تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و لیرز (راهنمای کامل لیزر)

تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و (لیرز راهنمای کامل لیزر)

همه اعضای بدن نیاز به مراقبت دارند و اعضای تناسلی هم به نوبه خود مرقابت های ویژه ای را می طلبد زیرا که این ناحیه از بدن در معرض انواع باکتری ها است و به دلیل مرطوب بودن مستعد انواع بیماری های عفونی است.

یکی از دغدغه های دیگر بانوان شل شدن واژن است که این امر به بواسطه زایمان طبیعی و یا بعضی بیماری های خاص که باعث می شوند. برای سفت و یا تنگ شدن واژن روش های طبیعی مثل رژیم های غذایی مناسب و یا ورزش است و روش های غیر طبیعی مانند انجام لیزر است که مزایا و معایب خودش را دارد. با چارگوشه همراه باشید.

علل شل شدن واژن چیست؟

شل شدن واژن ممکن است به دلایل مختلف ایجاد شود. به یاد داشته باشید که کم‌تر کردن رابطه جنسی راه‌حل این مشکل نیست. شل شدن واژن به علت پارگی‌های طبیعی و کش آمدن دیواره‌های واژن است. به عنوان مثال، پس از زایمان، بافت‌های عضلانی پاره می‌شوند، و در صورتی که از مهبل (واژن) مراقبت نکنید، حالت کشسانی خود را از دست می‌دهد.

علت‌های زیادی برای شل شدن واژن وجود دارد و شامل موارد زیر می‌شود:

 • زایمان
 • چاقی
 • جراحی که قبلا در این ناحیه انجام داده‌اید
 • زیاد بلند کردن وسایل سنگین
 • ورزش سنگین به طور منظم
 • ترومای لگن
 • یائسگی
 • درد مزمن کمر
 • عطسه‌ی مکرر یا سرفه
 • یبوست مکرر

شل شدن واژن یک روند طبیعی است، اما راه‌هایی برای تنگ نگه واژن وجود دارد. بسیاری از زنان برای تنگ کردن واژن انجام جراحی پلاستیک واژینال را انتخاب می‌کنند در حالی که این درمان می‌تواند خطرات برای سلامتی داشته باشد. برخی از روش‌های طبیعی وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند تا واژن خود را در خانه‌تان تنگ کنید.

تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و لیرز (راهنمای کامل لیزر)

راه کارهایی برای تنگ کردن واژن

اما اگر هنوز هم گشادی واژن به نظر شما ناراحت کننده و غیر معمول است، سه مورد از درمان های طبیعی برای تنگ کردن واژن وجود دارد که ممکن است تاثیر قابل توجهی داشته باشد.

برای تنگ کردن واژن راه های طبیعی و  عمل زیبایی واژن وجود دارد اما روش دوم بسیار گران است. در این مطلب نحوه تنگ کردن ماهیچه های واژن آورده شده است:

درمان های گیاهی

حتی اگر روش های پزشکی بیشتری درباره “چگونگی تنگ تر کردن واژن” پدید آید، ممکن است بهترین و اولین گزینه نباشند. در عوض صرف مقدار زیادی پول برای جراحی می بایست بپردازید، چطور است به دنبال روش های درمانی گیاهی برویم؟ گیاهان متعددی ثابت کرده اند که در تنگ تر کردن واژن نقش دارند . برخی از این داروهای گیاهی عبارتند از:

انگور فرنگی:

این میوه های کوچک در بازگرداندن قدرت، انعطاف پذیری و کشش دیواره واژن و عضلات و تنگ کردن واژن موثر هستند. همه کاری که باید انجام دهید این است که میوه ها را در آب جوش بریزید و سپس محلول را بر روی واژن خود بگذارید. ظرف چند ماه متوجه تغییرات خواهید شد و شریک جنسی شما نیز متوجه خواهد شد. علاوه بر تقویت و تنگ تر کردن ماهیچه های واژن، این امر راه حلی برای خلاصی از باکتری های ناحیه واژن است.

پیوراریا میریفیکا:

یک گیاه موثر است که به شما کمک می کند سطح مورد نظر خود را از میزان کشش واژن بدست آورید. این گیاه، بومی شمال و شمال شرقی تایلند و میانمار، باعث افزایش بازسازی سلولی می‌شود. این بدان معنی است که بازسازی بافت های دستگاه تناسلی نیز از خواص این گیاه است و این امر منجر به تنگ شدن واژن می شود. به جز بازسازی، این گیاه از رحم در برابر سرطان رحم محافظت می کند.

زردچوبه:

زردچوبه راه حل موثر دیگر برای تنگ کردن واژن است. با جلوگیری از افتادگی دیواره واژن مانع از گشادی واژن می شود. این گیاه بهترین گزینه برای زنان یائسه است زیرا می تواند در برابر خشکی واژن و گرگرفتگی مبارزه کند.

