بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش

بیوگرافی امــیرحسیـن آرمــان و داســتان عاشق شدنش

امــیر حسیـن آرمــان بـازیـگـر ۳۷ ساله سینما و تلویزیون ایران اســت و در سال ۱۳۶۱ به دنیا آمده اســت. بازی اخیر او در سریال مانکن بسیار زیبا و دلنشین اســت. در ادامه بیشتر درباره این بـازیـگـر جوان خواهی خوانــد.

امیرحسین آرمان» بازیگر جوان سینمای ایران، بازیگری که چنــد سالی اســت بر پرده‌های سینما ظاهر شده اســت، بازیگری که دورنمای خوبی از فعالیت‌های هنری وی به چشم می‌خورد، می‌گوید از آن دست بازیگران نیست که سینما او را انتخاب کرده باشد یا او سینما را بلکه معتقد اســت هردو با هم منتخب یکدیگرشدنــد و می‌گوید که با تخصص در کار دکوراسیون، مسلط بودن به زبان انگلیسی و آموختن علم روانشناسی، بازیگری را پیشه حرفه‌ای خود کرده اســت و امید دارد دراین وادی خوش بدرخشد. امــیرحسیـن آرمــان را با چهره‌ای آرام بر پرده سینما‌ها می‌شناسیم.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

پروفایل ایسنتاگرام امــیرحسیـن آرمــان @ amirarman

شروع بـازیـگـری امــیرحسیـن آرمــان

سال ۱۳۸۱ با شرکت در کلاس‌ های مرحوم مصطفی اسکویی فن بازیگری را آموخت و سال ۸۳ بود که بطور حرفه‌ ی وارد عرصه سینما شد.

محمدرضا شریفی‌ نیا وی را برای فیلم ازدواج به سبک ایرانی سال ۸۳ به حسن فتحی معرفی کرد و او اولین تجربه خود را در این فیلم کسب کرد.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

تحصیلات امــیرحسیـن آرمــان

امیرحسین آرمان در دبیرستان تجربی خوانــد اما از همان موقع به هنر گرایش پیدا کرد و تصمیم بر تغییر رشته به هنر گرفت اما موفق به قبولی در آزمون آن نشد.

پس ازکنکور در رشته‌ی زبان قبول شد اما نرفت و به خدمت سربازی رفت. بعد از سربازی یک ترم روانشناسی خوانــد که آن را هم ادامه نــداد و تحصیلات دانشگاهی خود را در رشته طراحی دکوراسیون داخلی دنبال کرد.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

شهرت

با نقش کیوان سریال کیمیا در سال ۱۳۹۴ در نقش شهریار کامفر به یکبار به شهرت رسید، او سپس در نقش یک فرد ایدزی در سریال پریا در سال ۹۵ توانست خود را اثبات کنــد.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

امــیرحسیـن آرمــان از شروع فعالیت هنری تا به شهرت رسیدن

از سال ۷۹-۷۸ فعالیت هنری خود را همان زمان با تحصیلش با تمرین‌های تئاتر در کرج آغاز کرد و در سال۱۳۸۱ با شرکت در کلاس‌های مرحوم مصطفی اسکویی فن بـازیـگـری را آموخت.

سال ۸۳ به‌طور حرفه‌ای وارد عرصه سینما شد. «ازدواج به سبک ایرانی » کاری از حسن فتحی نخستین فیلمی بود که در آن نقش‌آفرینی کرد.

سال ۸۵ «هدف اصلی »، سال ۸۶ «صدسال به این سالها»، سال ۸۷ «امشب شب مهتابه»، سال ۱۳۸۸ «بیداری رؤیاها» و «برف روی شیروانی داغ»، سال ۱۳۸۹ «یه حبه قنــد» و «من مادر هستم»، سال ۹۰ نیز در فیلم « دوباره باهم » نقش‌آفرینی کرده اســت.

امــیرحسیـن آرمــان در سال ۹۴ ابتدا با حضور در سریال «کیمیا» در نقش “شهریار” توانست به خوبی شناخته شود و بعد از آن نیز با حضور در سریال «پریا» در نقش “کیوان” توانست این موفقیت را تکرار کنــد.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

خواننــدگی و مدلینگ

وی علاوه بر هنر بـازیـگـری در عرصه خواننــدگی و مدلینگ لباس هم فعالیت دارد، او اولین آهنگ خود را در عید نوروز ۱۳۹۴ بنام آتش و دومین اثرش رو در فروردین ۱۳۹۵ با همکاری امــیر مسعود با نام هر شب منتشر کرد.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

امــیرحسیـن آرمــان بـازیـگـر نقش باربد در مجموعه “ممنوعه”

امــیر حسیـن آرمــان در سریال “ممنوعه” که پخش آن در نمایش خانگی صورت گرفت و با اســتقبال زیادی روبه رو شد به ایفای نقش پرداخته اســت.

او در این فیلم با نقش باربد درخشیده و با بـازیـگـرانی همچون  میلاد کی مرا، الهه حصاری، شیدا یوسفی، فاطمه گودرزی  ، امــیر جعفری و  آناهیتا درگاهی  همبازی شده اســت.

بیوگرافی امیرحسین آرمان و داستان عاشق شدنش, مجله اینترنتی چارگوشه

ژانر مورد علاقه

علاقه شخصی من در حوزه بـازیـگـری حضور در کارهای جدی و اجتماعی اســت اما در کنارش به کارهای اکشن هم خیلی علاقه دارم منظورم از اکشن، اکشن اســتانــدارد جهانی اســت

پیشنهاد شبکه GEM

از شبکه جم پیشنهاد کار دارم به من گفته شده در همان زمانی که سریال پریا پخش می شود، به ترکیه مهاجرت کنم و با آنها هر مبلغی که می خواهم قرارداد ببنــدم که من نپذیرفتم