توصیه های پزشکین و متخصصین چینی درمورد ویروس کرونا (Corona virus), مجله اینترنتی چارگوشه

توصیه های پزشکین و متخصصین چینی درمورد ویروس کرونا (Corona virus)

توصیه های پزشکین و متخصصین چینی درمورد ویروس کرونا

در این مقاله که توسط متخصصین چینی نوشته شده است توصیه هایی در مورد ویروس کرونا گفته شده است که خیلی از افراد هنوز از آن آگاهی ندارند. پس جدی بگیرید و به دیگران هم اطلاع دهید.

با گسترش coronavirus جدید در سراسر جهان و شیوع coronavirus جدید یا همان (COVID-19) بسیاری از خانواده ها در سراسر جهان از جمله کالیفرنیا ، ایالات متحده را در آستانه وحشت قرار داده است. در بیمارستان کودکان لس آنجلس هیچ مورد شناخته شده ای وجود ندارد و این بیمارستان در تلاش است تا از بیماران و خانواده های آنها محافظت کند.

برخی از پاسخ های ارائه شده توسط کارشناسان می تواند به ما در پاسخ به برخی از سؤالات متداول والدین کمک کند. در اینجا اطلاعاتی در مورد ویروس جدید، مراحلی که شما برای جلوگیری از ادامه شیوع ویروس جدید و همچنین نحوه محافظت از خود در برابر خطر عفونت برداشته اید، وجود دارد.

توصیه های پزشکین و متخصصین چینی درمورد ویروس کرونا (Corona virus), مجله اینترنتی چارگوشه

کرونا ویروس

coronavirus چیست؟

Coronaviruses یک نام جمعی برای گروهی از ویروس ها است که به ویروس هایی اطلاق می شود که هم انسان و هم حیوانات را آلوده می کنند و می توانند باعث بیماری های تنفسی شوند بیماری های جزئی مانند بیماری سرماخوردگی است و بیماری های شدید می توانند به ذات الریه تبدیل شوند. ویروس های کرومی حیوانات به انسان آلوده می شوند و شیوع آن در بین انسان بسیار نادر است. سندرم حاد تنفسی حاد (SARS)، که در مارس ۲۰۰۲ رخ داد، یک مورد معمولی از انتقال کروناویروس از حیوانات به انسان است. در سال ۲۰۱۲ ، یکی دیگر از گونه های مهم و اخیراً پدیدار شده با کورو ویروس به نام MERS (سندرم تنفسی خاورمیانه) در خاورمیانه پدیدار شد که دانشمندان می گویند این ماده ابتدا از شتر به انسان منتقل شده است.

آیا اگر نتایج آزمایش نشان دهنده عفونت “ویروس کرونا” باشد، باید نگران باشیم؟ بیشتر تشخیص های کورنا ویروس معادل داشتن سرماخوردگی یا آنفولانزا است. به یاد داشته باشید که اصطلاح coronavirus کل خانواده ویروس را در بر می گیرد. نتایج مثبت کروناویروس نیازی به وحشت ندارد. اما، اگر نتیجه آزمایش مثبت است ، لطفاً با پزشک یا تیم پرستاری به طور فعال همکاری کنید.

coronavirus چگونه منتقل می شود؟

چگونه از خود محافظت کنیم؟ کورون ویروس ها معمولاً از طریق شخص سرفه و عطسه، در تماس نزدیک با افراد آلوده یا روی سطوح آلوده از فرد به فرد دیگر منتقل می شوند و به دنبال آن دهان، بینی یا چشم ها مشاهده می شود. برای پیشگیری از عفونت های کروناویروس جدید، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها (CDC) توصیه می کنند از عادت های بهداشتی اساسی مانند شستن دست ها به طور مرتب، بدن خود را آبرسانی کنید، بینی و دهان خود را با دست یا حوله های کاغذی هنگام سرفه پوشانده و در هنگام بیماری در خانه بمانید.