آلوئه ورا:

آلوورا این گیاه سحرآمیز افتادگی دیواره واژن را کاهش می دهد و مانع از تضعیف آنها شود.

بلوط تلخ:

این گیاه تایلندی می تواند به لطف ترکیبات روان کننده و تسکین دهنده خود به تنگ کردن واژن شما کمک کند.

کرم‌های گیاهی تنگ کننده واژن

پس از تمیز کردن خود، از کرم‌های گیاهی برای بازیابی حالت کشسانی عضلات واژن استفاده کنید. شما باید از پزشک‌تان بخواهید تا به شما در پیدا کردن مناسب‌ترین کرم برای ناحیه‌ی واژن کمک کند. از ژل، آب و روان‌کننده‌ها استفاده کنید تا کمک کنید که حرکت آن نرم و راحت باشد. در واقع، استفاده از ژل یک راه‌حل مناسب برای رفع شل شدن واژن است. این ماده می‌تواند سبب صرفه‌جویی در زمان‌تان شود و هیچ آسیبی هم به شما نمی‌رساند.

ورزش

ماهیچه های رحم و لگن شما با فعالیت بدنی قوی تر می شوند. خوشبختانه تمرین های زیادی وجود دارد که قدرت، تنگی و کشش را به واژن شما برمی گرداند.

ورزش Kegel

این ورزش، رایج ترین روش تنگ کردن عضلات واژن است. ورزش Kegel به عضلات دیواره های واژن کمک می کند و با مرتب فشاردادن و نگه داشتن آن به مدت ۵ ثانیه و چند بار در روز، دیواره های واژن را تقویت خواهید کرد.

اسکات ها (Squats)

اسکات یک روش عالی برای تنگ کردن واژن شل است. اسکات ها به کشش و قدرت ماهیچه های واژن کمک می کنند.

یوگا

یوگا یک ورزش سالم است که بدن شما را تقویت می کند. همانطور که انعطاف پذیری بدن خود را بهبود می دهید، با درگیر کردن عضلات لگن خود می توانید به تنگ کردن واژن کمک کنید. خوشبختانه شما به یک متخصص جهت راهنمایی نیاز ندارید، و بسیاری از ویدیوهای یوتیوب برای راهنمایی شما وجود دارد.

کشش لگن

تمرین دیگر برای تنگ کردن واژن در خانه، کشش لگن است. تمرینات کششی لگن برای عضلات کف لگن طراحی شده‌اند و می‌توانند از بروز شل شدگی در ناحیه‌ی لگن جلوگیری کنند. برای انجام این تمرین، شما باید یک صندلی داشته باشید.

روش انجام این تمرین:

 • روی صندلی بنشینید به طوری که پاهای‌تان جدا از هم هستند.
 • دست‌ها را روی زانو قرار دهید به طوری که آرنج بیرون باشد.
 • رو به جلو خم شوید، آرنج را خم کنید و سپس وزن قسمت فوقانی بدن را بر روی ران خود قرار دهید.
 • سپس، بازوها را باز کنید، قفسه‌ی سینه را بالا ببرید و قسمت جلویی لگن را بالا نگه دارید در حالی که قسمت عقبی پایین است.

در واقع، این تمرین در تقویت کردن عضلات حمایت‌کننده از لگن موثر خواهد بود. ادامه‌ی این مقاله را در مورد راه‌های طبیعی سفت کردن واژن در خانه بخوانید و سپس سعی کنید از یک یا چند مورد از آنها برای همیشه استفاده کنید.

توپک بن وا

روش دیگر برای تقویت کردن دیواره‌های واژن در خانه استفاده از توپک بن وا است. استفاده از این توپک بسیار محبوب است زیرا می‌توان آن را در خانه انجام داد. هر توپک دارای وزن است، بنابراین هنگامی که داخل واژن فرو می‌رود، باید از عضلات لگن برای نگه داشتن آنها استفاده کنید. هنگامی که توپ را وارد واژن می‌کنید، پاها و همچنین عضلات داخلی را منقبض می‌کنید تا توپ‌ها را همان جا نگه دارید. و توپ کمی در داخل مهبل (واژن) رو به پایین فشار وارد می‌کند، و آن را تنگ‌تر می‌کند. با گذشت زمان، روی این عضلات کنترل کامل خواهید داشت و متوجه تفاوت ایجاد شده در استحکام و تنگی واژن خواهید شد.

