انتخاب عطر مناسب برای آقایان

هر چقدر هم که بــه شیوه لبـاس پوشیدن خود اهمیت دهید، بـاز هم ظاهر شـمـا بی عـطـر تکمیل نمی شود. همان طور که می دانید هر فصل عـطـر مخصوص خود را دارد و هر سال برندهـای مختلف، تمام تلاش شان را می کنند تا در رقابت بـا دیگر برندهـا، بــهترین خود را ارائه دهند.

عـطـر شـمـا بخش غیرمشهود اما بسیار تأثیرگذار بر اســتایل و البته تا حدودی شخصیت شـمـاســت که تأثیر زیادی روی دیدگاه و نظر اطرافیان نسبت بــه شـمـا دارد. اغراق نیست اگر بگوییم یک عـطـر خوشبو بــه‌اندازه‌ی یک‌دست لبـاس شیک تأثیرگذار اســت و نه‌تنهـا اعتمادبــه‌نفس شـمـا را بـالا می‌برد بلکه شـمـا را در نگاه اطرافیان فردی قوی، تأثیرگذار، جذاب و محبوب جلوه می‌دهد.

بـا این‌همه بــه‌نظر می‌رسد بیش از هشتاد درصد آقایان در انتخاب عـطـر و ادکلن مناسب تبحر چندانی ندارند و از آن‌جایی که نوع پـوسـت خود را نمی‌شناسند و گاهی هم در انتخاب عـطـر، روحیات و علایق‌شان را فراموش می‌کنند عـطـر اشتبـاه را انتخاب می‌کنند.

بــه نظر می رسد دلیل اصلی این امر، نداشتن اطلاعات و آموزش کافی در این زمینه اســت. بیشتر آقایانی که از ادکلن و عـطـر اســتفاده می کنند، از پدرشان یا از مدلی پیروی می کنند که آنهـا را بــه این کارترغیب کرده اســت. در ایالات متحده آمریکا، این صنعت تحت حکومت زنان قرار دارد و بیشتر مردان در فهرست واژگان تخصصی این فن نادیده گرفته شده اند.

علاوه بر این، ترس زیادی از اســتفاده بیش از اندازه از عـطـر و عواقبی می تواند برای آبرو و خوشنامی افراد داشته بـاشـد، وجود دارد. هیچ کس دلش نمی خواهد بــه پپه، راسوی بد بو و بی ادب و عاشق پیشه کارتون هـای برادران وارنر تشبیه شود.

در این نوشتار ما بــه شـمـا می‌گوییم که چطور بـا توجه بــه نوع پـوسـت، علایق و روحیات خود و حتی اطرافیان‌تان یک عـطـر مردانه مناسب بخرید.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

دلیل اســتفاده از عـطـر چیست؟

اســتفاده از عـطـر نه تنهـا جذابیت شـمـا را افزایش می دهد، بلکه اعتماد بــه نفس شـمـا را در برابر زنان (و بــه طور کلی در هر موقعیت دیگری) بیشتر می کند.

اســتفاده از عـطـر شـمـا را برای زنان جذاب تر می کند. در زمان انتخاب شریک زندگی، رایحه افراد اهمیت زیادی برای زنان دارد. در یک مطالعه در اروپا مشخص شد که نشانه هـای بصری برای مردان بیشترین اهمیت را در انتخاب شریک زندگی دارد در حالی که در زنان قدرتمندترین عامل در انتخاب یک مرد، رایحه اوست. مرد در درجه نخست در اولین برخورد از چشم هـایش اســتفاده می کند در حالی که یک زن در مواجه بـا یک مرد بینی اش را بــه کار می اندازد در حالی که حتی ممکن اســت خودش از این امر اطلاع نداشته بـاشـد.

علاوه بر این، زنان حس بویایی بــهتر و دقیق تری دارند. از همان آغاز تولد ، زنان مردان را در معرض آزمایش هـای بویایی قرار می دهند که هم در شناسایی و هم در تشخیص بــه کار آنهـا می آید. در حقیقت، بینی زنان حساسیت ویژه ای بــه فرومون هـای مردانه ( هورمون هـای جنسی معـطـر) دارد. ادکلن بـا این رایحه هـای جنسی ترکیب می شود تا یک تجربــه بویایی جذاب و بــه یاد ماندنی تر تشکیل دهد. بـا این تفاسیر اهمیت انتخاب یک عـطـر مناسب و خوشبو برای مردان دوچندان می‌شود.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

عـطـر می تواند بـاعث شود ارتبـاطات احساسی قوی تری بـا مردم برقرار کنیم. بویایی قویترین حس اســت.در واقع حس بویایی 150000 برابر حساس تر از بینایی اســت و احتمالا می تواند بیش از یک میلیارد رایحه منحصر بــه فرد را شناسایی کند ( چشم ما در خوش بینانه ترین تخمین هـا، قادر بــه تشخیص 7000000 رنگ اســت ).

