تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

 

اکثر  خانم ها توجه زیادی به صورت شان دارند و ان را مرکز زیبایی خود میدانند پس مدام نسبت ان دغدغه دارند و اوقات زیادی را صرف رسیدن به ان  می کنند چون بیشترین دیدهم روی صورت است .
میکاپ  یه راه برای زیبایی صورت است.اما گاهی اوقات که مشغول آرایش کردن هستیم از ما خطا هایی رخ می دهد که باعث خرابی آرایشمان می شود به منظور حل این مشکل راه حل هایی در متن ارائه شده است.
باید بدانیم که آرایشی زیباست که بسیار ملیح باشد و با اجزا، رنگ و صورت هماهنگ باشد که باهم یک ترکیب زیبا بسازند نه یک تابلوی نقاشی با هزار رنگ و برق.
آراستن صورت یکی از ظریف‌ترین کارهاست اما با کمی دقت و رعایت نکات کاربردی می‌توان بهترین و به روز‌ترین متدهای‌ آرایشی را تجربه کرد. با ما در مجله اینترنتی  چارگوشه همراه باشید.
تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن
تکنیک های ارایش صورت

در ابتدا باید چند نکته توجه کنیم:

آرایش صورت
  • شستن صورت

شست وشوی صورت اولین اصل داشتن آرایش صورت خوب است.

هر فرد پوست متفاوتی دارد. سن نیز پوست انسان را دست‌خوش تغییراتی می‌کند. مثلا وقتی شما پوست خشک و پوسته پوسته‌ای دارید نباید در شست و شوی صورت خود افراط کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره نکات مراقبتی از پوست‌های خشک مقاله ۵ راه برای شستشوی پوست خشک و حساس را حتما بخوانید.

ایده آل شست‌‌ و شوی صورت دوبار در روز است، یکبار صبح و یکبار شب قبل از خواب با آب خنک صورتتان را بشویید.

سعی کنید از پاک کننده‌های ملایم و  ژل‌های شست و شو متناسب با پوستتان  برای شست وشو استفاده کنید.

 

تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

فوت و فن ارایش صورت

 

  •  اشتباه در مورد صورت با پوست خشک

یکی از عوامل موثر در آرایش، شناخت درست پوست خود است. استفاده از لوازم آرایشی برروی پوست‌های خشک یک اشتباه بزرگ است.

اگر پوست خشکی دارید حتما قبل از آرایش کردن از آبرسان استفاده کنید زیرا خشکی پوست در آرایش باعث می‎‌شود پوست شما خسته و پیرتر از سن واقعی شما نشان داده شود.

  •   نور مناسب 

بهتر است برای آرایش کردن از محیطی با نور طبیعی استفاده کنید تا در میزان استفاده از لوازم آرایشی و همچنین انتخاب رنگ آنها دچار اشتباه نشوید.

  • تکنیک‌های  محو کردن

حتی اگر یک سایه خیلی ملایم هم استفاده می‌کنید اگر روش درستِ محو کردن را بلد نباشید غیرطبیعی به نظر می‌رسد. کلید اصلی آرایش طبیعی هنر محو کردن است. آرایشی که درست محو نشود بسیار مضحک به نظر می‌رسد. از آموزش‌های ویدئوهای آموزشی استفاده کنید و از براش‌های مناسب و باکیفیت استفاده کنید.

 

تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

نکات ارایشی اینستاگرام

 

تکنیک ها و اشتباهات ارایشی

*کرم زیرساز

ابتدا مطمئن شوید از زیر ساز مناسب رنگ پوست و با کیفیت استفاده میکنید و ازپد یانوک انگشتان برای کرم زدن استفاده کنید ،کرم بی بی بسته به نوع آرایشی که دارید به عنوان مرطوب کننده عمل می کند.

اشتباهات رایج در مورد کرم پودر

استفاده چند لایه‌ای از کرم پودر برای پوستتان اصلا مفید نیست و پوستتان را شبیه به کیکی می‌کند که با لایه های خامه‌ای زیاد پوشانده شده است. لازم نیست از کرم پودر در همه نواحی صورت خود استفاده کنید، استفاده کمی از آن در قسمت گونه‌ها و بینی کفایت می‌کند. برخی از خانم‌ها از کرم پودر برای پوشاندن لکه‌ها استفاده می‌کنند که این کار اشتباه است و باید از کانسیلر برای این کار استفاده کنند.

رنگ کرم پودر را مطابق با رنگ پوستتان انتخاب کنید. از رنگ‌های روشن‌تر از پوستتان استفاده نکنید. استفاده از رنگ‌های روشن در پوست باعث برجسته شدن خطوط و جایِ لکه‌ها می‌شود. محوکردن درست کرم پودر را فراموش نکنید و دقت کنید که از کرم پودر روی گردن و گوش‌های خود نیز بزنید تا تفاوت رنگ بین گوش، گردن و صورتتان وجود نداشته باشد.

 

تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

نحوه ی ارایش صورت

 

*رژگونه

دونوع رژ گونه داریم رژ گونه های پودری و کرمی افرادی که پوست چرب دارند از نوع پودری و افرادی که پوست خشک دارند از نوع کرمی استفاده کنند با قلمو رژ گونه را از برجستگی گونه به سمت گوش بزنید.

