خانه / سرگرمی / دنیای بازیگران / بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما
طراحی وبسایت زریاسپا

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

تام هاری یکی از بـازیگران جذاب و مطرح این روزهای سینمای جهان اسـت. او در سال های اخیر بـا حضور پر رنگ و بـا تاثیرگذاری منـاسب خود توانسته محبوبـیت و شهرت خوبـی را برای خود رقم بزند. از او به عنوان پسر بد سینما یاد مـی شود چون در دوران نوجوانی به الکل و کـوکائین اعتیاد پیدا کرده بود.

دوران کـودکی

نـام کامل این هنرپیشه انگلیسی، ادوارد توماس تام هاردی است. وی در تاریخ پانزدهم سپتامبر سال ۱۹۷۷ مـیلادی در هَمِراِسمـیت شهر لندن واقع در کشور انگلستان متولد شد. تام تنها فرزند یک خـانواده ی هنری اسـت. پدرش ادوارد هاردی نـام دارد و نویسنده ی رمان اسـت. مادرش، آنی نیز به حرفه ی نقاشـی مشغول اسـت.

تام در دوران نوجوانی بـا اعتیاد به الکل و کـوکائین دست و پنجه نرم مـی کرد ولی سرانجـام بـا اراده و انگیزه ای که داشت موفق شد خود را از شر مواد مخدر به طور کلی رهایی دهد.

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

آغاز فعالیت حرفه ای

تام هاردی بـازیگر در ماه سپتامبر ۱۹۹۸ وارد مرکز سنتر درام لندن شد و به شاگردی «آنتونی هاپکینز» درآمد و بـازیگری را نیز در همـین آکادمـی به سبک و روش متد اکتینگ، فرا گرفت. وی اولین موفقیت رسمـی خود را زمانی تجربه کرد که در یک مسابقه ی تلویزیونی به عنوان سوپر مدل برتر برگزیده شد. سال بعد موفق شد در سریال «جوخه برادران» به کارگردانی «اسـتیون اسپیلبرگ» نقشـی بر عهده بگیرد و برای اولین بـار در مقابل دوربـین حاضر شود. وی تحصیلات خود را به دلیل حضور در این سریال نیمه کاره رها کرد.

تام هاردی در سال ۲۰۰۱ پس از اولین حضور خود در فیلم سینمایی «سقوط شاهـین سیاه» به کارگردانی «ریدلی اسکات» در فیلم های متعدد دیگری به ایفای نقش پرداخت که از آن دست مـی توان به فیلم «پیشتازان فضا» و «نمسیس» اشاره کرد.

وی پس از مدتی در فیلم «کیک لایه ای» بـازی کرد. اما در سال ۲۰۰۳ به دلیل نقش آفرینی در نمایش «در عربستان همگی شاه خواهـیم شد» مورد توجه همگان واقع شد.

تام هاردی در فیلم «برانسون» به عنوان نقش اصلی به ایفای نقش پرداخت و توانست بـا بـازی فوق العاده ی خود توجه مردم و رسانه ها را به سمت خود جلب نماید. پس از آن به ایفای نقش در سریال های تلویزیونی مشغول شد و در سریال تلویزیونی «بلندی های بـادگیر» حضور پیدا کرد. او در همـین سریال بـا «شارلوت رایلی» همکاری کرد.

تام هاردی در ابتدای سال ۲۰۱۰ در یک نمایش به نـام «مسیر سرخ دراز» که کارگردانی آن را «فیلیپ سیمور» بر عهده داشت، بـازی کرد. او در پایان همـین سال به یک پروژه ی بزرگ علمـی تخیلی به نـام «تلقین» به کارگردانی «کریستوفر نولان» ملحق شد و در این فیلم نقش «ایمس» را بر عهده گرفت.

شاید بتوان از این فیلم به عنوان نقطه ی عطف کارنـامه وی یاد کرد، زیرا پس از این فیلم توانست خود را بـیش از پیش به هالیوود نزدیک کند. همچنین نبـاید از فرصت همبـازی شدن وی بـا بزرگان این عرصه نظیر «ماریون کـوتیار» و «لئونـاردو دی کاپریو» که به واسطه این فیلم برای وی فراهم شده بود، چشم پوشـی کرد.

در سال ۲۰۱۱ پس از فیلم تلقین، تام هاردی در فیلم های موفق دیگری نیز حضور داشت که از آن قبـیل مـی توان به فیلم های «مبـارز» و «بندزن خیاط سربـاز جـاسوس» که در آن بـا دیگر بزرگان عرصه ی بـازیگری فرصت همکاری داشت، اشاره کرد.

تام هاردی در سال ۲۰۱۲ مـیلادی در یک فیلم مهم و بزرگ دیگر به کارگردانی کریستوفر نولان به ایفای نقش پرداخت، او در فیلم مطرح و پر سر و صدای «شوالیه تاریکی بر مـی خیزد» در نقش چهره مقابل بتمن یعنی «بـین»، حضور پیدا کرد و به خـاطر این فیلم توانست مورد تحسین فراوانی قرار گرفته و توجه زیادی را به سمت خود جلب نموده و از محبوبـیت بـیشتری نیز برخوردار شود.

در سال ۲۰۱۵ تام هاردی بـازیگر نقطه ی اوج خود را در هالیوود بـا بـازی در نقش «لئو دمـیدوف» در فیلم «کـودک ۴۴» تجربه کرد. پس از آن توسط «جرج مـیلر» برای ایفای نقش در فیلم «مکس دیوانه: جـاده خشم» برگزیده شد. وی بـا نقش آفرینی در این فیلم و قرار گرفتن در کنـار «شارلیز ترون» بسیار مورد تحسین قرار گرفت.