بو همچنین بــهتر از هر حس دیگری خاطرات را بــه ذهن ما می آورد چرا لوب بویایی مستقیما بــه سیستم لیمبیک که بخش احساسی مغز ما را تشکیل می دهد، متصل اســت. رایحه هـای قوی و منحصر بــه فرد مساوی اســت بـا ارتبـاط احساسی عمیق. برخی از خاطرات من از پدرم مربوط بــه رایحه تن اوست که وقتی از سر کار برمی گشت و مرا در اغوش می گرفت، بــه مشامم می رسید. حالا اگر دوبـاره آن بو را حس کنم، تصویری از او دوبـاره بــه ذهنم می آید.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

یک عـطـر خوش ، بــه شـمـا القا می کند که مرد بـاهوش و محبوبی هستید. می دانیم که خوب لبـاس پوشیدن اعتماد بــه نفس ما را بیشتر می کند. وقتی زیبـا و خوش پوش بــه نظر می رسید، صرفا احساس بــهتری دارید. اســتفاده از ادکلن این احساس را ارتقا می دهد، طوری که بــه شـمـا این حس اعتماد را می دهد که نه تنهـا عالی بــه نظر می رسید، بلکه رایحه عالی هم همراه خود دارید.

لازم اســت که از اهمیت رایحه ای که در دنیای اطراف خود می پراکنیـد آگاه بـاشید، حتی در مواجهـات و دیدارهـای غیرعاشقانه و رابطه هـای دوستانه معمولی.

حالا بیایید نگاهی بــه ساختار و تعریف ادکلنی که بر روی بدن خود اسپری می کنیـد، بپردازیم.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

عـطـر هـا و رایحه هـا چه هستند؟

عـطـر مخلوط پیچیده ای از آن چیزی اســت که افراد در صنایع عـطـر سازی از آن بــه نام مواد خام یاد می کنند. این مواد خام می توانند از منابع طبیعی یا مواد خام سنتزی ومصنوعی اســتخراج شوند.

روغن هـای خوشبو در یک حلال ( معمولا الکل) حل می شوند تا ترکیب خوشایندی از بوهـا را حفظ کنند. هر چه غلظت روغن هـا بیشتر بـاشـد، عـطـر قوی تر اســت. قدرت عـطـر تعیین می کند که اســتفاده از آن بر روی پـوسـت، چه قدر ماندگاری دارد.

این نکته اهمیت دارد که یاآوری کنیم هر عـطـر بر روی اشخاص مختلف، رایحه متفاوتی دارد. این عدم اطمینان و پیچیدگی اســت که بسیاری از آقایان را مرعوب می کند، اما اگر بــه چشم یک فرآیند اکتشافی بــه آن نگاه کنیـد، انتخاب عـطـر بــه یک سفر لذت بخش تبدیل می شود.

عـطـرسازی بــه‌صورتی که هم‌اکنون مرسوم اســت از اواخر قرن نوزدهم میلادی آغاز شد. بد نیست بدانید «عـطـر» نسبت بــه «ادکلن» دوام بیشتری دارد و حدود ۲۰ تا ۳۰ درصد ترکیب آن را عصاره‌هـای روغنی تشکیل می‌دهد. بـا این‌همه در حال حاضر اکثر آقایان ترجیح می‌دهند از ادکلن اســتفاده کنند که هم حاوی مقدار کمتری عصاره‌هـای روغنی اســت و در نتیجه رایحه ملایم‌تری دارد و هم از نظر قیمت نسبت بــه عـطـرهـا مقرون‌بــه‌صرفه‌تر هستند. اما علاوه بر عـطـر و ادکلن که بیشتر شناخته شده هستند خوشبوکننده‌هـای مردانه انواع دیگری هم دارند که در ادامه معرفی می‌کنیم.

