تصویر شاخص ریه سالم

بهترین خوراکی های گیاهی برای پاکسازی ریه

 

بهترین خـوراکی ها گیـاهی برای پاکسازی ریه

سلامتی ریه ها برای حفظ سلامت بدن اهمیت زیادی دارد، اگر بدن شما دچار کمبود اکسیژن شود به زودی دچار بیماری های شدید تنفسی مانند پنومونی و آسم می شوید

حتی اگر سیگار نمی‌کشید (یا با یک سیگاری زندگی می‌کنید)، در معدن کار می‌کنید، یا از شوینده‌های شیمیایی در منزل‌تان اسـتفاده می‌کنید، در معرض عناصر بسیار سمی و ذرات گرد و غبار موجود در هوا هستید که راهی به جز تنفس مدام آن‌ها ندارید.
برای تقویت طبیعی ریه‌ها، و جهت پاکسازی به بعضی از گیـاهان خاص رجوع می‌کنیم و این ارگان‌های ارزشمند را سم‌زدایی می‌کنیم. بعضی از گیـاهان خانگی وجود دارند که محیط درون منزل‌مان را تمیز می‌کنند. سایر آن‌ها را برای بهره‌مندی از قدرت درمانگری فوق‌العاده‌شان می توانیم مصرف کنیم

 

سبزیجات چلیپایی

سبزیجات چلیپایی عضوی از خانواده‌ی کلم هستند و از بهترین خـوراکی ها برای پاک کردن ریه به شمار می روند. آنها به طور کلی سرشار از آنتی‌اکسیدان‌ها هستند که به طور طبیعی به بدن شما کمک می‌کنند سموم را پاک کنند. برخی از محبوب‌ترین گزینه‌ها برای کسانی که به دنبال سلامت ریه هستند عبارتند از کلم بروکلی، گل کلم، کلم پیچ

 

مواد غذایی دارای ویتامین ث

خـوراکی‌هایی که مقادیر بالایی از ویتامین ث دارند، به ریه‌ها کمک می‌کنند که به طور موثر اکسیژن را در سراسر بدن انتقال بدهند. غذاهایی که منبع خوبی از ویتامین ث هستند و گزینه‌های معروفی برای سلامت ریه هستند، عبارتند از: کیوی، فلفل دلمه‌ای قرمز و سبز، مرکباتی مثل پرتقال، لیمو، و گریپ فروت، سبزیجات و آب گوجه‌فرنگی، توت فرنگی، کلم بروکلی، آناناس، انبه و گرمک.

 

چای گل ماهور

برگ‌ها و گل‌های ماهور توسط گیـاه شناسان برای پاکسازی ریه و درمان انواع بیماری‌های تنفسی از جمله آسم، سرفه، برونشیت، و بیماری ریوی اسـتفاده می‌شود. مواد شیمیایی گیـاهی موجود در آن نایژه‌ها را سم‌زدایی می‌کند و تسکین می‌دهد و خلط آور طبیعی کارامدی به حساب می‌آید.

بهترین خوراکی های گیاهی برای پاکسازی ریه

 

چای اکالیپتوس

روغن اکالیپتوس حاوی آنتی بیوتیکی طبیعی به نام سینئول اسـت. این ترکیب خواص ضد ویروسی و ضد قارچی نیز دارد.اکالیپتوس ریه‌ها و نایژه‌ها را آرام می‌سازد و منبسط می‌کند، که گرفتگی و ناراحتی را برطرف می‌کند – در نتیجه درمان طبیعی عالی برای عفونت سینه اسـت.

 

چای ارگانو (پونه‌‌ی کوهی)

کارواکول موجود در ارگانو عامل توانایی ضد احتقان و هیستامین‌کاهی آن اسـت، که سلامت ریه را بهبود می‌بخشد. ارگانو که گیـاهی ضد ویروسی، ضد باکتریایی، و ضد قارچی اسـت، آنتی اکسیدان‌هایی نیز دارد که اسـترس اکسیداتیو را در کل بدن کاهش می‌دهد.

بهترین خوراکی های گیاهی برای پاکسازی ریه

 

جوشانده‌ی شفابخش زالزالک

این گیـاه به عنوان درمانی برای سلامتی قلب کاملا جا افتاده اسـت. میوه‌های زالزالک حاوی آنتی اکسیدان‌هایی اسـت که خاصیت ضد التهابی و ضد میکروبی دارند و جریان خون را بهبود می‌بخشند. این ویژگی‌های برای پیشگیری از جمع شدن مایعات در ریه‌های‌تان و پاکسازی آن‌ها ضروری هستند.

 

سیب

مقادیر بالای فلاونوئید ها، ویتامین C و ویتامین E موجود در سیب به سلامت ریه کمک کرده و باعث بهبود عملکرد آن می شود.تحقیقات در بیمارستان سنت جورج لندن نشان داده افرادی که هر روز سیب را در رژیم غذایی خود اسـتفاده می کنند، عملکرد ریه های آن ها بهبود پیدا کرده و خطر ابتلا به آسم را کاهش می دهند.

 

پرتقال

پرتقال مقادیر بالایی ویتامین C و ویتامین B6 دارد که انتقال اکسیژن در ریه ها را بهبود بخشیده و به سلامت ریه کمک می کند.

 

چای زنجبیل-زردچوبه

 

بهترین خوراکی های گیاهی برای پاکسازی ریه

زردچوبه خواص ضد التهابی دارد. زنجبیل پسرعموی آن اسـت و به همان اندازه در مبارزه با التهاب و تقویت سیستم ایمنی بدن با اسـتفاده از آنتی اکسیدان‌ها موثر اسـت. از این رو، این دو ریشه برای هر نوع سم زدایی یا پاکسازی بدن مفید هستند.

این چای زردچوبه زنجبیل برای سیگاری‌ها ایده‌آل اسـت و آن‌ها را از توده‌های عفونی و سمی جمع شده در ریه‌ها خلاص می‌کند و آن را می‌شوید و از بدن خارج می‌کند.

 

چای شنبلیله و قاصدک

شنبلیله به لطف داشتن ترکیبات ضد التهابی گلو درد را تسکین می‌دهد. همچنین مخاط را تجزیه می‌کند. از طرف دیگر، قاصدک، متخصص سم زدایی ریه‌ها، کبد، و کلیه‌ها اسـت.

مطلب پیشنهادی

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی

طرز تهیه منتو، غذای خوشمزه افغانستانی منتو منتو از غذاهای سنتی افغانستان به حساب می …