انتخاب عطر مناسب برای بانوان

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

در این بازار پر تنوع عطرهای امروزی انتخاب عطر متناسب با شخصیت، موقعیت و روحیه فرد بسیار دشوار شده اســت. حالا اگر قرار باشد این شخص یک خانم باشد کار صد چندان دشوار می شود. چون خانم ها کلا در انتخاب دقیق تر و موشکافانه تر عمل می کنند. از همین رو این موضوع هم برای خودشان و هم برای فردی که قرار اســت عطر را با هر عنوانی تهیه کند تبدیل بـه یک کابوس می شود. با چارگوشه همراه باشید تا با این موضوع پیچیده و در عین حال جذاب بیشتر آشنا شویم.

بیشتر عـطـرهایی که برای خـانـم ها تولید می شوند را می توانیم در ۶ گروه اصلی طبقه بندی کنـیم. بـوهای سرد، میوه ای، گلی، خوراکی، رایـحـه های شرقی و چوبی. در داخل هر یک از این گروه های اصلی، چند زیر گروه نیز می توان پیدا کرد، اما این زیر گروه ها تفاوت چندانی با هم ندارند؛ بـه همین دلیل بـهتر اســت که افراد تازه کار بـه همین ۶ گروه اصلـی اکتفا کرده و خودشـان را درگیر زیرگروه ها نکنند.

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

عـطـرهای سرد

این قبیل عـطـرها معمولاً بـوی تمیزی، جوانی، و انرژی می دهند. درون مایه ی رایحـه ی این قبیل عـطـرها بـوی اقیانوس ها را در ذهن زنده می کند. در اسم چنین عـطـرهایی اغلب نام “آب” ، “یخ” ، “باران” ، و یا “خنک” بـه کار می رود و معمولاً در شیـشه های آبی تولید شده و جعبـه های بسته بندی آنها نیز بـه رنگ آبی انتخاب می شوند. خانواده ی این قبیل عـطـرها بیشتر برای خـانـم های فعال و ورزش دوست پیشنهاد می شود. از مشهورترین انـواع این عـطـرها می توان بـه موارد زیر اشاره کرد:

Issey Miyake L’Eau de Issey

Bulgari Blu Notte

Marc Jacobs Rain

Giorgio Armani Acqua di Gio

Davidoff Cool Water

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

عـطـرهای میوه ای

رایـحـه ی این نوع عـطـرها در لطافت و انرژی کمی شبیه بـه رایـحـه ی عـطـرهای خنک اســت با این تفاوت که قدری شیرینی نیز در آن احساس می شود. درون مایه ی اصلی این قبیل عـطـرها معمولاً دربردارنده ی رایـحـه ی مرکبات اســت مانند لیمو، پرتقال، و گریپ فرود. البته برخی از انـواع عـطـرهایی که در این گروه جای می گیرند بـوی سیب، انگور، گیلاس، هلو، و تمشک می دهند.

خـانـم هایی که این قبیل بـوها را دوست دارند معمولاً خوش بین و خوش مشرب بـوده، و بـه راحتی می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند. از جمله معروف ترین عـطـرهای میوه ای که این روزها از طرفدارهای زیادی برخوردار هستند عبارتند از:

Fresh Sugar

Acqua di Parma Colonia,

L.A.M.B. by Gwen Stefani

Cartier Eau de Cartier

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

عـطـرهای گلی

خیلی راحت می توانید بـوی این قبیل عـطـرها را تشخیص دهید. بـوی یک یا دو گل در آنها بـه راحتی قابل تشخیص اســت. درون مایه ی اصلی این نوع عـطـرها دربردارنده ی رایـحـه ی گل های مختلفی نظیر: رز، یاسمن، یاس، و مریم اســت.

این قبیل عـطـرها مختص خـانـم های رمانتیک با روحیه زنانه اســت. اغلب خـانـم ها نسبت بـه این نوع عـطـرها علاقه ی خاصی دارند و می توان گفت که این گروه از جمله محبـوب ترین عـطـرهای انتخابی توسط بانوان اســت. از جمله معروف ترین عـطـرهایی این گروه نیز میتوان بـه موارد زیر اشاره کرد:

Dior J’Adore

Stella McCartney Stella

Yves Saint Laurent Baby Doll

Salvatore Ferragamo Incanto Charms

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

عـطـرهای خوراکی

این قبیل عـطـرها بـوی مواد غذایی می دهند. این گروه نسبت بـه گروه های دیگر قدمت کمتری دارد و تازه چند سال اســت که بـه بازار عرضه می شود. درون مایه ی اصلی بـوی این عـطـرها، رایـحـه ی شکلات و وانیل را در بر دارد. این قبیل عـطـرها معمولاً برای خـانـم های خونگرم، مهربان و خانواده دوست پیشنهاد می شود. چند نمونه از محبـوب ترین عـطـرهای خوراکی عبارتند از:

Aquolina Chocolovers

Thierry Mugler Angel

Britney Spears Fantasy

Comptoir Sud Pacifique Vanille Abricot

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

عـطـرهای شرقی

این قبیل عـطـرها دارای رایـحـه ای گرم، تند و معـطـر هستند. درون مایه ی اصلی این عـطـرها بـوی دارچین و عنبر می دهد. این قبیل عـطـرها معمولاً مورد انتخاب خـانـم هایی قرار می گیرند که در عین سادگی بسیار اصیل می باشند، فریبنده و جذاب هستند، تمایل بـه نمایش دادن خود دارند و بدشان نمی آید که مرکز توجه جمع قرار بگیرند. از جمله معروف ترین عـطـرهایی که می توان در این گروه جای داد می توان بـه موارد زیر اشاره کرد:

