انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

چگونه یک عینک مناسب برای خودم انتخاب کنم؟ این سوالی هست که همیشه از خودم میپرسم. برای انتخاب عینک مناسب ابتدا باید فاکتور های مختلفی همچون تیپ شخصیتی و از همه مهمتر حالت چهره خود را مشخص کنیم. سپس با اطلاعاتی که از خودمان داریم وارد فروشگاه می شویم و عینک خود را  انتخاب میکنیم.

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

بدون شک عینک در پوشش ما خیلی تاثیر گذار است پس در انتخاب عینک مناسب چه از نظر پزشکی و چه عینک های که صرفا جهت مد و فشن استفاده میکنیم دقت زیادی کنیم. زیرا وقتی از عینک استفاده میکنیم در واقع عینک بخشی از صورتمان میشود و تاثیر گذار در برخورد های روزانه اجتماعی مان است.

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

برای انتخاب عینک همانطور که گفتیم باید حالت چهره یا صورتمان را مشخص کنیم. حالات چهره عموما به پنج حالت گرد، قلبی شکل، بیضی، مربع و لوزی تقسیم میشوند. البته باید بگم که حالات مختلف زیادی وجود دارد ولی ما اینجا پنج حالت صورت را بررسی میکنیم.

حالت صورت گرد

در این فرم صورت، کشیدگی و پهنای صورت یک اندازه است و بین گوش ها بیشترین فاصله ممکن وجود دارد. کسانی مثل؛ سلنا گومز،کلی کلارکسون و میلا کولیس جز صاحبان این فرم صورت هستند.

زمانی که برای صورت‌های گرد عینک انتخاب می‌کنید، باید سعی کنید مدل‌هایی را برگزینید که تضادی بین خطوط طبیعی صورت ایجاد کند و از انتخاب عینک‌هایی که صورت را گردتر می‌کند خودداری کنید. با ایجاد تضاد روی چهره می توانید یک صورت گرد را بلندتر و کشیده‌تر جلوه دهید.

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

حالت صورت بیضی شکل

افراد با صورت های بیضی شکل که کشیدگی صورت آنها دو برابر پهنای آن است و یک فک باریک دارند باید از داشتن این فرم صورت خوشحال باشند. افراد مشهور دارای صورت بیضی ، سلما هایک، جولیان مور، تینا فی، کیت میدلتون و جسیکا آلبا هستند.

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید هدفتان باید حفظ تناسب طبیعی این گونه چهره‌ها باشد. چهره‌های بیضی شکل باید از مدل عینک‌هایی که تناسب طبیعی چهره را برهم می‌زنند دوری کنند.

حالت چره مربع

فک صورت مربع شکل ممکن است نیمرخ نامتناسبی را به تماشا بگذارد همانطور که ساندرا بولکک، دمی مور، روساریو داوسون و آنجلینا جولی برای اثبات حرف ما مدرک هستند. در نتیجه پیدا کردن فریم های عینک مناسب می تواند برای این افراد چالش برانگیز باشد.

زمانی که برای اینگونه افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کشیده‌تر کردن و صاف‌تر جلوه دادن خصوصیات طبیعی صورت باشد و از عینک‌هایی که خطوط صورت را نمایان‌تر می‌کند خودداری کنید. با استفاده کردن از خطوط منحنی و خم می‌توانید این چهره‌ها را صاف‌تر و کشیده‌تر جلوه دهید.

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

حالت صورت قلبی شکل

این فرم صورت که به عنوان ایده آل ترین شکل صورت برای خانم ها در نظرگرفته می شود فرم قلب شکلی است که گستردگی آن از چانه باریکی در امتداد گونه های تا پیشانی شما است.افراد معروف یا این فرم صورت، میشل پتی فیر، جنیفر لاوکدی، کلایدا اسفیرجر و نامی کامبل هستند. حسن این نوع صورت برای خانم ها به راحتی می توانید مدل های مختلف عینک طبی را انتخاب کنید که ویژگی های خاص آنها را در معرض دید بهتری قرار دهد.

انتخاب بهترین عینک بر اساس حالت چهره

زمانی که برای این افراد عینک انتخاب می‌کنید، هدفتان باید کوچک کردن عرض قسمتهایی بالایی صورت مانند پیشانی و گونه‌ها باشد و همچنین بزرگ‌تر نشان دادن چانه. افراد با داشتن اینگونه صورت‌ها باید از استفاده از عینک‌هایی که باعث بزرگ‌تر نمایش دادن پیشانی و همچنین کوچک‌تر کردن چانه است خودداری کنند.

حالت صورت لوزی

در این حالت صورت قسمت مرکزی صورت پهن تر است و در بالا و پائین صورت به طور قابل توجهی باریک میشود.

در انتخاب عینک برای این نوع صورت باید عینکی انتخاب شود که کمترین حلب توجه را داشته باشد.فریم های ریملس و فلزی نازک با رنگ روشن بهترین گزینه هستند. در کل فریم های با ظزافت بیشتر به جذاییت صورت زنان می افزاید.


بیشتر بخوانید:

چگونه فرم (شکل) صورت خود را مشخص کنم؟

استایل ها در صنعت مد (فشن)

ست های مناسب برای پاییز و زمستان