آیا من زیبا هستم؟تست زیبا شناسی چهره

آیا من زیبا هستم؟تست زیبا شناسی چهره

 حتما تا به حال از خود پرسیده اید که ایا من زیبا هستم؟  ،بله ،برای رسیدن به پاسخ سوالتان با ما در چارگوشه همراه باشید.

 قطعا تستی وجود ندارد که تمامی جنبه‌های شخصیتتان  را بسنجد ، ولی این تست‌ها به شما میگویند شما خودتان را چه طور می‌بینید. در مورد زیبایی هم همینطور است.

آیا من زیبا هستم؟تست زیبا شناسی چهره

آیا من زیبا هستم؟
آیا من خوشگلم؟ تا به ال بار‌ها در خصوص شخصیت و جنبه‌های مختلف آن  و بار‌ها صحبت شده است.  قطعا با یک تست نمی‌توان کل شخصیت یک نفر را بررسی کرد بلکه هر تست میتواند یک یا ۲ جنبه از شخصیت را بسنجد، مگر این که خود تست هم بسیار کامل بوده و تعداد سوالات آن خیلی زیاد باشد تا بتواند خصوصیات مختلف را ارزیابی کند.

در این مطلب با چارگوشه همراه باشید، در ادامه تستی داریم که روش تفکر شما در خصوص اندام تان را می‌سنجد، این که حس شما در خصوص بدن تان چیست؟ مسلما دیدگاه مثبت یا منفی شما نسبت به بدن خود، میتواند در عزت نفس شما تأثیر به سزایی بگذارد.

با سوالاتی که در پایین مطرح شده است ،می‌خواهیم صرفا یک جنبه شخصیت را بسنجیم آن هم حس شما نسبت به ظاهر فیزیکی تان و نه کل خصوصیات شخصی شما را!

سوالهای زیر  را با دقت بخوانید و پاسخ‌های صادقانه بدهید و همان احساسی را که واقعا دارید، بصورت آری یا خیر بیان کنید. چنانچه نمی‌توانید پاسخ قطعی بدهید، گزینه ی نمیدانم را انتخاب کنید.

آیا من زیبا هستم؟تست زیبا شناسی چهره

تفسیر نمرات

چنانچه به سؤال‌های ۱- ۲- ۴- ۵- ۹- ۱۰- ۱۴- ۱۶- ۱۹- ۲۰- ۲۱- ۲۴، جواب آری داده اید ۲ امتیاز بخود بدهید، به جواب‌های خیر امتیازی نداده و به گزینه ی نمیدانم امتیاز بدهید.

چنانچه به سؤال‌های ۳- ۶- ۷- ۸- ۱۱- ۱۲- ۱۳- ۱۵- ۱۷- ۱۸- ۲۲- ۲۳- ۲۵، جواب خیر داده اید ۲ امتیاز بخود بدهید، به پاسخ‌های آری امتیازی ندهید و به گزینه ی نمیدانم یک امتیاز بدهید.

امتیازبین ۵۰- ۳۴

تبریک می‌گوییم! شما واقعا با خود کنار آمده اید و از بدن و اندام خود احساس رضایت می‌کنید. این که فیزیک و صورت تان را دوست دارید در افزایش اعتماد به نفس تان بسیار مؤثر است.

امتیازبین ۳۳- ۱۷

شما هنوز در مورد خود به اطمینان نرسیده اید، گاهی از بدن خود بسیار راضی هستید و گاهی با کوچک‌ترین حرف یا انتقادی از طرف سایرین، در مورد خود دچار شک و تردید می‌شوید. تلاش کنید بیش‌تر به خودتان اعتماد داشته باشید، بخود بباورانید که هر آنچه هستید خوب است.

امتیاز زیر ۱۶

به نظر میرسد که بسیار نسبت به بدن خود ناامید هستید. بلند شوید! دست از بدبینی نسبت به اندام تان بردارید؛ با بدن تان بامحبت‌تر باشید! فراموش نکنید که هر کسی با شکل و بدن مختلفی خلق شده و ظاهر ما چیزی است که به ما داده شده است. بهتر نیست که واقعیت را بپذیرید و بخود اجازه زندگی کردن بدهید؟!

 

آیا من زیبا هستم؟تست زیبا شناسی چهره

چند نکته 

نظرسنجی‌ها نشان میدهد بسیاری از شما، به خصوص خانم‌ها، موقع قضاوت در مورد قیافه تان چندان منصف نیستید. حدود یک سوم از شما از قیافه تان ناراضی هستید و نیمی از شما دست کم در خصوص یک جنبه از قیافه خود ناراضی هستید.

یکی از جذاب‌ترین یافته‌ها در خصوص زنان این است که تصور ذهنی شان از بدن هیچ رابطه‌ای با حقیقت ندارد! برای زنان وزن بزرگترین منبع نگرانی است و جامعه هم با تبلیغ معیار‌های سخت در مورد بدن ایده‌ال شرایط را دشوارتر کرده است. حس مردان درباره قیافه شان با حقیقت بیرونی هماهنگ‌تر است.

چنانچه مردی از قیافه خود راضی باشد، سایرین هم احتمالا وی را به همان میزان زیبا خواهند یافت. چنانچه تصور شما در خصوص بدن خود مطلوب باشد، با بالا رفتن سن نسبت به خودتان بامحبت‌تر می‌شوید.

تلاش کنید بخود با دید مثبت بنگرید و نکات مثبت صورت و اندام تان را پیدا کنید. اطمینان داشته باشید، چنانچه دیدتان را مثبت کنید، جنبه‌های زیبایی از بدن تان را پیدا خواهید کرد که تابحال از آن بازمانده اید.

برای خودتان و بدن تان ارزش قائل شوید و بخود برسید. نظری به ظاهر و لباس پوشیدن تان بیندازید، چنانچه سایرین هم مثل شما لباس بپوشند در موردشان چه فکری می‌کنید؟ خود را با سایرین مقایسه نکنید! بلند شوید، ورزش کنید، بخود برسید، آن وقت خودتان را با قبل تان مقایسه کنید. به یاد داشته باشید که زیبایی نسبی است و در هر فرهنگ، جامعه و حتی خانواده تعریف و عقیده متفاوتی از بدن و قیافه ایده‌ال وجود دارد.

خوب به خودتان در آیینه نظر کنید، آن قدر‌ها هم که فکر می‌کنید بد نیستید. فراموش نکنید که تصویر بدنی یک پدیده روان شناختی است و لزوما بیانگر نظر سایرین به شما نیست. اینکه دیگران در مورد شما چه فکری میکنند اهمیت ندارد ، مهم این است که شما چه حسی نسبت به خود دارید . اگر از بدن خود راضی هستید پس فقط لبخند بزنید و به نظرات دیگران اهمیت ندهید.

مطلب پیشنهادی

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟

چراعاشق اشخاص نامناسب می شویم؟   ما ادم ها  ها بر اساس سرشتمان  طوری افریده …