سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

در سفر همیشه همه چیز طبق برنامه ریزی که انجام داده ایم پیش نمیرود. در این بین ممکن است که وسیله ای مسافرتی مان خراب شود و یا اینکه راه را گم کنیم و اینجاست که با خود فکر می کنیم که ای کاش دوستی داشتیم که میتونستم با او تماس بگیرم و ازش کمک بگیرم.

داشتن یک آشنا یا دوست در مقصد سفرمان می تواند ما را از یک فاجعه نجات بده. پس تا می توانید در جاهای مختلف دوست پیدا کنید. از طرفی ملاقات افراد جدید ممکن است در رساندن منظورمان به آنها دچار مشکل شویم ولی وجود دوست از بین آن مردم ما را کمک فراوانی در درک محیط مان میکند.

اما چگونه یک دوست در شهر دیگر پیدا کنیم و یا با فراد جدید از یک جای جدید آشنا شویم. با مجله چارگوشه همراه باشید تا با روش های دوست یابی از نوع سفر آشنا شوید.

سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

۱- با افراد محلی بصورت آنلاین گپ بزنید. (همون چت در شبکه های اجتماعی)

ده ها وب‌سایت و اپیلیکیشن های پیام رسانی فوری و انجمن های مسافرتی به شما این امکان را می دهد با افرادی که در شهرهای دیگر زندگی می کنند و البته شما هم از قضا مسافر آنجا هستید ارتباط برقرار کنید. سعی کنید از راهنمایی ها پیشنهادات و توصیه‌هایشان راجع به دید و بازدید و مکانهای دیدنی محلی استفاده کنید. با این روش میفهمید که مردم منطقه واقعاً چگونه زندگی می کنند.

سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

۲- در مسیر مسافرت با مردم صحبت کنید.

در هواپیما، قطار، کشتی یا اتوبوس سعی کنید مکالمه ای را با شخصی شروع کنید. در خلال این گفتگوها شاید فرد به یک محلی بر بخورید و از او راهنمایی‌های بسیاری دریافت کنید. این شیوه کارآمدتر و بهتر هست زیرا هم‌سفر مپیدا کرده‌اید و این گفتگو حس اعتماد و اطمینان را بین شما تقویت میکند.

 

۳- سوال بپرسید.

همیشه افراد محلی جواب های دقیق تری نسبت به یک کتاب راهنمای سفر به شما میدهد. ممکن است شما به سوالی بر بخورید در هیج قسمت از کتاب راهنمای سفر به آن اشاره نشده است. پس ارتباط برقرار کردن با یک محلی می تواند شما را در سفرتان بسیار کمک کند.

سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

۴- از شهرهای کوچکتر بازدید کنید.

اکثر گردشگران بیشتر زمان سفر خود را برای کاوش در شهرهای بزرگ می گذرانند. اگر شما با یک تور مسافرت میکنید در آنصورت چاره‌ی دیگری جز همراهی با تور خود ندارید اما اگر به تنهایی مسافرت میکنید اکیدا پیشنهاد میکنم بجای رفتن به موزه ها، مکان های تاریخی، رستوران های معروف که همه آنها پر از ازدحام و شلوغی است، به حومه شهرها بروید و از فضای صمیمانه شهرهای کوچک لذت ببرید.

نمی گویم که به مکان‌های دیدنی معروف و یا رستوران‌های معروف نروید بلکه سعی کنید زمان بیشتری را برای استفاده از فضای حومه شهر و دور از شهر و شلوغی و زندگی ماشینی اختصاص بدهید.

سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

۵- مودب باشید.

حتماً درمورد آداب و رسوم، سنتها و فرهنگهای افرادی که فکر میکنید با آنها تعامل دارید تحقیق کنید و همیشه به صورت دوستانه به مردم سلام و احوالپرسی کنید. برای مثال مردم آسیای شرقی بین خودشان بجای دست دادن با خم شدن به یکدیگر سلام میدهند و احوال پرسی میکنند. بهتره که قبل از سفر درباره مردم شهر مقصدتون مطالعه کوتاهی داشته باشید.

 

۶- از با تجربه ها کمک بگیرید.

برای تعامل مفید تر میتوانید از دوستان و جمعی که قبلا به آنجا مسافرت کرده اند پرس و جو کنید. از آنها راهنمای بخواهید.

سفر لذت بخش: ارتباط برقرار کردن با مردم محلی

۷- تلاشهای افراد محلی را با قدردانی از آنها جبران کنید.

با آنها دوست باشید و بگذارید از شما سؤال کنند. اگر یک خانواده محلی از شما برای شما دعوت کرد، همیشه از مهمان نوازی آنها سپاسگزار باشید و قبل از عزیمت از آنها تشکر کنید. شاید یک هدیه کوچک یا چیزی که نشان دهنده قدردانی شما از آنهاست برایشان کافی باشد.

شما میتوانید با خواندن این سری مقالات سفر لذت بخش تری داشته باشید.

 

مطالب مرتبط

تیپ های شخصیتی مخصوص مسافرت، همسفر شما کدام تیپ شخصیتی را دارد؟

چگونه مسیر یابی کنیم؟ راهنمای استفاده از نقشه و قطب نما در سفر

مدارک موردنیاز در سفر و اقدامات لازم قبل سفر

مدیریت منابع مالی در سفر

مطلب پیشنهادی

رفتار مناسب در فضاهای عمومی چیست؟ رفتار‌های صحیح بهداشتی در سفر

در فضا های عمومی (سرویس های بهداشتی) باید چطور رفتار کنیم؟ همه تجربه منفی از …