 

ادوپرفیوم

اگر بــه‌خاطر مشکلاتی مثل آلرژی و میگرن رابطه‌ی خوبی بـا «پرفیوم‌هـا» یا همان «عـطـرهـا» ندارید پیشنهـاد ما بــه شـمـا اســتفاده از «ادوپرفیوم» اســت. ادوپرفیوم‌هـا بــه‌خاطر میزان کمتر عصاره‌هـای روغنی (بین ۱۵ تا ۲۰ درصد) نسبت بــه عـطـرهـا سبک‌تر و ملایم‌تر هستند و هم تا حدود زیادی ماندگاری و دوام عـطـرهـا را دارند. اگر از آن‌دسته افرادی هستید که دوست دارند در تمام طول روز بوی عـطـر بدهند پرفیوم و ادوپرفیوم مناسب‌ترین انتخاب‌هـا برای شـمـا هستند.

ادوتویلت

«آب معـطـر» یا «ادوتویلت» بــه‌خاطر درصد بـالاتر الکل و میزان کمتر اسانس‌هـای روغنی که در ترکیب آنهـا اســتفاده شده حتی نسبت بــه ادوپرفیوم‌هـا هم سبک‌ترند و بوی ملایم‌تری دارند. از نظر تخصصی ادوتویلت‌هـا از ادکلن‌هـا غلیظ‌تر هستند و از میان نت‌هـای سه‌گانه‌ی عـطـرهـا، در ساخت ادوتویلت‌هـا روی نت ابتدایی تکیه شده اســت و بــه همین خاطر نسبت بــه عـطـرهـا دوام بسیار کمتری دارند (حدود سه تا چهـار ساعت). بــه‌خاطر سبک‌تر بودن ترکیب ادوتویلت نسبت بــه عـطـر و ادوپرفیوم بــه نظر می‌رسد که ادوتویلت‌هـا انتخاب‌هـای مناسب‌تری برای محیط‌هـای کاری و جلسات رسمی هستند.

ادکلن

برخلاف تصور عموم که عـطـر (Perfume) را متعلق بــه خانم‌هـا و ادکلن (Eau de cologne) را متعلق بــه آقایان می‌دانند حقیقت این اســت که ادکلن‌هـا بــه‌خاطر میزان اسانس بــه‌کار رفته در آنهـا (حدود ۲ تا ۵ درصد) و مقدار بیشتر الکل، بسیار سبک و کم دوام‌اند. بنابراین اگر بــه‌دنبـال یک رایحه‌ی قوی و ماندگار هستید بــه‌هنگام خرید حتما بــه برچسب روی شیشه‌ی عـطـر دقت کنیـد.

اوفرش

در کنار ادکلن‌هـا، «اوفرش»هـا هم بــه‌خاطر غلظت کم، میزان بسیار کمتر اسانس و روغن (حدود سه درصد) و درصد بـالای الکل برای اســتفاده‌ی روزانه بسیار محبوب هستند.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

عـطـر دیزاینری و آرتیزان بخریم یا عـطـر نیش؟

اگر اهل اســتفاده از عـطـر و ادکلن بـاشید حتما تا بــه حال اصطلاحاتی مثل عـطـرهـای «دیزاینری»، «آرتیزان» و «نیش» را شنیده‌اید. اما فرق میان این سه نوع عـطـر را هم می‌دانید؟ اصلا عـطـرهـای دیزاینری و آرتیزان بـا عـطـرهـای نیش چه تفاوتی دارند؟

عـطـر دیزاینری

اگر اهل خرید از برندهـای لوکس و معروفی مثل «بربری»، «کریستین دیور»، «تام فورد»، «شنل» و … هستید شـمـا یک خریدار عـطـرهـای «دیزاینری» هستید. طراحان عـطـرهـای دیزاینری بـا توجه بــه سلیقه‌ی عموم و نیاز بـازار عـطـرهـای برند خود را طراحی و تولید می‌کنند.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

عـطـر نیش

در میان نام‌هـای اسم و رسم‌دار عـطـر و ادکلن شاید اصطلاح عـطـرهـای «نیش» کمتر بــه گوش‌تان خورده بـاشـد و البته حق هم دارید. واژه‌ی فرانسوی «نیش» که بــه معنای تولید و توزیع محدود یک کالاســت بــه عـطـرهـای لوکس و گران‌قیمتی گفته می‌شود که توسط طراحان زبده‌ی عـطـر که لزوما صاحبـان برندهـای لوکس و گران‌قیمت نیستند و شاید عطاری بی‌نام و نشان بـا کسب‌وکاری محدود بـاشند، عمدتا برای اشخاص خاص یا بــه‌صورت سفارشی بــه تعداد محدود تولید می‌شوند.

