تغذیه طبیعی ، خام گیاه خواری

با روش تغذیه طبیعی می توان به نشاط،نشاط،شادابی و انرزی فوق العاده ای دست یافت و ضمن پیشگیری ا زهر گونه بیماری حتی بیماری های صعب العلاج را نیز درمان کرد.کارکرد طبیعی بدن،افزایش طول عمر استحکام استخوان ها و تاثیر قوی بر روحیات، اخلاقیات و حالات معنوی انسان از جمله مزایای این سبک تغذیه است . تحرک طبیعی و تفکر طبیعی تکمیل کننده سبک تغذیه طبیعی و از جمله ضروریات یک زندگی سالم است . سبک تغذیه طبیعی راحت ترین ، ارزان ترین و بی خطر ترین راهکار برای کاهش وزن و تناسب اندام به شمار می رود. (توجه برای استفاده از این سبک غذایی نیاز به مراجعه به پزشک و مراکز درمانی دارید.)

تغذیه طبیعی ، خام گیاه خواری

 

چند نکته مهم که باید آنها را در نظر بگیرید و انجام دهید :

خواب زود هنگام و سحر خیز بودن ، اقدام به تمرینات ورزشی(استقامتی و قدرتی) ، تنفس عمیق روزی ۳بار هر بار ۱۰ مرتبه ، نصب فیلتر های مخصوص،به منظور خذف کلر از آب منزل ، فراگیری و اقدام ریلکسیشن و مدیتیشن

تغذیه طبیعی ، خام گیاه خواری

نحوه تغذیه طبیعی (خام گیاهخواری)

پرهیز از خوردن هر گونه گوشت حیوانات و فرآورده های آن همچون شیر ، لبنیات ، تخم مرغ و انواع ساندویچ
پرهیز از خوردن هر گونه شیرینی جات ، ترش جات ، ادویه های بسیار تند ، انواع کنسرو ها و آبمیوه های صنعتی و همه خوراکی های مصنوعی
پرهیز از هر نوع غذای پخته ( اعم از حیوانی و گیاهی )
صبح ها بعد از بیدار شدن تا ساعت ۱۲ ظهر : ۴ وعده میوه یا آب میوه تازه طبیعی و متنوع . در صورت نیاز می توانید طی این مدت میوه جات بیشتری هم مصرف کنید . با خوردن میوه های فراوان و سایر سبزیجات معمولا احساس نیاز به آب پیدا نمی شود . در صورت احساس نیاز به آإ نیم ساعت قبل و نیم ساعت بعد از مصرف هر بار میوه می توانید آب بنوشید.
ساعت ۱۲تا۱۳:۳۰به جز آب هیچ چیز میل نکنید.
ناهار بین ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۴:۳۰: انواع سالاد شامل خیار، گوجه ، فلفل دلمه و کاهو ( به عنوان چهار ماده اصلی سالاد ) می توانید از سایر سبزیجات رنگارنگ استفاده کنید. به جای انواع سس از آب لیمو یا روغن زیتون استفاده شود به عنوان چاشنی از نمک و فلفل سیاه یا پودر سبزیجات معطر یا انواع جوانه های غلات ،‌حبوبات ، دانه ها و بذرها نیز می توانید به عنوان مکمل استفاده نمایید .
جوانه ها غذاهای بسیار بسیار مفید و کاملا سالم و طبیعی و سرشار از پروتئین ، املاح و ویتامین ها ، چربی ها و آنتی اکسیدان ها هستند و با توجه به فرآیند تهیه جوانه ها یعنی بدون استفاده از کود و آفت کش از جمله سالم ترین و غنی ترین محصولات گیاهی محسوب می شود.
ترکیبی از پودر دانه ها و بذر ها برای افرادی که در شروع خام گیاه خواری احساس گرسنگی دارند می تواند بسیار مفید باشد ، انواع بذر های : مرزه ، ریحان ، شنبلیله ، خرفه ، گشنیز‌، رازیانه ، زیره سیاه ، تخم کدو ، تخم آفتابگردان ، دانه کتان ، دانه بزرک . بذر های تمیز و خشک شده فوق را به میزان ۵۰ گرم ،‌آسیاب نموده و برای خوش بو شدن آن آویش و گل محمدی به اندازه یک قاشق غذا خوری آسیاب شده به بذر ها اضافه نمایید و در شیشه در بسته در یخچال نگه داری کنید و روزانه یک قاشق شربت خوری ا زآن مخلوط را در نصف استکان آب و یک قاشق شربت خوری آب لیمو حل و پس از صرف سالاد میل نمایید . اگر تیه بذر های فوق مقدور نبود مخلوطی از پودر دانه کتان ، دانه بزرک، تخم کدو و تخم آفتابگردان به دلیل غنی بودن از انواع چربی های امگا۳ و امگا ۶ را حتما استفاده کنید .
بعد از ظهر ها بین ساعت ۱:۳۰ تا ۲:۳۰ ( بعد از صرف سالاد) به مدت دوساعت به جز آب هیچ چیزی مصرف نشود . پس از آن یک میوه آبدار مصرف شود . نیم ساعت بعد از پنج تا ده عدد رطب تازه ، یک ساعت بعداز یک عدد موز ، یک ساعت بعد سه تا پنج عدد انجیر تازه یا خیسانده بعد خشکبار ( پنج عدد مغز پسته ، بادام و یک یا دو عدد مغز گردو ) بعد از مصرف خشکبار به مدت یک ونیم ساعت به جز آب هیچ چیز مصرف نشود . اگر سالاد ظهر ساعت ۲ مصرف شده باشد ، ساعت ۴ یک نوع میوه آب دار ،۴و نیم رطب ، ۵ونیم موز ،۶ ونیم انجیر ، ۷ونیم خشکبار ،‌۷ونیم تا ۹ شب فقط آب . ( به جای هر کدام از این اقلام می توان از سایر میوه جات مصرف کرد )
۹ شب سالاد مثل ظهر . پس از خوردن سالاد در ساعت ۹ شب دیگر نیازی به مصرف هیچ گونه مواد غذایی نیست اما در صورت احساس نیاز از ساعت ۱۰ تا۱۲ شب نیز می توانید ه ریک ساعت یک رطب یا میوه مصرف کنید .