علائم coronavirus جدید چیست؟

Coronavirus می تواند طیف وسیعی از علائم را از جمله تب، سرفه، تنگی نفس، گلودرد و آبریزش بینی ایجاد کند. بیشتر عفونت های کورنا ویروس فقط باعث سرماخوردگی می شود؛ عفونت های باکتریایی جدی تر می توانند باعث ذات الریه شدید شوند که نیاز به بستری شدن در بیمارستان دارد. در مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها آمده است که علائم کروناویروس جدید شامل “علائم تب و بیماری تنفسی تحتانی (مانند سرفه، مشکل در تنفس)” است. “سفرهای اخیر به مناطق خاص با موارد تایید شده یا تماس با حامل ویروس مشکوک در معرض خطر عفونت است.

آیا coronavirus قابل درمان است؟

هیچ واکسنی وجود ندارد و آنتی بیوتیکها در برابر ویروس مؤثر نیستند. بدون برنامه درمانی خاص، کادر پزشکی معمولاً علائم موجود بیمار را درمان می کنند تا احساس راحتی بیمار شود.

آیا اقدامات لازم برای جلوگیری از شیوع این بیماری در لس آنجلس انجام شده است؟

فرودگاه بین المللی لس آنجلس (LAX) در حال انجام غربالگری ویروس است، اما coronavirus جدید تا ۱۴ روز دوره جوجه کشی دارد ، بنابراین غربالگران فرودگاه نمی توانند همه بیماران بالقوه را غربال کنند.

آیا CHLA (بیمارستان کودکان لس آنجلس) بیماران جدیدی را نشان می دهد؟

کادر پزشکی ما در تلاش برای جلوگیری از شیوع این ویروس جدید، کلیه راهنمایی های مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها را در تمام تماس با بیماران پیروی می کنند. ما بطور جدی همه بیماران را از اورژانس یا سایر بیمارستان ها و همچنین کارکنان میز و کلینیک ها بررسی می کنیم تا ببینیم که آیا آنها اخیراً در سطح بین المللی سفر کرده اند یا خیر.

آیا مرگ بیمار وجود دارد؟

مرگ و میر کروناویروس در سطح جهان کنترل می شود. سازمان بهداشت جهانی (WHO) ادعا می کند که مرگ و میرها معمولاً سالمند است و ۴۰٪ از آنها دارای بیماری زمینه ای قابل توجهی هستند که مطابق با شیوع قبلی کروناویروس است.

چه علائمی نشان دهنده نیاز پزشکی است؟

اگر طی دو هفته گذشته در سطح بین المللی سفر کرده اید و تب، سرفه یا مشکل تنفسی دارید، سریعا به دنبال مراقبت پزشکی باشید. اگر به تازگی در سطح بین المللی سفر کرده اید، پیش از این با پزشک یا اتاق اورژانس تماس بگیرید تا در مورد علائم خود مطلع شوید و در مورد منطقه مورد نظر اخیراً به آنها بگویید. از فرزند خود بخواهید که این دستورالعمل ها را نیز دنبال کند. اگر فرزند شما علائم بیماری کروناویروس دارد ، لطفاً قبل از مراجعه به اورژانس با آنها تماس گرفته و به آنها بگویید.

توصیه های پزشکین و متخصصین چینی درمورد ویروس کرونا (Corona virus), مجله اینترنتی چارگوشه

ویروس کرونا

توصیه های پزشکان و متخصصین چینی در مورد کرونا ویروس coronavirus

در اینجا ما توصیه ها را به سه زبان آورده ایم تا همه بتوانند از آن استفاده کنند.

 

 

开始病毒会感染喉咙,喉咙会觉得很干,这种感觉大约持续۳-۴天。

It will first infect the throat, so the throat will have the dry sore throat feeling which will last for 3 to 4 days

ویروس ابتدا گلو را آلوده می‌کند واحساس خشکی گلودارد که تاسه چهار روز طول میکشد.

