بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

جدایی و شکست در یک رابطه قطعا بسیار سخت است اما باید تلاش کنید تا تمرکز خود را به دست آورید تا از اهداف، علایق و زندگی خود دور نشوید. با قطع کردن تمام تماس ها با فرد سابق و گفتگو با افراد در هفته اول پس از یک شکست شروع کنید. سپس روشهای مثبت و کارآمدی برای منحرف کردن ذهن خود پیدا کنید، مانند تعیین اهداف جدید، سرگرمی جدید و یا مراقبت از چیزهایی که قبلا کنارشان گذاشته بودید. همچنین، حتما مراقبت های لازم را از ذهن و بدن خود انجام دهید تا بتوانید در زندگی روزمره خود رشد و شکوفایی را ادامه دهید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان): روش اول

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۱- تمام ارتباطات با فرد سابق خود را قطع کنید تا بتوانید روی چیزهای دیگری تمرکز کنید.

مخاطب سابق خود را در رسانه های اجتماعی آنفالو یا آنفرند کنید، بنابراین نمی بینید چه چیزی ارسال می کنند. همچنین، از طریق پیامک، ایمیل یا تلفن با آنها تماس نگیرید. این به شما کمک می کند تا از فکر کردن به او بپرهیزید. فکر کردن به مخاطب سابق می تواند به یک عادت ناسالم تبدیل شود.

 • اگر بنا به دلایلی مجبور هستید که با مخاطب خاص خود در ارتباط باشید یا به دلیل داشتن فرزند ناچارید که با مخاطب سابق خود ارتباط برقرار کنید، تمام ارتباطات را مختصر و رسمی نگه دارید. فقط به نکات کلی بپردازید و وارد جزئیات نشوید.
  به عنوان مثال، می توانید چیزی شبیه به این را بگویید: “آیا می توانید بچه ها را راس ساعت ۸ صبح آماده بیرون رفتن کنید؟”

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۲- تمام چیزهایی که باعث یادآوری او در زندگی شما می شود را حذف کنید.

تمام وسایل مخاطب سابق خود را در یک جعبه قرار دهید و از یک دوست بخواهید که این وسایل را به آنها برگرداند. همچنین می توانید وسایلی را که مخاطب سابق را به شما یادآوری می کند در جعبه ای قرار دهید و آنها را در جایی دور از چشم قرار دهید. اگر این کار برای شما دشوار است، از یک دوست بخواهید که به شما کمک کند.

 • به عنوان مثال ، اگر عکسهایی از مخاطب سابق خود دارید، هدایایی که آنها برای شما خریداری کرده اند یا حتی وسایلی که احساساتی را برای شما یادآوری یادآوری می کنند، این موارد را درون جعبه قرار دهید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۳- به خودتان اجازه دهید تا برای از دست دادن رابطه احساس ناراحتی و اندوه کنید.

اگر به تازگی با مخاطب سابق خود قطع ارتباط کرده اید، ناراحت بودن از این امر طبیعی و قابل قبول است. به خودتان اجازه دهید گریه کنید، در بستر دراز بکشید، فیلم های غم انگیز تماشا کنید، یا هر کاری که دیگر به شما کمک کند عزاداری و ماتم پیشه کنید. سعی نکنید احساسات خود را نادیده بگیرید. مهم است که آنها را برای ادامه حرکت احساس کنید و سرکوبشان نکنید.

 • نکته: سعی کنید این دوره غم و اندوه را به ۲-۴ روز محدود کنید و بیشتر از این مدت طول نکشد، سپس خود را آماده کنید و بیرون بروید تا کاری انجام دهید که حواس شما را منحرف کند.
 • نکته: این را بخاطر بسپار که ممکن است درست بعد از شکست، احساس قبل خود را نداشته باشید و این طبیعی است. خودتان را کمی تغییر دهید و سعی کنید کارهای کمی برای هفته اول انجام دهید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۴- درباره رابطه شکست خورده تأمل کنید تا بتوانید در روابط آینده پیشرفت هایی داشته باشید.

