره یکی از بهترین جنگل های ایران به شمار می رود و یکی از ۷ منطقه گردشگری برتر کشور اســت. مسیر رسیدن به این جنگل از جاده ی ناهار خوران اســت، مسیری آسفـالته که گشت و گذار راحتی را برایتان به وجود آورده و می توانید هر جایی که دوست دارید بایستید و در جنگل گشت و گذار کنید.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

این جنگل ۱۰ درجه از شهر خنک تر اســت برای همین در اوج گرمای تابستان خیـلی از مردم راهی این جنگل می شوند تا ساعاتی را در طبیعت خنک آن بگذرانند. پوشش گیاهی متنوعی سراسر جنگل را فراگرفته، درخـتانی مثل افرا، بلوط، بید و توسکا که محیطی جذاب را برای آن رقم زده اند و چشم اندازها را خیره کننده و تماشایی کرده اند. این جنـگل امکانات رفاهی زیادی مثل پارک، محل برپایی پیکنیک، محل برپایی کمپینگ، سرویس بهداشتی و … دارد و همه چیز دسـت به دسـت هم داده اند تا سفری امن، راحت و مناسب داشته باشید.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

جاده در احاطه ی درختان سربفلک کشیده و رنگارنگ اســت و یکی از لذت بخش ترین قسمـت های سفرتان وقتی اســت که با ماشین در این مسیر در حال حرکت هستید و به دنبال جایی مناسب برای گشت و گذار و یا نشـستن می گردید. حتی در میان طبـیعت این جنگل می توانید تاریخ را هم تماشا کنید چون در قسمتی از جنگل بخشـی وجود دارد که به گفـته ی کارشنـاسان قدمـت آن به بیش از ۱۵۰۰ سال پیش برمی گردد.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

این جنگل جایی عالی برای گذراندن یک روز کامل اســـت می توانیـد ساعت ها در گوشه ای بنشـینید، خیره به طبـیعت اطراف شـوید و در این میان صدای پرندگان و جانوران جنگلی حال و هوای تان را خاص تر و جذاب تر می کنـد. نظرتان با یک چای زغالی در میان طبیعت چیست؟ می توانـید در کنار چای یک عصـرانه ی داغ هم ترتیـب دهید تا جـنگل گردی تان به یاد ماندنـی تر شود. حالا که بعد از مدتی پیاده روی به این نقطـه از جنگل رسیده اید احتمالا گرسنـه هستـید و خوردن عصـرانه ای داغ در این شرایط خیلی می چسبد.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

در این جنگل رودخـانه و چشمـه های زیـبایی هم هـست که می توانـید کمـپ تان را در کنار آن ها برپا کنید. رودخانه ای زیبا از میان این جنگل می گذراند و در مجاورت آن سه چشمه ی زلال و دیدنی به چـشم می خورد. آب و هوای این جنگل دوست داشتنی و مفرح اســت مخصوصا اگر قبل از رسیدن شما نم بارانی هم باریده باشد لطـافت هوا را بیشتر از هر زمان دیگری احساس می کنید. بدون شک با دیدن طبیعت و آب و هوای جنگل النگدره عاشق این جنگل می شـوید و دلتان می خواهد باز هم بارها و بارها به این جنگل برگردید. پیشنهاد می کنیم برنامه ی سفرتان را طوری بچینـید که پاییز این جـنگل را حتما تـماشا کنید چون پاییزی جذاب و خیره کننده دارد.

جنگل النگدره (پارک جنگلی النگدره)

مطلب پیشنهادی

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble)

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble) امروز تصمیم گرفتیم …