واژینال کونز

این وسیله نیز برای تقویت دیواره‌های واژینال و تنگ کردن واژن به طور طبیعی بسیار ایده‌آل است. واژینال کونز با ابعاد و وزن‌های مختلف تولید می‌شود. برای رسیدن به بهترین نتیجه، باید این تمرین را دو بار در روز و هر بار در حدود ۱۵ دقیقه انجام دهید. این تمرین شامل سر دادن یک مخروط در داخل واژن است به این ترتیب که از سبک‌ترین مخروط که به راحتی می‌توانید آن را در داخل بدن نگه دارید شروع می‌شود و با وارد کردن مخروط سنگین‌تر در زمانی که عضلات لگن محکم هستند، ‌ادامه می‌یابد.

ژل وی‌-تایت (V-Tight)

روش دیگر برای تنگ کردن واژن که باید یاد بگیرید استفاده از ژل V-Tight است، یک کرم طبیعی که می‌تواند به سفت شدن و تقویت عضلات کف لگن کمک کند. یک مطالعه که در مورد چگونگی استفاده از ژل V-Tight صورت گرفت، نشان داد که این ژل حاوی مواد طبیعی ارگانیک است که ثابت شده سفتی واژن را حفظ می‌کند و عضلات آن را تقویت می‌کند. به سادگی، ژل را بر روی نوک انگشتان‌تان قرار دهید و سپس آن را روی دیواره‌ی واژن پخش کنید. چند دقیقه ماساژ بدهید و خیلی زود تنگ شدن واژن را احساس خواهید کرد.

این ژل کاملا بی‌خطر است، اما ممکن است باعث کم‌ترین عوارض جانبی شود. با این حال، از آن‌جایی که مواد تشکیل‌دهنده‌ی ژل‌های سفت‌کننده ممکن است واکنش‌های آلرژیک ایجاد کنند، قبل از استفاده از آن با یک فرد حرفه‌ای مشورت کنید. این ژل مخصوصا در صورتی که در ترکیب با روش‌های دیگر استفاده شود، موثر است.

تنگ کردن واژن با روش های طبیعی و لیرز (راهنمای کامل لیزر)

رابطه جنسی بیشتر

برخلاف آن چه که فکر می کنید، رابطه جنسی سبب شل شدن واژن نمی شود. واژن می تواند در طول رابطه ۲۰۰ برابر بزرگ تر شود و پس از آن به اندازه اولیه خود تقلیل یابد.

پدیده ارگاسم باعث می‌شود عضلات در ناحیه واژن و رحم را منقبض و منبسط شده و این به قوی تر شدن این عضلات کمک می‌کند.

تنگ کردن واژن با لیزر چیست؟ 

 استفاده از لیزر جزء روش های غیرجراحی، برای تنگ کردن و جوانسازی واژن بصورت غیر تهاجمی ست. لذا برای افرادی که ترجیح میدهند از روش های بدون درد و خونریزی برای جذابیت و جوانی ناحیه تناسلی شان استفاده کنند انتخابی مناسب است . درمان با لیزر جوانسازی واژن ، صرفا برای تنگ کردن واژن استفاده نمیشود و رفع گشادی واژن تنها یکی از مزایای بهره مندی از لیزر جوانسازی میباشد که  مشکلات زیادی را برطرف میکند. با بهره‌گیری از لیزر می‌توان بسیاری از مشکلات بانوان را درمان کرد که در ادامه به آنها اشاره میکنیم.

چگونه لیزر باعث تنگ شدن و جوانسازی واژن میشود ؟ 

همانطور که پیش تر گفتیم ، استفاده از لیزر CO2 ، یک روش غیرتهاجمی و بدون درد برای جوانسازی واژن است. و جدیدترین دستاورد پزشکی در زمینه جوانسازی واژن به شمار می رود که فیزیولوژی دیواره واژن را بهبود می‌بخشد باعث سفت تر شدن عضلات واژن میشود. لیزر CO2  علاوه بر تنگ کردن کانال واژن باعث افزایش تولید کلاژن و بهبود گردش خون نیز می‌شود؛ به این ترتیب واژن لغزنده، و خشکی آن برطرف می‌شود.  

 لیزر با اثر گذاشتن روی بافت مخاطی واژن، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و باعث عملکرد بهتر لایه مخاطی می‌شود. در روش جوانسازی با استفاده از لیزر واژن، هیچ نوع برشی ایجاد نمی‌شود، بلکه فیبروبلاست‌های بافت همبند و کلاژن‌سازی از طریق ایجاد گرما تحریک و احیا می‌شوند.

آمادگی قبل از لیزردرمانی 

بیمار قبل از انجام لیزر نیاز به معاینه دارد و در صورت وجود عفونت حتما باید ابتدا درمان رفع عفونت کامل شود، و سپس برای لیزر اقدام نماید .

همچنین قبل از لیزر واژن باید یک آزمایش پاپ اسمیر جدید انجام شود (از انجام آزمایش نباید بیش از 12 ماه گذشته باشد) 

بهترین زمان برای انجام لیزر ، سه الی 5 روز پس از پایان پریود است.