یکی دیگر از راههای خوب برای پردازش احساسات و تمرکز بر روی خود پس از یک شکست، فکر کردن در این مورد است که چه چیزی باعث شکست رابطه شده است. ممکن است این موارد از کنترل شما خارج بوده باشد اما می تواند به شما کمک کند تا درباره آنها تأمل کنید و به این فکر کنید که چگونه می توانید از موقعیت مشابهی در روابط آینده جلوگیری کنید.

 • به عنوان مثال، ممکن است توجه داشته باشید که بخشی از دلایل شکستن شما و مخاطب سابق شما این است که شما اهداف زندگی متفاوتی داشته اید. این تجربه می تواند به شما اینطور بگوید که ممکن است با کسی که اهداف مشترکی با شما دارد رابطه موفق تری داشته باشید.
 • یا ممکن است با این نتیجه برسید که مشکلات روابط شما ناشی از داشتن سبک های مختلف ارتباطی بوده و می خواهید در آینده شخصی را پیدا کنید که شیوه ارتباطی متفاوتی نسبت به مخاطب قبلی شما داشته باشد.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۵- در مورد احساس خود با یک دوست قابل اعتماد یا عضو خانواده صحبت کنید.

صحبت کردن در مورد احساس شما می تواند یک روش مفید برای رهایی از گذشته باشد، بنابراین سعی کنید از یک دوست یا عضو خانواده بخواهید که وقتی وقت گوش دادن دارند با شما ملاقات کنند. کسی را انتخاب کنید که قابل اعتماد باشد و با دقت گوش کند و به شکلی حمایتی پاسخ دهد. همچنین، اطمینان حاصل کنید که شخص مورد نظر کسی نیست که شاید در مورد قطع ارتباط شما با مخاطب سابق احساس تاسف کند. مثلا دوست مخاطب سابق تان.

 • همچنین از پرسیدن حال مخاطب سابق خود از دوستان و افراد خانواده خود که هنوز با مخاطب سابق شما در ارتباط هستند خودداری کنید. این کار باعث می شود که به چرخه فکر کردن درباره مخاطب سابقتان برگردید و نتوانید به روال عادی زندگی برگردید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۶- یک درمانگر پیدا کنید تا در صورت مشکل به شما کمک کند.

درمانگر می تواند به شما در ایجاد ابزارهای جدید برای مقابله با احساساتتان کمک کند و همچنین می تواند فضای امنی را برای شما فراهم کند تا در مورد رابطه قبلی خود فکر کنید. اگر بعد از ۲ هفته شما هنوز نمی توانید فکر کردن در مورد رابطه سابق و یا مخاطب سابق خود را متوقف کنید، یک دمانگر متبحر و یا یک مشاور خوب پیدا کنید تا به شما کمک کند.

 • اگر در مدرسه هستید، می توانید از یک مشاور مدرسه نیز کمک بخواهید.

 

 

 

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان): روش ۲

پیدا کردن موارد مثبتی که حواس شما را پرت می کنند.

 

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۱- یک هدف معنادار برای زندگی شخصی ، اجتماعی یا کاری خود مشخص کنید.

تعیین یک هدف می تواند به شما انگیزه مثبت برای توجه و تمرکز بدهد و همچنین ذهن شما را از فکر کردن درباره مخاطب سابق تان رها کند. این هدف می تواند به سلامتی، شغلی، نمرات، زندگی معنوی یا هر چیز دیگری مرتبط باشد. تا زمانی که هدف برای شما معنی دار باشد، می تواند هر چیزی باشد. حتماً از کوچک شروع کنید و تا حد ممکن در مورد کارهایی که می خواهید انجام دهید دقیق و جدی باشید.

 • به عنوان مثال، به جای تعیین هدف برای کاهش وزن، ممکن است بگویید، “می خواهم طی مدت ۶ هفته ۵ کیلوگرم وزن کم کنم.”

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۲- خود را با چیز خاصی سرگرم کنید تا ذهن خود را از اوضاع دور کنید.

