تفاوت بین کرونا ویروس، آنفولانزا، سرماخوردگی و آلرژی فصلی ( بیشتر بهار و تابستان), مجله اینترنتی چارگوشه

تفاوت بین کرونا ویروس، آنفولانزا، سرماخوردگی و آلرژی فصلی ( بیشتر بهار و تابستان)

تفاوت بین کرونا ویروس، آنفولانزا، سرماخوردگی و آلرژی فصلی ( بیشتر بهار و تابستان)

همیشه برای من سوال بود که فرق بین این چند بیماری چیه؟ خیلی تو گوگل جستجو کردم اما هرچه بیشتر میخواندم بیشتر احساس سر در گمی می‌کردم. تا اینکه به عکسی در زیر هست رسیدم و باعث شد که در یک نگاه تفاوت آنها را با هم بفهمم. تصویر اول از وبسایت healthline.com هست و دومین تصویر هم از دپارتمان بهداشت و محیط زیست کانزاس است. هر دو مورد از منابع معتبر در زمینه بهداشت و سلامت هستند.

البته در یک نگاه هم می شود فهمید که آیا این بیماری ها همی پوشانی دارند یا خیر. اما نکته مهم اینجاست  که علائم کرونا ویروس خودش را سریع نشان نمی دهد و برای ظاهر شدن علائم در بدن قربانی زمان می برد که این باعث میشه ویروس در بدن پیشرفت داشته باشد.

لطفا اگر احساس می کنید که علادم نزدیک به کرونا را دارید سریعا خود را از اطرافیانتان دور کنید و به نوعی خود قرنطینه انجام بدید و در اولین فرصت با اورژانس تماس گرفته و شرایط را بازگو کنید تا آمبولانس با تجهیزات کامل به محل شما اعزام بشه. همیشه گفته شده است که پیشگیری بهتر از درمان است پس بیایید در خانه بمانیم و از خارج شدن از خانه بدون دلیل اجتناب کنیم.

تفاوت بین کرونا ویروس، آنفولانزا، سرماخوردگی و آلرژی فصلی ( بیشتر بهار و تابستان), مجله اینترنتی چارگوشه

*healthline.com

با توجه به تصویر میتوان گفت که در واقع علائم سرماخوردگی بسیار نزدیک تر از آنفولانزای فصلی به کرونا ویروس است.

اما با وجود برخی همپوشانی ها، علائم معمولی COVID-19 بیشتر به آنفولانزا (تب، سرفه، گلودرد، آبریزش یا پرکردن بینی، درد عضلات یا بدن، سردرد، خستگی) شباهت دارد تا سرماخوردگی (سرماخوردگی یا آبریزش بینی). گلودرد، سرفه، احتقان، درد جزئی بدن، سردرد خفیف، عطسه، تب درجه پایین، ضعف).

دکتر جیک دویچ ، بنیان گذار و مدیر کلینیک مراکز مراقبتهای ویژه فوری و انفوزیون تخصصی در نیویورک گفت: “از نظر تفاوت بین آنفولانزا و COVID-19، تشخیص آن تقریباً غیرممکن است.” به همین دلیل به افراد توصیه می شود واکسیناسیون آنفولانزا داشته باشند تا حداقل با توجه به هر چیز دیگری خطر ابتلا به آنفولانزا را به حداقل برساند.

تب، دردهای بدن، سرفه، عطسه می توانند در هر دو بیماری به اندازه یکسان باشند، بنابراین این بدان معنی است که اگر نگرانی از آنفولانزا وجود داشته باشد، نگرانی برای COVID-19 نیز وجود دارد. ”

وی گفت: “به طور کلی استامینوفن برای تب توصیه می شود.” قطره های سرفه و شربت های سرفه همچنین می توانند باعث ترشح ترشحات مخاط شوند. اگر احتقان بینی همراه باشد، آنتی هیستامین ها ممکن است مفید باشند. ”

 

تفاوت بین کرونا ویروس، آنفولانزا، سرماخوردگی و آلرژی فصلی ( بیشتر بهار و تابستان), مجله اینترنتی چارگوشه

 

* دپارتمان بهداشت و محیط زیست کانزاس

همانطور که میبینید آلرژی فصلی تب، درد بدن، ضعف شدید،خلط و اسهال ندارد و در بعضی موارد مانند سرفه و سردرد بسیار کم علائم از خودش نشان میدهد این درحالی است که کرونا این علائم را از خودش به وفور نشان میدهد.

به امید روزی که این ویروس هم از بین برود و باز بتوانیم دوباره درو همی های گرم و دوستانه با خانواده و دوستان خود داشته باشیم و از کنار هم بودن لذت ببریم. در خانه میمانیم

مطلب پیشنهادی

۷ راه مبارزه با خستگی قبل از عادت ماهانه (قاعدگی), مجله اینترنتی چارگوشه

۷ راه مبارزه با خستگی قبل از عادت ماهانه (قاعدگی)

۷ راه مبارزه با خستگی قبل از عادت ماهانه (قاعدگی) گاهی ممکن است اندکی قبل …