عـطـرهـای «نیش» که تا این اواخر عـطـر مختص اشراف، ثروتمندان و خانواده‌هـای سلطنتی بود در سال‌هـای اخیر عمومیت و محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند بـا این‌همه هنوز هم عـطـر «نیش» عـطـر مخصوص خواص و ثروتمندان محسوب می‌شود.

عـطـرهـای «نیش» در حقیقت نه یک کالای تجاری بلکه آثاری هنری هستند. بد نیست بدانید در سال‌هـای اخیر تولید‌کنندگان آنهـا در کنار بوهـای خوش «مشک»، «وانیل» و میوه‌هـای مختلف عـطـرهـایی بـا بوهـای عجیب‌و‌غریب از بوی «بدن نوزاد» تا «بوی کاغذ» و حتی بوی «خون» و «عرق» را هم بــه فهرست عـطـرهـای نیش اضافه کرده‌اند.

از مشهورترین برندهـای تولیدکننده‌ی عـطـر نیش برند محبوب «Guerlain» اســت. بـا این همه برندهـای معتبر و محبوب عـطـرسازی و خانه‌ی مد لوکس ازجمله خانه‌ی مد «کریستین دیور» و برند مشهور «Tom Ford»، طی سال‌هـای اخیر خط تولید عـطـرهـای «نیش» خود را بـا توجه بــه اســتقبـال مشتریان خود از این عـطـرهـا راه‌اندازی کرده‌اند.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

عـطـرهـای آرتیزانی

در دنیای پر زرق‌و‌برق عـطـر و ادکلن، عـطـرهـای «آرتیزانی» نسخه‌ی کوچک‌تر و محصول شرکت‌هـایی کوچک هستند که بیشتر روی فروش آنلاین و محلی تکیه دارند و عطار و صاحب برند معمولا یک نفر بـا تعداد کارکنانی بــه‌اندازه‌ی انگشتان دست اســت. عـطـرهـایی بـا اسانس مواد طبیعی محصول عمده‌ی این عطاری‌هـا هستند و در نتیجه می‌توان گفت که نسخه‌ی کوچک‌تر عـطـرهـای «نیش» هستند. از میان برندهـای معتبر آرتیزانی می‌توان بــه نام‌هـایی چون «DSH»، «Le Labo» و «BYREDO» اشاره کرد.

رایحه یا نت اولیه: رایحه‌ی اولیه در حقیقت بویی اســت که بلافاصله بعد از اسپری کردن عـطـر یا ادکلن بــه مشام‌تان می‌رسد. نت اولیه‌ی عـطـر که معمولا تند و تازه اســت بــه‌سرعت تبخیر می‌شود و اتفاقا اکثر افراد مرتکب اشتبـاه می‌شوند و عـطـر را بلافاصله بعد از اســتشـمـام نت اولیه‌ی آن انتخاب می‌کنند. نت اولیه‌ی عـطـر معمولا بوی میوه‌هـایی مثل پرتقال و لیمو و گیاهـانی مثل اسطوخدوس و شکوفه‌هـای پرتقال و لیموست.

رایحه یا نت میانی یا ثانویه: نت میانی عـطـر بلافاصله بعد از رایحه‌ی اولیه بــه مشام می‌رسد و حدود ۱۰ دقیقه یا بیشتر ماندگار اســت. رایحه‌ی میانی معمولا بوی گل‌هـایی مثل «رز» و «یاسمین»، «علف و برگ درختان»، میوه‌هـایی مثل انواع «توت»، «هلو» و «گلابی» و ادویه‌هـای مثل «جوز»، «میخک»، «دارچین» و انواع «فلفل» اســت.