اشتباهات رایج درر مورد رژگونه

رژگونه نباید پر رنگ باشد باید رنگ ان محو باشد. و اینکه باید به محل زدن رژگونه بسیار رتوجه کرد زیرا در صورت عدم توجه تناسب صورت بهم می ریزد .

*ریمل

افرادی که قبل از فر مژه ریمل میزنند کار اشتباهی می کنند اول باید فر مژه بزنید بعد ریمل دوم خوب قلمو ریمل را داخل بطری اش بزنید و بعد از بیرون آورده سپس روی مژه بزنید.

اشتباهات رایج در مورد ریمل

رنگ ریمل خود را دو یا سه درجه تیره تر از رنگ ابروهایتان انتخاب کنید.

بیش از حد و پشت هم روی مژهایتان ریمل نزنید. زیرا باعث مصنوعی شدن مژه‌هایتان می‌شود.

از ریمل‌های ضدآب استفاده نکنید، شاید به نظر مژه‌هایتان را زیباتر نشان دهد و زیر چشمانتان پخش نشود ولی در عمل مژه‌هایتان را به شدت خشک می‌کند و شست وشوی مداوم آنها آسیب‌های زیادی به همراه دارد و باعث ریزش مژه‌هایتان می‌شود. اگر علاقه زیادی به استفاده از ریمل ضدآب دارید می‌توانید استفاده از آن را برای فصل تابستان بگذارید.

 

تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

نکات ارایشی بهداشتی

*رژ لب

با توجه به سلیقه شخصی تان می توانید از رژ لب جامد یا مایع استفاده کنید اما رنگ رژ لب باید به آرایش تان تناسب داشته باشد می توانید رژلب تان را همراه خود داشته باشید که اگر پاک شد دوباره استفاده کنید

اشتباهات رایج  درمورد رژ لب

از کشیدن خط لب‌های تیره، نازک و خارج از محوطه لب خودداری کنید.

هدف از کشیدن خط لب مشخص کردن محیط لب‌هایتان نیست، هدف فرم دهی و برجسته کردن لب‌هاست.

برای داشتن یک خط لب خوب باید از یک خط لب یک یا دو درجه تیره تر از رژ خود استفاده کنید.

آن را روی مرز شروع شدن لب‌هایتان بکشید و آن را تا داخل لب خود ادامه دهید. هرچه به داخل لب نزدیک تر می‌شود حرکت خط لب را آرام تر کنید تا حالت محو به خود بگیرد.

رژ لب میتواند چهره شما را تغییر دهد و نقش مهم در زیبایی چهره شما دارد.

سعی کنید از رنگ‌های طبیعی و متناسب پوستتان برای رژ استفاده کنید. رنگ‌های تیره باعث می‌شوند شما مسن‌تر به نظر بیایید.

اگر علاقه زیادی به رژهای تیره دارید بقیه آرایشتان را ملایم انجام دهید یعنی از سایه‌های تیره در آرایشتان استفاده نکنید.

 

*سایه

از سایه های روشن گوشه های چشم مرکز پلک متوسط بخش خارجی چشم به طرف گوش را تیره تر ابتدا خط چشم روشنی بکشید و بعد سایه ها را بزنید.

*خط چشم

همیشه یک مدل خط چشم نکشید می توانید برای کشیدن خط چشم گربه ای کارت اعتباری یا قاشق استیل را حائل کنید تاتمیز تر کشیده شود اگر خط چشم تان خراب شود از گوش پاک کن برای تمیز کردن آن استفاده کنید نه انگشت.

اشتباهات رایج در مورد خط چشم

اگر شما از سایه‌های تیره استفاده می‌کنید بهتر است از خط چشم مشکی استفاده کنید.

ولی اگر از سایه های روشن تر برای آرایش استفاده می‌کنید بهتر است از خط چشم قهوه‌ای استفاده کنید.

اگر چشم‌های آبی و موهای بور دارید اصلا از خط چشم مشکی استفاده نکنید.

از خطوط صاف و خشن برای کشیدن خط چشم استفاده نکنید.

 

تکنیک  ها و اشتباهات رایج در ارایش کردن

ارایش صورت ملایم

 

 ابرو و اشتباهات رایج مربوط به ان 

ابرو های شما تاثیر زیادی در زیباتر دیده شدن چشم‌هایتان دارد. ابرو‌هایی با فرم طبیعی چشم‌ها را درشت تر و زیباتر نشان می‌دهد. ابروهای پرپشت و بی‌حالت چشم‌ها را بی‌حال نشان می‌دهد. ابروهای نازک باعث کشیده شدن چشم‌ها نمی‌شود و به طور کامل ظاهر شما را تغییر می‌دهد. بهتر است برای اینکه مطمئن شوید چه مدل ابرویی به صورت و چشم‌هایتان می‌آید به متخصص این حرفه مراجعه کنید.

بعضی از خانم‌ها که ابروهای نازک و کم پشتی دارند برای اینکه ابروهای کشیده و پرپشتی داشته باشند از مدادها‌ی ابرو استفاده می‌کنند. ما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکه ابروهایتان غیرطبیعی به نظر نرسد، از سایه ابرو با قلم سرکج باریک استفاده کنید.