تایلند موزه ی اراوان

موزه اراوان از عجایب شهر بانکوک در تایلند است که هر تماشاگری را متعجب و شگفت زده خواهد کرد. مجسمه سه سر بزرگ فیل ، ایستاده بر پایه های عظیم الجثه هم اندازه ، اولین و آخرین چیزی است که شما هنگام بازدید از موزه اِراوان در ساموت پِراکان (Samut Prakan) می بینید. این یک جانور قوی و پر زرق و برق است : با ۲۵۰ تن وزن، ۲۹ متر ارتفاع و ۳۹ متر طول  که در قالب مس سبز رنگ خالص قرار گرفته است.

از تصور آن تا زمان اتمام ، تقریبا ساخت آن ۱۰ سال طول کشید. با غرور ، منشی جنگ طلبانه و تنه ای به اندازه درختان انجیر هندی باستانی، این یک تصویر حماسی از آیراواتا ( شناخته شده به عنوان اِراوان) اساطیر هندو می باشد که شما هرگز آن را از یاد نخواهید کرد.
تایلند موزه ی اراوان

بنای موزه اراوان از سه طبقه تشکیل شده که در همه طبقات اشیای باارزشی نگهداری می شود. سرمایه گذار و صاحب موزه اراوان ساخت این موزه را از روی ایده یکی از دوستان خود که در حال ساخت بنایی به شکل سیب به عنوان تمثالی نمادین از مذهب غربی بود، آغاز نمود. او با استفاده از این ایده اقدام با ساخت بنایی به شکل فیل که نماد مذهب شرقی است، کرد.

مواد بدن این فیل از برنز است و ساختمان موزه اراوان شامل سه طبقه است که هر یک از این طبقات نشانگر نمادین از یک جهان و یک زندگی است می باشد. طبقه فوقانی ، نماد زمین است. طبقه زیرین نماد زندگی زیر آب و طبقه دوم نماد آسمان دوم می باشد.

تایلند موزه ی اراوان

موزه اراوان یکی از عجایب بانکوک است و قدم زدن درون موزه ای که در شکم یک فیل قرار گرفته ، تجربه بسیار شگفت انگیز خواهد. طرحی این فیل طوری است که هر یک از سه سر این فیل رو به سمت یکی از جهت های جغرافیایی قرار دارد که این خود باعث می شود گردشگران که در اطراف موزه حرکت می کنند، ناخوداگاه این فیل عظیم الجثه ببینند و بخواهند که از موزه اِراوان بازدید کنند .
تایلند موزه ی اراوان

مطلب پیشنهادی

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble)

هتل حبابی یا ۵ میلیون ستاره ایسلند (۵Million Star Hotel by Bubble) امروز تصمیم گرفتیم …