 

然后病毒会侵入鼻液,再流入气管,最后进入肺部导致肺炎。这个过程大约持续۵-۶天。

.Then the virus will blend into the nasal fluid and drips into the trachea and enter the lungs, causing pneumonia. This process will take 5 to 6 days

سپس ویروس درون مایعات بینی مخلوط می شود و به داخل نای فرو می رود و وارد ریه ها می شود و باعث ذات الریه می شود. این روند ۵ تا ۶ روز طول می کشد.

 

这个肺炎的表现是高烧和呼吸困难。鼻腔堵塞的感觉跟普通感冒不太一样,你会觉得有一种溺水无法呼吸的感觉。如果发生这种状况的话请及时就医。

With pneumonia, comes high fever and difficulty in breathing. The nasal congestion is not like the normal kind. You will feel like you are drowning in water. It’s important to go seek immediate medical attention if you feel like this

همراه با ذات الریه، تب بالا و مشکل در تنفس وجود دارد. احتقان بینی، طبیعی نیست. احساس می کنید در حال غرق شدن در آب هستید. اگر اینگونه احساس می کنید ، باید به دنبال مراقبت های پزشکی فوری باشید.

 

通常最有可能感染的方式是在公共场合触摸了带有病毒的物体,所以记得勤洗手。病毒在你手上只会存活۵-۱۰分钟,不过即使是短短的۵-۱۰分钟,也要十分警惕(不要用手揉眼睛或者不自觉地抠鼻)

The most common way of getting infected is by touching things in public, so you must wash your hands frequently. The virus can only live on your hands for 5-10 mins, but a lot can happen in those 5-10 mins (you can rub your eyes or pick your nose unwittingly).

متداول ترین روش ابتلا به عفونت ، لمس کردن چیزها در عموم است، بنابراین باید مرتباً دستان خود را بشویید. این ویروس فقط می تواند به مدت ۵-۱۰ دقیقه روی دستان شما زندگی کند، اما در آن ۵-۱۰ دقیقه ممکن است اتفاق بیفتد (می توانید چشمان خود را مالش دهید یا بینی خود را ناخواسته لمس کنید).

 

除了勤洗手之外,还可以用漱口水漱口,这样可以杀死或者减少存留在喉咙里的病菌,防止起落入肺部引起肺炎。

Aside from washing your hands frequently, you can gargle with Betadine Sore Throat Gargle to eliminate or minimize the germs while they are still in your throat (before dripping down to your lungs).

گذشته از شستن دستها به طور مکرر، می توانید با استفاده از دهانشویه (یا آب نمک) غرغره کنید تا میکروب ها را در حالی که هنوز در گلو شما هستند(و به ریه نرفته اند) از بین ببرید یا به حداقل برسانید.

 

请一定多加小心,记得多喝水。

Take extra care and drink plenty of water

بیشتر مراقبت کنید و زیاد آب بنوشید.

 

请复制,粘贴,并转发。

.Please copy, paste and repost

لطفا کپی و اطلاع رسانی کنید

 

از کجا می توانم آخرین اطلاعات را دریافت کنم؟

با افشای اطلاعات جدیدتر درباره coronavirus و واقعیتها ، ممکن است اوضاع دائماً در حال تغییر است. برای اطلاعات بیشتر به وب سایت CDC مراجعه کنید:  www.cdc.gov

مطلب پیشنهادی

گرمازدگی (هایپرترمی) چیست، درمان و پیشگیری از گرمازدگی و عوارض آن, مجله اینترنتی چارگوشه

گرمازدگی (هایپرترمی) چیست، درمان و پیشگیری از گرمازدگی و عوارض آن

گرمازدگی (هایپرترمی) چیست، درمان و پیشگیری از گرمازدگی و عوارض آن بدن انسان معمولا می …