تغذیه طبیعی ، خام گیاه خواری

 

روش تدریجی تغییر سبک تغذیه

مدت اجرای برنامه شش مـاهه

در یک مـاه اول از صبح تا ساعت ۷:۳۰شب دقیقا طبق برنامه شماره ۱ عمل شود.
در یک مـاه اول برای وعده شام تمام غذاهایی که قبلا مصرف می شده است ا زقبیل نان ، پنیر ، تخم مرغ ، گوشت و برنج و غیره مصرف شود.
در یک مـاه دوم صبح ها تاساعت ۷:۳۰شب دقیقا طبق برنامه شماره یک عمل شود .
در یک مـاه دوم از وعده شام انواع مواد گوشتی و فراورده های حیوانی کلا حذف و صرفا غذاهای پخته گیاهی استفاده شود .
در مـاه سوم کلیه غذاهای پخته گیاهی نیز از لیست غذاهای مصرفی شام ، حذف و دقیقا طبق برنامه شماره یک عمل شود .
در مـاه های چهارم تا ششم نیز تغذیه طبیعی طبق برنامه شماره یک انجام دهید و پس از پایان مـاه ششم وضعیت عمومی خود را با آزمایش و مراجعه به پزشک ارزیابی نمایید و در صورت رضایت به این سبک ادامه دهید.

نوشته انجمن تغذیه طبیعی خام گیاهخوارن

مطلب پیشنهادی

راهکار هایی برای رفع کوفتگی عضلات پس از ورزش

۱۲روش برای رفع کوفتگی و ریلکس ساختن عضلات پس از انجام تمرینات ورزشی در عضـلات …