رایحه یا نت پایانی: رایحه‌ی اصلی و ماندگار عـطـر نت پایانی آن اســت که حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد تا بــه مشام برسد و در واقع همان رایحه‌ای اســت که تا پایان هم بـا شـمـا می‌ماند. نت سوم معمولا رایحه چوب‌هـایی مثل «چوب درخت سدر»، «خزه»، «دود»، «چرم»، «مشک» و ادویه‌هـایی مثل «وانیل» و «دانه لوبیا تونکا» اســت.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

نوع پـوسـت و انتخاب عـطـر مناسب

توجه بــه نوع پـوسـت نقش مهمی در انتخاب صحیح عـطـر و ادکلن دارد.

پـوسـت چرب و مرطوب: اگر پـوسـت بدن‌تان چرب و مرطوب اســت چربیِ روی پـوسـت‌تان می‌تواند رایحه‌ی اصلی عـطـر را تغییر بدهد. در حقیقت چربی و رطوبت پـوسـت طی یکسری فعل‌و‌انفعالات شیمیایی بـا عـطـر ترکیب شده و ضمن اینکه دوام عـطـر را بیشتر می‌کند بوی آن را هم تغییر می‌دهد. بــهترین انتخاب برای پـوسـت‌هـای چرب عـطـرهـای گلی-میوه‌ای و ملایم اســت.

پـوسـت خشک: افرادی بـا پـوسـت‌خشک و کم‌آب لذت چندانی از رایحه‌ی عـطـر و ادکلن‌شان نمی‌برند زیرا هم پـوسـت‌شان در اثر الکل موجود در این خوشبوکننده‌هـا خشک‌تر می‌شود و هم نوع پـوسـت‌شان بــه گونه‌ای اســت که بوی عـطـر سریع از بین می‌رود. مشکل اینجاســت که اســتفاده از عـطـر و ادکلن‌هـای قوی‌تر برای پـوسـت‌هـای خشک سبب کهیر و آلرژی می‌شود و انتخاب مناسبی نیست.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

راهنمای خرید عـطـر مناسب برای آقایان براساس تیپ شخصیتی

بگذارید خیال‌تان را راحت کنیم، شـمـا خودتان بــهترین کسی هستید که می‌توانید تشخیص بدهید بـا توجه بــه تیپ شخصیتی، موقعیت شغلی، شرایط آب‌و‌هوایی محل زندگی و نوع پـوسـت‌تان کدام رایحه برای‌تان مناسب اســت و کدام رایحه بــه دردتان نمی‌خورد. اجازه ندهید کسی بــه‌ جز افرادی که برای‌تان مهم هستند مثل همسر یا نزدیک‌ترین دوست، برای انتخاب عـطـر نظرش را بــه شـمـا تحمیل کند، تجربــه نشان می‌دهد عـطـر و ادکلن‌هـایی که برای دوست و فامیل بــه‌عنوان هدیه می‌خریم معمولا بلا‌اســتفاده بـاقی می‌مانند.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

بــهترین راهنما برای انتخاب عـطـر مناسب بوی بدن و نوع پـوسـت‌تان اســت. بــه عقیده‌ی کارشناسان اولین موردی که در هنگام انتخاب عـطـر مردانه بـاید بــه آن توجه کنیـد شخصیت‌تان اســت. اگر فردی جدی و تودار هستید بــهتر اســت سراغ عـطـرهـای گلی-میوه‌ای و وانیلی نروید. بــهترین انتخاب برای شـمـا عـطـری بر پایه مشک و عنبر اســت. مردان اهل ورزش و جنب‌وجوش بـاید سراغ عـطـرهـای «سبز» بروند. منظور از عـطـرهـای سبز عـطـرهـایی اســت که در ترکیب آنهـا از عصاره‌ی گیاهـان سبز مثل چمن و خیار و مرکبـاتی مثل لیمو و پرتقال ماندارین اســتفاده شده اســت.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

مردان جذاب و عاشق‌پیشه بــهتر اســت سراغ عـطـرهـای گلی-میوه‌ای بروند. اگر رئیس یک شرکت یا مؤسسه‌ی بزرگ هستید و دل‌تان می‌خواهد همیشه فردی سرسخت و جدی در کار جلوه کنیـد بــهتر اســت عـطـرهـایی بـا بوی چرم را که معمولا رایحه‌ی عسل و توتون هم در خود دارند انتخاب کنیـد. اگر در شهری مرطوب و گرم زندگی می‌کنیـد سراغ عـطـرهـای سنگین نروید برای این آب‌وهوا بــهترین انتخاب عـطـرهـای سبک و خنک هستند.

