بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

ابزارهای مختلفی برای کاهش حجم عکس ها وجود داردو ما می خواهیم در این مقاله به معرفی بهترین ابزارهای کاربردی، حرفه ای و آسان کاهش حجم عکس بپردازیم. امروز بسیاری از کسانی که سایتی را راه اندازی می کنند نیاز ضروری و مبرم به این نرم افزارها دارند زیرا در غیر اینصورت سرعت سایت آنها به شدت به دلیل بارگذاری عکس های با حجم بالا کند می شود و با دردسر کمبود فضای هاست خود مواجه می شوند. حتی بسیاری از کسانی که در فضای مجازی کار می کنند هم از این نرم افزارها برای کاهش حجم استفاده خود استفاده می کنند. با ما همراه باشید. مجله اینترنتی چارگوشه

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

اصلا چرا حجم عکس ها را کاهش دهیم؟

همانطور که در بالا اشاره کردیم کسانی که در کار سایت هستند خوب می دونند که حجم عکس ها خیلی در سرعت سایت تاثیر میذاره. از طرفی کار با فتوشاپ برای کاهش حجم عکس آسان نیست، برای همین ابزارهای انلاین و نرم افزارهای کاهش حجم تصاویر به وجود آمد تا خیلی راحت و سریع بتوانیم حجم عکساها رو کاهش بدیم. در ادامه میخواهیم چند ابزار کاهش حجم برای تصاویر رو معرفی کنیم.

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

Tiny PNG

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس:

۱-Tiny PNG

این ابزار  آنلاین کاملا رایگان و یکی از قدیمی ترین ابزارهای کاهش حجم تصاویر هستش و از فرمت های PNG و JPEG پشتیبانی می کند. حجم عکس های PNG را ۳۰% و عکس های JPEG را تا ۷۵% کاهش می دهد. با این ابزار آنلاین می تونید حجم ۱۰ عکس را در روز کم کنید همچنین Tiny PNG این توانایی رو در اختیارتون قرار می دهد که حجم چند عکس را بصورت همزمان کم کنید. آدرس سایت رو در پایین قرار داده ایم.

www.tinypng.com

 

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

Optimizilla

۲-Optimizilla

این ابزار آنلاین هم یکی از ساده ترین ابزارها برای کاهش حجم هست و از فرمت های PNG و JPEG پشتیبانی می کند. همچنین توانیی کاهش حجم فایل های پی دی اف را هم دارد. مثل ابزار قبلی می تونید عکس ها رو بصورت گروهی تحویل دهید تا به صورت گروهی حجم آنها رو کم کند و قبل و بعد از کاهش حجم کیفیت تصاویر رو هم ببینید. آدرس سایت رو در پایین قرار داده ایم.

www.imagecompressor.com

 

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

JPEG.io

۳- JPEG.io

این ابزار تنها ابزاری هستس که می تونید از گوگل داریو و دراپ باکس داخلش آپلود انجام دهید. به کمک این ابزار می توانید عکساتونو از از فرمتی حتی SVG و PSD به JPEG تبدیل کنید. این ابزار سایز تصاویر رو داخل فرمت خودشون کم می کند. سایز عکس های PNG را ۳۰% و عکس های JPEG را ۷۰% کاهش می دهد. البته توجه داشته باشید این ابزار رو باید با فیلتر شکن استفاده کنید.

www.jpeg.io

 

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

compressor.io

۴-compressor.io

این ابزار هم یکی از ابزارهای قدرتمند در زمینه هستش که از فرمت های PNG, JPEG, SVG, GIF پشتیبانی می کند. حجم تصاویر را تا ۶۴% کاهش می دهد و روی کیفیت تصاویر هیچ تاثیری ندارد.

www.compressor.io

 

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

jpeg-optimizer

۵-jpeg-optimizer

همانطور که از اسمش معلوم است فقط عکسهایی با فرمت JPEG را تغییر می دهد. شما می تونید حجم عکس مورد نظرتونو وارد کنید تا بر اساس همون حجم را کاهش دهد. واسه عکاس ها و کسانی که عکس با حجم مشخص می خواهند خوبه همچنین عکس های با کیفیتی هم بهتون میده. این ابزار آنلاین برنامه اش هم وجود داره و می تونید دانلود کنید.

www.jpeg-optimizer.com

 

اگر طراح سایت هستید و کار شما با ابزار زیاد است در ادامه برنامه هایی را برای  اینکار معرفی میکنیم تا درگیر فضای اینترنت هم نباشید.

برنامه Riot برای کاهش حجم تصاویر

این برنامه فرمت های JPEG, PNG, GIF  را پشتبانی می کند و شما می توانید از ابزارهای مختلف این برنامه استفاده کنید. حجم و سایز تصاویر را بصورت دستی تقسیم کنید و اینکه تابع اصلی برنامه RIOT فشرده سازی تصویر است. به محض اینکه تصویر به پنجره اصلی اضافه می شود  تبدیل می شود. هنگام فشرده سازی تصاویر، وزن آنها به طور قابل توجهی کاهش می یابد. نتیجه این فرایند می تواند به طور مستقیم در نرم افزار دیده می شود همچنین می تواند به صورت دستی به اندازه مورد نیاز شما تبدیل کنید، اما خطرات کاهش کیفیت بصورت دستی به طور قابل توجهی افزایش می یابد.

علاوه بر فشرده سازی تصویر، این برنامه همچنین می تواند ابعاد فیزیکی آن را تغییر دهد. همچنین بصورت دسته ای هم می توانید پردازش انجام دهید.

مزایای RIOT

  1. این نرم افزار کاملا رایگان است
  2. آسان برای استفاده
  3. امکان پردازش دسته ای فایل وجود دارد.

معایب RIOT

  1. فقط بر روی پلت فرم ویندوز کار می کند

لینک دانلود برنامه: دانلود Riot

بهترین ابزارهای آنلاین کاهش حجم عکس

محیط برنامه riot

نتیجه گیری:

در اینجا ابزارهای رایگان پراستفاده و کاربردی برای کاهش حجم تصاویر را معرفی کردیم. امیدواریم که از این مطالب لذت برده باشید و از این پس بتونید راحت تر تصاویر خودتونو فشرده سازی کنید.

از همراهی شما سپاسگذاریم. مجله اینترنتی چارگوشه

 

مطالب مفید پیشنهادی:

فتوپی (Photopea) جایگزین آنلاین فتوشاپ- وایریش آنلاین و آسان تصاویر

کنترل کامیپوتر از راه دور با نرم افزار TeamViewer و AnyDesk

مطلب پیشنهادی

تماس تصویری گروهی (ویدئو کنفرانس) تا ۵۰ نفر در اسکایپ

تماس تصویری گروهی (ویدئو کنفرانس) تا ۵۰ نفر در اسکایپ اگر می خواهید که جلسه …