بادی کلاسیک (فیزیک کلاسیک) جزو جوانترین رشته های بدنسازی

بادی کلاسیک (فیزیک کلاسیک) جزو جوانترین رشته های بدنسازی

رشته بادی کلاسیک یا فیزیک کلاسیک حد واسط بین رشته های فیزیک و پرورش اندام (رقابت آزاد) است. در این رشته سعی بر این است که در حد امکان تناسب بین رشد عضلات و قد فرد رعایت شود. و عضلات بیش از حد بزرگ و حجیم نه تنها امتیازی ندارد بلکه امتیاز منفی نیز محسوب خواهد شد. از کالوم ون موگر (Calum Von Moger) می توان به عنوان یکی از چهره های شناخته شده این رشته اشاره کرد. 

بادی کلاسیک (فیزیک کلاسیک) جزو جوانترین رشته های بدنسازی

کالوم ون موگر

در مورد این که بادی کلاسیک (فیزیک کلاسیک) چیست باید بگوییم که این رشته به تازگی به وجود آمده و بر حسب تیپ بدنی طرفداران بسیاری را به خود جذب کرده است.
زیرا افرادی که دارای قد بلندی هستند می توانند در این رشته به صورت چشم گیری پیشرفت کنند.
علاوه بر وزن قد هم تاثیر زیادی دارند و ورزشکاران بر اساس قد دسته بندی میشوند .
هر ورزشکار در دسته قدی خود در وزن های مشابه ای هستند .
در مورد شکل عضلات بادی کلاسیک هم باید گفت که کاملا با بادی بیلدینگ متفاوت است .
در این رشته بیشتر به کشیدگی عضله و کات عمقی دقت میشود .
عضلات حجیم از گردونه مسابقات حدف خواهند شد.
بر اساس ژنتیک موجود در ایران بر اساس قد بلند بادی کلاسیک طرفداران زیادی را به خود جذب کرده و این سوال که بادی کلاسیک چیست سوال بسیاری از جوانان می باشد.بادی کلاسیک (فیزیک کلاسیک) جزو جوانترین رشته های بدنسازی

توازن قد و وزن در رشته فیزیک کلاسیک

فیزیک کلاسیک جوانترین بخش در رقابت های المپیا است که در سال 2016 معرفی شد. فیزیک کلاسیک برای افرادی مناسب است که می خواهند عضلات و اندازه خود را فراتر از حد و اندازه فیزیک آقایان برسانند اما نمی خواهند کاملاً به افراط و فشار دسته اپن برسند. بدن سازی مدرن به دلیل سوءاستفاده از استروئید مورد تمسخر قرار گرفته است زیرا این بدنسازان در مسیر حجیم شدن ، به دلیل بزرگ شدن روده خود و برخی دلایل دیگر، کنترل معده خود را از دست می دهند و رشد عضلانی بیش از حد که باعث از بین رفتن  ایده نهایی زیبایی می شود.

آرنولد شوارتزنگر می گوید بدن سازی یعنی ظرافت و زیبایی بدن با داشتن توانایی نگه داشتن شکم به داخل با حالتی که چندین اینچ به سمت داخل بدن متمایل گردد (خلاء). مانند آرنولد شوارتزنگر که حاکم دوره طلایی بدنسازی یا دوره کلاسیک بود، جایی که بدنسازان در آن کار می کردند ، تا ظریف و زیبا به نظر برسند.

این گفته آرنولد توسط بدنسازان مدرن بسیار مورد تحقیر قرار گرفت و آنها در دفاع از خود گفتند: “آرنولد چیزی در مورد بدن سازی مدرن نمی داند” که به طور غیر مستقیم یا مستقیم به این معنی بود که بدنسازان امروزی فداکاری بیشتری می کنند تا به جایی که هستند برسند و این جایگاه شاهکار بزرگی است که افراد زیادی نمی توانند به آن برسند.

بادی کلاسیک (فیزیک کلاسیک) جزو جوانترین رشته های بدنسازی

کریس بومستد کانادایی

به هر صورت ، فیزیک کلاسیک اکنون یک بخش در المپیا است و رقابت های بسیار سختی را تجربه کرده است. کریس بومستد ، 22 ساله کانادایی که با حجم عضلانی جنون آمیزش شگفت انگیز به نظر می رسید، شایستگی خود را ثابت کرد و هنوز هم قادر به انجام حرکت وکیوم (جمع کردن شکم به داخل)است. بریون آنسلی دارنده عنوان فعلی است . قد او حدود 185.5 سانتی متر و حدود 225 پوند یا 102 کیلوگرم در حالت خشک (on-session) وزن دارد.

منبع:quora.com

مطلب پیشنهادی

تیپ بدنی مزومورف (mesomorph) رژیم غذایی و برنامه تمرینی

تیپ بدنی مزومورف (mesomorph) رژیم غذایی و برنـامه تمرینی تیپ بدنی مزومورف (mesomorph) دارای اســتخوان …