آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

ایمیل یا پست الکترونیک (Electronic mail or email or e-mail) یک روش فرستادن و دریافت کردن پیام بین مردم با استفاده از دستگاه‌های الکترونیک است. ایمیل از طریق شبکه رایانه‌ای که امروزه به نام اینترنت شناخته می‌شود، کار می‌کند. امروز میخواهیم روش ساخت ایمیل های شرکت های مختلف را آموزش دهیم و همچنین شرکت های ارائه دهنده ی این سرویس را معرفی کنیم.

قبل از درست کردن ایمیل شخصی، انتخاب یک کمپانی ارائه دهنده ایمیل مانند گوگل، مایکروسافت یا یاهو شاید کمی گیج کننده باشد. یکی از نکات مهمی که قبل از ثبت نام باید بدانید، این است که این کمپانی‌ها سرویس و خدمات رایگانی به شما ارائه می‌کنند. برای ثبت نام در این سرویس‌ها، کمپانی ارائه دهنده اطلاعاتی نظیر نام، نام خانوادگی، کشور و جنسیت را از شما می‌خواهد. در این مطلب با ویدئو و عکس به شما توضیح خواهیم داد که چگونه در گوگل، یاهو و مایکروسافت ایمیل بسازید. قبل از ساخت ایمیل، باید نکاتی از قبیل انتخاب یک نام کاربری (Username)، انتخاب یک پسورد مطمئن و مزایای کمپانی ارائه دهنده (مانند: گوگل، یاهو و مایکروسافت) را بدانید. در ادامه می‌خواهیم روش درست کردن ایمیل شخصی، آموزش ساخت جیمیل، آموزش ساخت ایمیل یاهو و آموزش ساخت ایمیل مایکروسافت را توضیح دهیم.

آموزش ساخت جیمیل (GMail) از طریق گوشی موبایل

در این قسمت رایج ترین و آسان ترین روش ساخت ایمیل از طریق گوشی موبایل را به صورت تصویری و ویدیویی به شما خوبان توضیح خواهیم داد. شما باید در ابتدا  سرویس دهنده ایمیل خود را انتخاب نمایید . بعد از تعیین این موضوع به راحتی می توانید برای خودتان ایمیل باز کنید. در این جا ما مرحله به مرحله ساخت ایمیل +gmail را به شما یاد می دهیم. به طور کلی دو قدم برای ساخت ایمیل یا جیمیل وجود دارد.

قدم اول جهت ایجاد ایمیل

شما باید به صفحه ثبت نام سرویس دهنده ایمیل انتخابی خود دسترسی داشته باشید.  اگر بخواهید از طریق گوگل اقدام به ساخت ایمیل کنید به لینک زیرwww.gmail.com، اگر علاقه به ساخت ایمیل در یاهو دارید به لینک زیر www.yahoo.com و اگر می‌خواهید در هات میل اقدام به ساخت ایمیل کنید به لینک زیر www.live.com مراجعه کنید.

قدم دوم برای ساخت ایمیل

در این مرحله شما بایستی اطلاعات شخصی تان را به طور دقیق و صحیح وارد نمایید. در تصاویر زیر تمامی موارد به صورت کامل شرح داده شده است. البته توجه داشته باشید که ای دی جدیدی که می خواهید برای ایمیل خود انتخاب کنید تکراری نباشد در اینصورت خود شرکت ایمیل های مشابه ای را برای شما پیشنهاد می کند.

 اکانت Gmail

جیمیل (Gmail) به عنوان یک حساب کاربری از امکانات رایگان شرکت گوگل است. از مزایای Gmail می‌توان به دارا بودن حجم زیاد در حدود ۱۵ گیگ فضای ذخیره سازی رایگان و امکان گفت و گوی فوری با کمک ابزار‌های برنامه نویسی آژاکس و جاوا اسکریپت با افرادی که جیمیل دارند، اشاره کرد.

اولین کاری که برای ساخت ایمیل باید انجام دهید این است که وارد صفحه ی www.Gmail.com شوید.

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

در این قسمت بر روی create account که پایین صفحه وجود دارد کلیک کنید.

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

پس از کلیک کردن با این صفحه روبه رو می شوید که باید مشخصات خود را وارد کنید. دقت داشته باشید قسمت username اگر موجود بود خود شرکت برای شما پیشنهاد می دهد. قسمت پسوورد را هم ترکیبی از حروف و اعداد وارد کنید. دقت کنید ایمیل و پسوورد خود را یادداشت کنید اگر فراموش می کنید.

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

در این قسمت از شما شماره ی تماس می خواهد تا رمزی را برای تایید برای شما ارسال کند. قسمت ایمیل هم در پایین بصورت اختیاری می باشد. حال شما باید تاریخ تولد و جنسیت خود را نیز وارد کنید.

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

در این قسمت از شما سوال می کند که میخواهد به این شماره رمزی را ارسال کند.

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

حال رمز ارسال شده را در این قسمت وارد کنید.

آموزش ساخت آسان ایمیل (email)

در این قسمت که قسمت پایانی است شما می توانید ایمیل با کلیک بر روی yes و یا skip وارد صفحه ی ایمیل خود شوید.

اکنون ایمیل شما ساخته شده است و می توانید برای گوشی سامسونگ خود، اپ استور، اینستاگرام و یا هر جایی که از شما ایمیل می خواهد استفاده کنید.

مطلب پیشنهادی

کنترل کامیپوتر از راه دور با نرم افزار TeamViewer و AnyDesk

کنترل کامیپوتر از راه دور با نرم افزار TeamViewer و AnyDesk TeamViewer نرم افزاری است …