مردان اهل شب‌نشینی و مهمانی بــهتر اســت عـطـرهـای لایه‌لایه که بــه مرور نت‌هـایشان را بــه نمایش می‌گذارند انتخاب کنند.اگر کارمند هستید و بـا همکاران‌تان در یک اتاق کار می‌کنیـد بــه هیچ‌وجه عـطـرهـای سنگین بـا بوی مشک و عود را انتخاب نکنیـد، بــهترین گزینه برای کارمندهـا «ادوتویلت‌هـا» هستند. عـطـر مناسب زمستان هم عـطـرهـای گرم و شیرین بـا رایحه‌هـای وانیل، عنبر و هل اســت. برای روزهـای بــهـاری عـطـرهـایی بـا رایحه‌ی چوب و چرم، فلفل صورتی و گل و میوه انتخاب‌هـای خوبی هستند.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

برای خرید عـطـر وقت بگذارید

برای خرید عـطـر عجله نکنیـد، همیشه اولین انتخاب بــهترین انتخاب نیست. بعد از اینکه چند عـطـر را بو کردید مقداری «دانه‌ی قهوه» که همیشه در عـطـر فروشی‌هـا بــه همین منظور موجود اســت بو کنیـد تا قسمت بویایی مغزتان تمرکز پیدا کند و بــهتر بتوانید برای انتخاب عـطـر تصمیم بگیرید. برای بــهترین انتخاب مراحل زیر را انجام دهید.

ابتدا کمی عـطـر روی مچ دست نزدیک بــه نبض‌تان اسپری کنیـد. دقت کنیـد که پـوسـت مچ دست‌تان خشک بـاشـد. مچ دست‌تان را نمالید، بـا این کار رایحه‌ی عـطـر را بــه اصطلاح می‌کُشید!
عـطـر را روی لبـاس‌تان اسپری نکنیـد. بـا این کار اجازه نمی‌دهید که عـطـر بـا روغن‌هـایی که بــه‌طور طبیعی روی پـوسـت‌تان اســت درگیر شود و تمام نتهـایش را بــه مشام شـمـا برساند.
عـطـر را قطره‌قطره روی لبـاس‌تان نریزید. بـا این کار هم لبـاس‌تان لک می‌شود و هم رایحه‌ی واقعی عـطـر بــه مشام‌تان نمی‌رسد. عـطـر را روی پـوسـت پشت زانو، پشت گوش، مچ دست و روی گردن اسپری کنیـد.
معمولا در مغازه‌هـای عـطـرفروشی نوارهـای معـطـری آغشته بــه بوی برخی عـطـر و ادکلن‌هـا بــه شـمـا می‌دهند تا نظر شـمـا را در مورد آن رایحه بدانند. توصیه‌ی ما بــه شـمـا این اســت که بـا بو کردن این نوارهـا در مورد خرید یک عـطـر تصمیم نگیرید. وقتی این نوارهـای معـطـر را بو می‌کنیـد فقط نت‌هـای اولیه عـطـر بــه مشام‌تان می‌رسد که گذرا هستند. بوی اصلی عـطـر در نت پایانی آن نهفته اســت که حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه بعد از اسپری کردن بــه مشام‌تان می‌رسد، این یک آزمایش تجربی شیمی اســت.

انتخاب عطر مناسب برای آقایان

سعی کنیـد تمام نت‌هـای عـطـر را بو کنیـد، این امر مترصد این اســت که برای خرید عـطـر حداقل ۴۵ دقیقه وقت بگذارید تا نت سوم که بوی اصلی عـطـر اســت هم بــه مشام‌تان برسد.
فراموش نکنیـد که عـطـر خریدن یک فرایند زمان‌بر اســت نه یک کار سرسری! اکثر آقایان تصور می‌کنند که تمام رایحه‌هـا خوب هستند و روی تن‌شان می‌نشینند این در حالی اســت که عـطـر شـمـا امضای شـمـاســت. پس بـاید در انتخاب آن دقت کنیـد و سند چندتایی از عـطـر یا ادکلن‌هـا را بـا توجه بــه فصل بــه نام خودتان بزنید.

مطلب پیشنهادی

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰

جدیدترین مدل موی کوتاه پسرانه|مردانه ۲۰۲۰ امروز میخواهیم به بررسی جدیدترین مدل موهای سال ۲۰۱۹ …