در حالی که افراط کردن بعد از شکست، می تواند کمی خطرناک باشد، ممکن است به شما کمک کند احساس بهتری داشته باشید. سرگرم کردن خود ممکن است به معنای خرید هدیه ای برای شما باشد که مدتی است می خواستید آن را بخرید، خوردن یک تکه کیک، پیاده روی، دیدن یک فیلم، رزرو سالن درمانی یا بازی یک دور مینی گلف با دوستان. هر چیزی که شما آن را یک درمان محسوب می کنید و شما را خوشحال می کند خوب است.

 • اگر قصد خرید چیزی را دارید یا می خواهید کاری را انجام می دهید که هزینه دارد، سعی کنید محدودیتی را برای هزینه خود اختصاص دهید. اگر نگران این هستید که به خاطر این شرایط ولخرجی نکنید این کار می تواند بسیار مفید باشد.
 • نکته : اگر نمی توانید در حال حاضر هزینه‌ای برای خرج کردن اختصاص دهید، برای خودتان در خانه فعالیت خاصی ترتیب دهید، مانند یک ماسک صورت خانگی درست کنید و به خود مانیکور دهید و …

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۳- سرگرمی جدیدی را امتحان کنید یا یک مهارت جدید بیاموزید.

یادگیری چیز جدید راهی عالی برای فکر نکردن به موارد دیگر است.  چیزی را که واقعاً به آن علاقه دارید انتخاب کنید و یادگیری در مورد آن را تنها به یک زمان مشخص در هر روز اختصاص دهید. اگر به موارد بیشتری احتیاج دارید، یک کلاس را در کالج محل خود و یا به صورت آنلاین در نظر بگیرید.

 • به عنوان مثال، اگر همیشه خواسته اید یاد بگیرید که چگونه گیتار بنوازید، از طریق فیلم های آنلاین، شرکت در کلاس های خصوصی یا ثبت نام در یک کلاس می توانید این علاقه را دنبال کنید.
 • اگر علاقه مند به یادگیری یک زبان جدید هستید، یک برنامه زبان را دانلود و نصب کنید، در یادگیری زبان به پادکست گوش دهید یا  در یک دوره آموزش زبان شرکت کنید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۴- انرژی خود را به عنوان یک عامل سازنده برای بهبود زندگی خود به اختیار بگیرید.

کاری را که می توانید انجام دهید که زندگی شما بهتر شود مشخص کنید و آن را انجام دهید. این کار می تواند یک کار ساده ای باشد که شما از قلم انداخته اید و دیگر انجام نمی دهید یا چیز بزرگتری که باید از آن مراقبت کنید.

 • به عنوان مثال ، اکنون زمان مناسبی است که به سراغ شیر آبی که در آشپزخانه چکه می کرد بروید. عوض کردن گلدان ها و یا رسیدگی به قبض ها می توانند ازین قبیل کارها باشند.

 

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان): روش ۳

مراقبت خوب و کافی از خودتان

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۱- برای خودتان یک روتین مشخص کنید و آن را بهبود ببخشید.

سعی کنید هر روز در زمان مناسبی بیدار شوید و به رختخواب بروید و هر روز کارهایی را تقریبا به همان ترتیب انجام دهید. نگه داشتن یک روتین اساسی برای هر روز ممکن است به شما کمک کند تا متعادل و متمرکز باشید.

 • به عنوان مثال، بعد از بیدار شدن، ممکن است دوش بگیرید، لباس بپوشید، به مدرسه یا محل کار بروید، و سپس سری به سالن ورزشی بزنید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۲- مقداری فعالیت بدنی را به زندگی روزانه خود اضافه کنید.

فعالیت بدنی منظم هوازی برای شما مفید است و همچنین می تواند به طور کلی به شما کمک کند احساس شادابی کنید. در ۵ روز هفته ۳۰ دقیقه ورزش کنید و مطمئن شوید که کاری را انجام می دهید که از آن لذت می برید. این به شما کمک می کند تا در شرایطی که در آن ها قرار دارید بهتر عمل کنید.