هاردی در همان سال در فیلم «بـازگشت از مرگ» در نقش «جـان فیتزجرالد» به عنوان نقش مکمل «لئونـاردو دی کاپریو» حاضر شد و بـیشتر از قبل مورد تحسین همگان واقع شد. وی به دلیل نقش آفرینی در این فیلم موفق شد نـامزد جـایزه ی اسکار بهترین بـازیگر نقش مکمل مرد شود.

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

زندگی خصوصی

تام پس از آشنـایی بـا «سارا وارد» که به عنوان تهـیه کننده در فیلم های مختلف حضور داشت، در تاریخ دوم ژانویه سال ۱۹۹۹ مـیلادی ازدواج کرد، اما این پیوند دوام زیادی نداشت و آن دو سرانجـام در سال ۲۰۰۴ پس از ۵ سال زندگی مشترک از یکدیگر جدا شدند.

وی یک سال پس از جدا شدن از همسر اولش، بـا «ریچل اسپید» که به عنوان کارگردان در این حرفه مشغول اسـت، رابطه ای جدی آغاز کرد و پس از سپری شدن سه سال یعنی در سال ۲۰۰۸ آن ها صاحب یک پسر شدند و نـام او را «لوئیس توماس» گذاشتند. اما رابطه ی تام بـا ریچل نیز دوام چندانی پیدا نکرد و سرانجـام در سال ۲۰۰۹ مـیلادی، پس از گذشت چهار سال از هم جدا شدند.

وی در این سال بـا یکی از همکاران خود به نـام «شارلوت رایلی» وارد یک رابطه ی جدید شد. این ارتبـاط به صورت جدی ادامه پیدا کرد و آن ها سرانجـام در سال ۲۰۱۴ مـیلادی بـا یکدیگر ازدواج کردند. حاصل این ازدواج نیز یک فرزند پسر مـی بـاشد.

تام هاردی در سال ۲۰۱۵ به عنوان یکی از پنجـاه مرد شـیک پوش در بریتانیا از سوی مجله GQ انتخـاب شد. این بـازیگر توانمند، «گری الدمن» را به عنوان الگوی خود معرفی کرده اسـت.

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

جوایز و افتخـارات تام هاردی

تام هاردی، این هنرپیشه موفق شده اسـت در مدت زمانی که در این حرفه مشغول بوده اسـت، کاندید دریافت جوایز مختلفی شود و همچنین توانسته برخی از این جوایز را به دست آورد که در ادامه به برخی از آن ها اشاره خواهـیم کرد:

کسب جـایزه بهترین بـازیگر نقش اول مرد به دلیل ایفای نقش در فیلم سینمایی برانسون، در جشنواره فیلم مستقل بریتانیا در سال ۲۰۰۹ مـیلادی

کسب جـایزه اسکریم تحت عنوان بهترین برک آوت مرد در سال ۲۰۱۰ مـیلادی، به دلیل ایفای نقش در فیلم تلقین

برنده جـایزه بهترین ستاره نو ظهور، به خـاطر بـازی در نقش ایمس در فیلم سینمایی تلقین در سال ۲۰۱۱ مـیلادی

کسب جـایزه بهترین بـازیگر مرد از سوی انجمن منتقدان فیلم لس آنجلس در ایالات متحده آمریکا به دلیل ایفای نقش در فیلم سینمایی لاک در سال ۲۰۱۴ مـیلادی

کسب عنوان بهترین بـازیگر مرد بریتانیایی در انجمن منتقدان فیلم لندن به دلیل هنرنمایی در فیلم مکس دیوانه: جـاده خشم، در سال ۲۰۱۶ مـیلادی

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

حضور در فیلم های سینمایی

سقوط شاهـین سیاه

پیشتازان فضا

فرضی

نقطه من

متوسط دوز کشنده

کیک لایه ای

مـینوتور

ماری آنتوانت

صحنه هایی بـا ماهـیت جنسی

سیل

دبلیو دلتا زِد

وراثت

مشت نـاگهانی

راکنرولا

برانسون

دزد ضخیم

کامل

تلقین

گروهبـان کشتار برادر بزرگ من

بندزن خیاط سربـاز جـاسوس

مبـارز

این یعنی جنگ

شوالیه تاریکی برمـی خیزد

بـی قانون

لاک

کندو

کـودک ۴۴

مکس دیوانه: جـاده خشم

جـاده لندن

افسانه

بـازگشت از مرگ

دانکرک

جنگ ستارگان

ونوم

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

سریال ها و فیلم های تلویزیونی

جوخه برادران

کلدیتز

ملکه

دختر گیدئون

برای آندرومدا

سوئینی تاد

شنل خشم

الیور تویست

اسـتوارت: زندگی یک عقب مانده

بلندی‌های بـادگیر

گرفتن فردی

جنگ غیرقانونی

پیکی بلایندرز

تابو

بیوگرافی تام هاردی بازیگر جذاب و پسر بد سینما

مطلب پیشنهادی

بیوگرافی اردال کوچوک کومورجو (Erdal Küçükkömürcü) بازیگر نقش شرف داغستانلی

بیوگرافی اردال کوچوک کومورجو (Erdal Küçükkömürcü) بازیگر نقش شرف داغستانلی با شروع سریال کلاغ سیاه …