Yves Saint Laurent Opium

Guerlain Shalimar

Calvin Klein Obsession

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

عـطـرهای چوبی

این عـطـرها هم مانند عـطـرهای شرقی بـوی تندی دارند اما قدری ملایم تر، دلپذیر تز و جاافتاده تر هستند. درون مایه بـوی این عـطـرها رایـحـه ی چوب، خزه، صندل، سدر، و نعناع را در بر دارد. عـطـرهایی که در این گروه جای می گیرند می توانند اغلب هم مورد اســتفاده ی خـانـم ها قرار بگیرند و هم آقایون. خـانـم هایی که تمایل بـه اســتفاده از عـطـرهای با رایـحـه ی چوب دارند عموماً سرزنده، آزاد منش، و خاکی هستند. از جمله محبـوب ترین عـطـرهای چوبی که در حال حاضر مورد اســتفاده قرار می گیرد عبارتند از:

Gucci Rush

Fendi Palazzo

Miss Boucheron

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

۶ نمونه از محشرترین عـطـرهای زمستانی

گاهی اوقات زمستان می تواند خشن و بی رحم باشد و بـه پوست شما آسیب وارد کرده و سلامت کلی بدنتان را با مشکل مواجه سازد. خوب می توانیم بـه راحتی و با اســتفاده از عـطـرهای مخصوص زمستان با رایـحـه های تر و تازه هم خودمان را خوشبـو کنیم و هم کاری کنیم تا بدنمان احساس گرمای بیشتری کند.

اسپری و عـطـرهای مختلفی را می توان در زمستان اســتفاده کرد اما بـهتر اســت هر عـطـری را که انتخاب می کنـیـد از زیر گروه عـطـرهای چوبی باشد و بـوی درخت سرو در خود داشته باشد. بـوی چوبی که در این نوع عـطـرها احساس می شود سبب می شود که گرمای بیشتری را احساس کنـیـد و دمای بدن بـه طور نرمال بالاتر برود.

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

برخی از انـواع فعلی عـطـرهایی که می تواند بـه شما گرما بدهد

این عـطـرها آنقدر خوشبـو هستند که مطمئنم شما حاضرید تشک برقی خودتان را بدهید تا فقط چند قطره از این عـطـر را بـه شما بدهند.

۱- Splendor از Elizabeth Arden

اســتفاده از این عـطـر باعث می شود که در تمام طول روز حس شادابی و گرما در بدن شما ایجاد شود. درون مایه ی این عـطـر رایـحـه ای شبیه بـه ویستریا و نخود شیرین می دهد. از آنجایی که اغلب از مشک سفید درست می شود، کلیه حواس شما را نیز ارتقا می بخشد.

۲- Coco از Coco Chanel

این عـطـر گرم و تند که در خانواده ی عـطـرهای شرقی قرار می گیرد، گرما و حرارات بسیار زیادی را بـه شما هدیه می دهد. Coco بـه عنوان یک عـطـر کاملاً کلاسیک شناخته میشود و بـوی تند آن سبب ایجاد حس گرما در فرد می شود.

۳- Lovely از Sarah Jessica Parker

این عـطـر دارای رایـحـه ای دوست داشتنی می باشد. در آن از عـطـر چوب مرکبات بکار رفته و زمانیکه شما از آن اســتفاده می کنـیـد نه تنها تبدیل بـه یک فرد دوست داشتنی می شوید بلکه احساس گرما و حرارات نیز پیدا می کنـیـد. درون مایه ی بـوی این عـطـر عنبر سفید، مشک و چوب اســت. برای اینکه بـوی آن ماندگاری بیشتری داشته باشد بـه همراه لوسیون بدن و ژل حمام ارائه می شود.

۴- Vanilla Fields

اوه هیچ چیز نمی تواند مانند بـوی خوش وانیل شما را گرم کرده و درونتان را ریلکس نماید. افراد با سلیقه این عـطـر را انتخاب می کنند. درون مایه ی این عـطـر مخلوطی از رایـحـه ی وانیل، ایلیانگ، بنفشه، ترنج و یاسمن اســت و در گروه عـطـرهای شرقی و گرم طبقه بندی می شود.

۵- Organza از Givenchy

اگر می خواهید احساس گرما و راحتی داشته باشید و تصور کنـیـد که همواره کنار شومینه نشسته اید، این همان عـطـری اســت که می تواند این حس را در شما زنده کند حتی در محیط کار! این عـطـر حس خوبی را در شما ایجاد می کند و با اســتفاده از آن می توانید در تمام طول روز حس شادابی و سرزندگی خود را حفظ کنـیـد.

۶- Red Ginger از Suzanne Lange

گفته می شود که این عـطـر دارای خاصیتی اســت که نزدیک بـه پوست باقی می ماند و سبب می شود که شما احساس گرما کنـیـد. درون مایه ی این عـطـرگرم و دارای آمیخته ای از بـوی خوش دارچین، جوز، میخک، و ترنج اســت. از آنجایی که بـوی شیرین و تند این عـطـر با گرما و حرارت خاصی همراه اســت، در ردیف عـطـرهایی قرار می گیرد که حتماً باید در زمستان مورد اســتفاده قرار بگیرد.

انتخاب عطر مناسب برای بانوان

مطلب پیشنهادی

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰ امروز میخواهیم به بررسی جدیدترین مدل موهای سال ۲۰۱۹ …