تنگ کردن واژن با لیزر چگونه انجام می‌شود؟   

این روش درمانی شامل استفاده از یک لیزر صاف است که تاثیر آن روی دیواره واژن و بافت های آن میباشد. این لیزر از طریق دهانه واژن وارد می‌شود و نور لیزر روی بافت مخاطی واژن اعمال می‌شود. این درمان ساختارهای مهمی که مسئول حفظ انعطاف پذیری واژن هستند را بازسازی می‌کند.  

شرح کار سفت کردن و جوانسازی عضلات واژن با لیزر بصورت تفصیلی :  

برای شروع کار، یک بررسی واژینال انجام می‌شود تا این ناحیه را بررسی کرده و اطمینان حاصل شود که انجام این کار برای بیمار ضرر ندارد. سپس، سه مرحله ضدعفونی ابزار، کارتریج التراسوند و خود واژن انجام می‌شود.

 • یک کارتریج ۴٫۵ میلیمیتری که روی میله ای قرار گرفته به اندازه 10 سانتی متر درون واژن وارد می‌شود. این کارتریج امواج اولتراسوند را به عمیق ترین لایه واژن می‌فرستد و با چرخش ۳۶۰ درجه ای خود، تمام دیواره واژن را پوشش می‌دهد 
 • این مرحله از درمان حدود سه دقیقه طول می‌کشد. همچنان که امواج به بافت عمیق نفوذ می‌کند، بیمار کمی احساس سوزش خواهد داشت. 
 • سپس دسته دستگاه حدود سه سانت به بیرون کشیده می‌شود و چرخش سه دقیقه ای آن در این ناحیه اعمال می‌شود. 
 • سرانجام دسته سه سانت دیگر به سمت بیرون کشیده شده و سه دقیقه دیگر با چرخش التراسوند درمان ادامه می‎ یابد.
 • این مراحل دوباره با یک کارتریج ۳ میلیمتری تکرار می‌شود که پوست داخل واژن را درمان کند.
 •  سرانجام سرم جوانسازی را وارد واژن کرده تا مواد مغذی حیاتی به آن داده شود و بافت‌های کلاژن جدید تغذیه شوند   
 • خوب است بدانید برای انجام این جراحی غیر تهاجمی، از پروب های اختصاصی استفاده می شود. در نتیجه از نظر بهداشتی بسیار قابل اعتماد و اطمینان است  و کل زمان درمان حدود  20 دقیقه به طول می انجامد.
 •  بهبودی سریع،  فوراً پس از درمان احساس می‌شود و تغییرات مهم و اساسی پس از چهار هفته خود را نشان می‌دهند .

مزیت های تنگ کردن واژن با لیزر 

پس از چند روز بعد از انجام لیزر شما شاهد آغاز تغییرات در بدن خود خواهید بود  

خاصیت کشسانی عضلات واژن و بافت های آن بهبود میابد ، و با افزایش جریان خون در دیواره های واژن ، جوانی و شادابی به بافت های آسیب دیده بازمیگردد  

لیزر با اثر گذاشتن روی بافت مخاطی واژن، تولید کلاژن را تحریک می‌کند و باعث عملکرد بهتر لایه مخاطی می‌شود که منجر به تنگ شدن کانال واژن و بهبود کیفیت بافت ها میگردد که باعث میشود خشکی واژن برطرف و لغزندگی واژن افزایش پیدا کند  .

در لیزر هیچ برشی ایجاد نمی شود و همچنین بدون درد و خون ریزی است لذا صدمه ای به بافت های زیرین و اعصاب وارد نمی کند.

بهبود خاصیت ارتجاعی بافت واژن از دیگر اثرات مثبت درمان رفع گشادی واژن با لیزر است.  

لیزر، بافت‌های سالم را تجدید می‎ کند که مانند یک بافت جوانتر عمل کنند و پس از آن واژن شما قابلیت انعطاف و مرطوب کنندگی بیشتری خواهد داشت.اگر درگذشته بطور مکرر دچار عفونت می‌شدید، این مشکل از بین می‌رود چرا که Ph  واژن شما به حالت طبیعی برمی‌گردد.

مراقبت های بعد از لیزر تنگ کردن واژن

درست است که تنگ کردن واژن با لیزر عملی سرپایی و غیرتهاجمی ست ولی با اینحال بهتر است موارد زیر را بعد از لیز رعایت کنید. ممکن است کمی درد یا سوزش احساس کنید که میتوانید از پاکت های یخ مخصوص استفاده کنید.

یک الی دو هفته طبق دستور پزشک متخصص از رابطه ی جنسی خودداری کنید. انجام کارهای سنگین را کمی به تعویق بیاندازید و استراحت کافی داشته باشید.