 • به عنوان مثال، اگر از پیاده روی در خارج از منزل لذت می برید، بیشتر روزها در اطراف محله خود قدم بزنید.
 • اگر از طرفداران فوتبال هستید، در سالن ورزشی محلی خود به یکی از تیم های لیگ فوتبال داخلی بپیوندید.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۳- برای ارتقاء سطح سلامت و انرژی بهتر، رژیم سالم تری در برنامه روزانه خود قرار دهید.

خوردن مقدار زیادی غذای ناسالم می تواند بر روحیه شما تأثیر بگذارد و در شما احساس عدم سلامت و خستگی ایجاد کند. برای جلوگیری از این اتفاق، یک رژیم غذایی بر اساس میوه، سبزیجات، غلات کامل و پروتئین های بدون چربی تهیه و تدارک ببینید. از غذاهای کامل استفاده کنید و تا حد امکان از غذاهای سرخ شده، شیرین، فرآوری شده و بسته بندی شده پرهیز کنید.

 • اگر تا کنون تجربه غذای سالم نداشته اید با جایگزین کردن یک مورد ناسالم در رژیم غذایی روزانه خود با جایگزین سالم آن شروع کنید. به عنوان مثال، اگر معمولاً برای یک میان وعده بعد از ظهر یک بسته چیپس سیب زمینی می خورید، سعی کنید برش های سیب درختی تازه را امتحان کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پس از به هم زدن از مواد غذایی به عنوان مکانیسم مقابله استفاده نکنید. اگر در چند روز اول بعد از استراحت پرخوری می کنید یا به خوردن غذای فست فود روی آورده اید، اشکالی ندارد. اما اگر این کار به یک عادت معمولی تبدیل شود، این امر می تواند منجر به افزایش وزن و کاهش شدید سلامتی شما شود.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۴- برای مدیریت استرس روزانه از یک تکنیک آرامش استفاده کنید.

طبیعی است که بعد از به هم زدن احساس استرس کنید، اما روش هایی وجود دارد که می توانید سطح استرس خود را کاهش داده و آنها را کنترل کنید. یک روش آرامش بخش را انتخاب کنید که به نظر شما مفید است و حداقل روزانه ۱۵ دقیقه برای استفاده از آن در نظر بگیرید. برخی از تکنیک های آرامش بخش که ممکن است مفید واقع شوید عبارتند از:

 • نفس عمیق
 • یوگا
 • آرامش پیشرونده ماهیچه ها (Progressive muscle relaxation)
 • مراقبه (مدیتیشن)

هشدار : از روی آوردن به عادت های ناسالم مانند نوشیدن مشروبات الکلی، سیگار کشیدن و استفاده از مواد مخدر خودداری کنید. این مواد ممکن است به صورت لحظه ای سبب شوند که احساس خوبی داشته باشید اما در طولانی مدت به شما آسیب می رسانند.

 

بعد از جدایی چگونه رفتار کنیم (در خانم ها و آقایان)

۵- به صورت روزانه خودتان را بررسی کنید و ببینید که چه احساسی دارید.

سعی کنید بیشتر مراقب باشید و حداقل یک بار در روز توجه خود را به خودتان اختصاص دهید. آنچه احساس می کنید، چگونه این احساسات بر شما تأثیر می گذارد، شناسایی کنید و ببینید که چه چیزی باعث می شود احساس بهتری داشته باشید. بنشینید و به این فکر کنید که اکنون حالتان چطور است، آنچه را که با صدای بلند احساس می کنید بگویید، یا احساسات خود را به صورت مکتوب در آورید تا بتوانید آنها را بهتر بررسی کنید.

 • ساعت مشخصی را برای خود اختصاص دهید تا درمورد احساسات خود تأمل کنید.

 

 

منبع:

www.wikihow.com

مطلب پیشنهادی

10 روش ساده برای ابراز علاقه به همسر!

  10 روش ساده برای ابراز علاقه به همسر! ابراز علاقه و عشق به همسر …